Сватба, булките на 2019, тема 5

  • 25 346
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Традицията, доколкото знам, е кумовете да купят букета на булката, булото и чашите. За подаръка вие си преценявате какъв да е, според възможностите ви и това което сте се разбрали с младожемците. Ако сватбата е традиционна има ритуали с взимането на кума и на булката, където е добре да измислите нещо забавно, за разчупване. После в ресторанта си има кумова реч и танц с питка за кума и кумата. Просто говорете кое ще го има на сватбата на която ще кумувате Simple Smile Иначе за подаръка почивка в чужбина- идеално! Мисля, че ще ги зарадвате много Simple Smile
П.С. започнах да поддържам сватбения маникюр по-дълъг и това ми пречи да пиша. Натискам едно, друго хваща 😂 Извинявайте за грешките.

# 616
  • Мнения: 24
До колкото знам за традицията е чаши, букет, воал и обувки. Нашите кумове ни взеха чашите и ще ми вземат и те букета, воала аз съм си го плащал, тъй като бях без тях и после ми беше неудобно да взема пари от тях 😁. За подаръци се разбрахме началото на септември да отидем на една обща почивка 5мата (имат малко дете) 😊

# 617
  • Мнения: 1 165
Значи, Хибискус, с теб сме едно към едно Smile И ние не сме ги натоварвали  с нищо. Кумата настояваше да ми плати чашите и букета, но аз отказах. И ние заминаваме след това заедно с тях и децата в Турция, само че в Сиде Smile. В крайна сметка решихме да е там, за да вземем и децата.
А на мен ми изниква друг въпрос. За питката и тортата или там каквото всеки си е решил за кумовете с надиграването е ясно, обаче ако има подарък отделен той кога се дава? Понеже аз мисля да поръчам идеята от преди няколко станици за чашите и виното. Нашите кумове започнаха да си викат Кума Лиска и Кумчо Вълчо след като ги поканихме Smile и тези чаши много ми харесаха
Момичета, аз мисля да си поръчам тази рокля за допълнителна :
https://cdncloudcart.com/6478/products/images/814/megz-rokla-s-c … 0.jpeg?1528051954
И ще си сложа коланчето с камъните от булчинската. Само ме притеснява, че за цвят пише екрю, а на снимката ми изглежда бяла и да не е някаква жълтеникава

# 618
  • Мнения: 4 941
Охо...наистина доста сте писали. Тази седмица ще ходя да пробвам рокли, много трудно избирам по принцип и не ми се мисли. Моята сватба ще е в розово и сега шаферките търсят рокли. Казах им да дават варианти и да изберем нещо заедно. Те са само 2, май няма да имам трета. Дали е проблем? Кумата ще е в цвят праскова. Всичко ще бъде много свежо. За букета мисля да не я занимавам, макар че по традиция тя трябва да го купи. За булото мисля да взема на заем. И започвам търсенето на красиви бели платформи или нещо на дебел ток.

# 619
  • Мнения: 410
Охо...наистина доста сте писали. Тази седмица ще ходя да пробвам рокли, много трудно избирам по принцип и не ми се мисли. Моята сватба ще е в розово и сега шаферките търсят рокли. Казах им да дават варианти и да изберем нещо заедно. Те са само 2, май няма да имам трета. Дали е проблем? Кумата ще е в цвят праскова. Всичко ще бъде много свежо. За букета мисля да не я занимавам, макар че по традиция тя трябва да го купи. За булото мисля да взема на заем. И започвам търсенето на красиви бели платформи или нещо на дебел ток.
Две шаферки звучи чудесно! Аз съм с четири и беше доста усилие да изберем цвят на роклите, в който всички да се харесват.
И аз съм с високи платформи, като си взех и едни по-равни резервни обувки и къса рокля за партито ако се изморя!

# 620
  • Мнения: 3 609
Момичета, включвам се с въпрос за София..
Аз малко съм доникаде. Имаме запазена ритуална зала, църква, ресторант и ди джей. Толкова. Почвам да се притеснявам и то не за друго, а защото в момента приоритетна ми е декорацията, свързвам се с разни фирми и всяка една от тях ми казва да си направим среща.. Да, разбирам, редно е, но аз искам като начало поне да знам ориентировъчно цени и какво могат да предложат. Работя и ми е ценно времето, не мога да отделям за всички срещи и то дори преди въобще да стане дума за финансовата част.. Та въпросът ми е, колко грубо според вас излиза една украса на ресторант? Осъзнавам, че зависи, че има украса и украса, но все пак..в съвсем груби рамки?Ще сме около 60-70 човека, искам украса на всяка маса, т.е ще са макс 10 маси..
Представям си нещо горе долу така:




Ще съм много благодарна ако някой даде ориентир.

# 621
  • Мнения: 102
Момичета, включвам се с въпрос за София..
Аз малко съм доникаде. Имаме запазена ритуална зала, църква, ресторант и ди джей. Толкова. Почвам да се притеснявам и то не за друго, а защото в момента приоритетна ми е декорацията, свързвам се с разни фирми и всяка една от тях ми казва да си направим среща.. Да, разбирам, редно е, но аз искам като начало поне да знам ориентировъчно цени и какво могат да предложат. Работя и ми е ценно времето, не мога да отделям за всички срещи и то дори преди въобще да стане дума за финансовата част.. Та въпросът ми е, колко грубо според вас излиза една украса на ресторант? Осъзнавам, че зависи, че има украса и украса, но все пак..в съвсем груби рамки?Ще сме около 60-70 човека, искам украса на всяка маса, т.е ще са макс 10 маси..
Представям си нещо горе долу така:




Ще съм много благодарна ако някой даде ориентир.
Мисля че можеш да си сметнеш столовете шивари 70×7 лв, подложни чинии 70х 2-3лв , покривки 20-30 лв. За 70 души по принцип най -мн 7 маси, но ако ресторанта е голям и искаш повече маси , за да не изглежда празно тогана ще е по-скъпо. Моята цветна аранжировка е на висок съд и е около 150 лв за брой, това което си снимала със сигурност е доста по-малко. Но пак брая на цветята е важен, дали има повече или по-малко зеленина (по-евтино излиза с повече) не толкова в какъв съд ще бъдат аранжирани. Отделно платнени салфетки предполагам около 1лв за бр. Това са моите наблюдения за груби изчисления на основните елементи. Булчинската маса също варира при мен (все още незвам колко ще излезе)между 300 и 700 лв... незнам за какво-покривки,драперии,повече цветя и други декорации. Ако не искаш подложни чинии или столове шивари съответно отпадат. На мен ми се свидят много парите които ще струва да се декорира арката...

# 622
  • Мнения: 137
Здравей Захир, за така украса ще трябва да дадеш по около 6 лева за стол и 3,4 лв за подложка чиния. Цветята отделно сигурно към 50 лв на маса. Допълнително транспорт и разтоварване.

# 623
  • Мнения: 299
Момичета, включвам се с въпрос за София..
Аз малко съм доникаде. Имаме запазена ритуална зала, църква, ресторант и ди джей. Толкова. Почвам да се притеснявам и то не за друго, а защото в момента приоритетна ми е декорацията, свързвам се с разни фирми и всяка една от тях ми казва да си направим среща.. Да, разбирам, редно е, но аз искам като начало поне да знам ориентировъчно цени и какво могат да предложат. Работя и ми е ценно времето, не мога да отделям за всички срещи и то дори преди въобще да стане дума за финансовата част.. Та въпросът ми е, колко грубо според вас излиза една украса на ресторант? Осъзнавам, че зависи, че има украса и украса, но все пак..в съвсем груби рамки?Ще сме около 60-70 човека, искам украса на всяка маса, т.е ще са макс 10 маси..
Представям си нещо горе долу така:




Ще съм много благодарна ако някой даде ориентир.

Ако ми дадеш имейл, ще ти изпратя примерна оферта от Триарт.

# 624
  • Мнения: 8 784
         За украсата не мога да дам адекватно мнение,защото на мен ми се струва,чев София,варна,големите градове цените са по 2 и по 3.
      Разнищихме моминските партита,кажете за ергенските.Кумата и приятелките на дъщеря ми заформят нещо,аз съм посветена ,защото трябва да им осигуря нищо неподозиращата булка.Представяте ли си,поканиха и мен!!!Отказах де,не мисля,че ми е там мястото ,а и синът ми има РД тогава.
  Вашите момчета подготвят ли подаръчета за приятелите от ергенското парти?

# 625
  • Мнения: 1 560
Момичета, знам, че се повтарям за 100-тен път, но моооооля дайте предложения за вкусна и красива гола торта? Мнение за Didy’s, Tita cakes и Работилничка за сладки моменти, някой? И как вървят като цени ако знаете.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 18:14 от VanillaBarbie

# 626
  • Мнения: 465
Момичета, знам, че се повтарям за 100-тен път, но моооооля дайте предложения за вкусна и красива гола торта?
Vanilla kitchen

# 627
  • Мнения: 410
Аз съм с Didys, гола торта, по 4.50лв парчето, вкус маскарпоне и шоколад, много ни хареса на дегустацията. Сватбата ни е на 22ри, така че после ще пиша как е била!

# 628
  • Мнения: 4 941
Моята торта ще е гола с живи цветя, с крем маскарпоне и банан. Страхотен и приятен вкус.

# 629
  • Мнения: 1 560
Ева_джени, супер! Запазих и аз за дегустация там, мерси за информацията за цена - удовлетворява ме. Какви други вкусове предлагаха?

Общи условия

Активация на акаунт