Режим на 40- дневно бебе

  • 2 085
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Точно така ще е, няма друг начин.

# 31
  • Мнения: 1 001
Това с всекидневното къпане, си е балкански патент. Гледахте да не докате детматит на децата, че после става голям купон.

# 32
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Честно казано не познавам човек с дерматит, а нашето поколение е къпано всяка вечер. Големият ми син също няма дерматит, нито  други кожни проблеми.

# 33
  • Мнения: 1 001
Това, че твоето няма, какъв критерий може да е? А други, които са получили, към коя част на статистиката принадлежат?!?

# 34
  • Мнения: 18 677
Дерматит от какво? Не е казано, че всеки път трябва със сапуни и шампоани да се къпе, аз гледам през повечето време да е само с водичка. Но дъщеря се роди с много коса и се случва да я пипна с мазни от масажа ръце, затова 2-3 пъти седмично слагам и шампоан на косичката. На тялото си попива зехтинът и не стоимазно. За слабините се притеснявам, че може би не успявам добре да я измивам добре.

# 35
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Това, че твоето няма, какъв критерий може да е? А други, които са получили, към коя част на статистиката принадлежат?!?

Към  статистиката на семейно обусловения такъв. Водата не е причината. Въобще слепият фанатизъм не ми е определящ фактор във вземането на решения.

# 36
  • Мнения: 7 775
Има здравни организации и техни препоръки - СЗО, КПА, АПА,прочетете им препоръките.
Сляп фанатизъм няма. Има информирани хора и нежелаещи да се информират такива. Вие си избирате какви да сте. Включително авторката.
Не е нужно да се ползва козметика, водата нарушава защитния слой на епидермиса, кожните проблеми в по-големия си процент са придобити.

Николета говори като човек с опит, разбира се, всеки филтрира и преценява кое мнение намира за полезно.

Относно кърменето - да, няма друг начин, ще ви каже всеки консултант по кърменето същото, всяка местна ЛЛЛ има консултанти или помощници, допитайте се до тях и ще видите, че съм права. И бебето ще привикне към шишето в даден момент. Дори да не сте яла дни наред, кърмата ви няма да спре, така е устроен организма ви,че ще ви лиши вас от хранителни вещества,но кърма ще има да нахраните детето. И го казвам от опит и мноооого четене по въпроса.

# 37
  • Мнения: 1 001
Аз не говоря за сапунисване и дезинфекция всеки ден. При някои бебета всекидневното миене, съчетано с много чувствителна кожа, води до появата на много сухи участъци по кожата. Аз като бебе не съм имала (а пък и да съм имала, много помни някой преди 32 години какво съм имала), ама дъщеря ми има. Така че в този случай семейната предопределеност няма никакво значение.
Защо всеки път някой се изявява като дървен философ, и като при него не е имало такива последици, да се прави на интересен и да отрича чуждия опит?!? Всички само във форума са компетентни.

# 38
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз не говоря за сапунисване и дезинфекция всеки ден. При някои бебета всекидневното миене, съчетано с много чувствителна кожа, води до появата на много сухи участъци по кожата. Аз като бебе не съм имала (а пък и да съм имала, много помни някой преди 32 години какво съм имала), ама дъщеря ми има. Така че в този случай семейната предопределеност няма никакво значение.
Защо всеки път някой се изявява като дървен философ, и като при него не е имало такива последици, да се прави на интересен и да отрича чуждия опит?!? Всички само във форума са компетентни.

И аз това се питам. Всички много чели, много знаят, нито педиатри, нито дерматолози са по-компетентни от тях. Дъщеря ти какво има не е определящо за други 1000 бебета. Пък и като не миеш всеки ден защо мислиш, че е точно от водата? Може да е от въздуха, от праха, от перилния препарат, от някоя текстилна материя и т.н.

# 39
  • Мнения: 1 001
Защото лекари са ни казвали, че не е от това. Ако е от въздуха, да му забраня да диша ли? Има деца, чиято кожа е по-чувствителна, само че това няма как да го знаеш преди детето да получи реакция. А не да си мисля, че много знам и разбирам, и защото мене едно време са ме къпали със сол и съм пушка. Ти каза за твоите деца, аз за моето, всеки да си опича акъла. И на Кактусчето детенцето е по същия начин. Значи вече са 2 от 1000 деца.

# 40
  • Мнения: 3
Бебето не се буди за хранене, само ако спи повече от 5 часа. За къпането ще ти кажа моя опит с първото ми дета да се посмееш. Къпехме я всяка вечер в 8 и тя се късаше да реве още преди това. Единствено я успокояваше да я сложим на повивалника и да й пускаме едно музикално тигърче. Та всяка вечер бяхме строени с татко й по 40 минути да пускаме тигъра преди къпане. Една вечер към годинката таткото плахо предложи ами защо не я къпем половин час по-рано Joy толкова бяхме ошашавени, че цяла година дори не ни беше дошло на ум. Къпете бебчето когато ви е удобно и нищо няма да стане ако не е всяка вечер.

# 41
  • Мнения: 1 001
Купили сме си овлажнител още като се роди. Никаква връзка няма. АД не е генетично обусловен, за разлика от псориазиса, например. Освен това, АД не е болест, а реакция, и се израства, поне така казват, но при остслабване на имунитета при настинка, никнене на зъби, стрес, пак се появява временно. Неслучайно има кремове за атопична кожа, за хора с диабет, и т.н. Ама като човек не му се е налагало да се чуди с какво да маже детето, че да не му изсъхва кожата и да не става на рани, е много компетентен. Айде, дотук от мен с обясненията.

# 42
  • Мнения: 2 110
Купили сме си овлажнител още като се роди. Никаква връзка няма. АД не е генетично обусловен, за разлика от псориазиса, например. Освен това, АД не е болест, а реакция, и се израства, поне така казват, но при остслабване на имунитета при настинка, никнене на зъби, стрес, пак се появява временно. Неслучайно има кремове за атопична кожа, за хора с диабет, и т.н. Ама като човек не му се е налагало да се чуди с какво да маже детето, че да не му изсъхва кожата и да не става на рани, е много компетентен. Айде, дотук от мен с обясненията.

Атопичният дерматит е с мултифакториална генеза. Генетичната предразположеност я има-ако единият родител има АД, рискът е 2 пъти по-голям. Ако и двамата родители имат АД, вероятността е 60-80 процента.

Общи условия

Активация на акаунт