Сватба, булките на 2019, тема 5

  • 25 332
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 978
Захир, спокойно, и аз съм така, и моя годеник пътува нон стоп. Важното е да запазиш настроението си за сватба, защото иначе нищо няма да ти допада. Роднините винаги ще се опитват да ти кажат какво да правиш, но според мен щом ти плащаш - ти поръчваш музиката. Организацията може да е много тегава, но можве и да е приятна-зависи от нагласата ти, и все пак винаги ще има неща, които не са точно както си го представяла. Така че  мога да ти кажа само - дишай!

# 751
  • Мнения: 137
Захир, моят съвет е да не даваш много информация на хората около теб относно сватбата. Действай си и им казвай, че вече си готова и нямаш нужда от помощ. Така ще ти е спокойно и ще си организираш всичко без да те разпитват. Поне аз така процедирах. На младоженеца казвах основните неща да е наясно най-вече кое колко струва - Дж, храна, фотограф, но той не знаеше нито каква ще е украсата на масата, нито какви цвета нито как ще изглеждат поканите. Според мен повечето неща около сватбата за мъжете са скучни... ако обсъждате всеки детайл е нормално да се сдърпвате... всеки има виждане. Но щом ти си организатор си организираш и представяш накрая готов продук Wink ако имаш нужда от помощ и имаш възможност си вземи агентка. И ако някой ти се меси казваш, че агентката вече се е погрижила. Може да звучи грубо но си спестяваш нерви.

# 752
  • Мнения: 2 433
Моля, някой да направи нова тема, че сме на 51стр и ще ни сложат ключ.
Захир, и тук да беше годеникът ти, не мисли, че щеше да тръгне да лепи бутониери и да мъдри текстове за покани, цветове на панделки и балони и намсиквосиоще. Мъжете не са толкова активни, да не кажа изобщо. Приеми нещата по-спокойно, има и време, ще се справиш.
С ММ само за книгата за гости се сдърпахме, че не съм му била показала идеята, той не я хареса първоначално, но сега вече се кефи (Еленчето, бях ви го показвала, той възропта, че ще има рога още на сватбения ден Simple Smile )
Аз вече като ме питат как ще направя еди кое си, а как ще сложа еди що си казвам " Всичко с любов правя, на 31.08 заповядай и ще видиш.". Спестява много нерви!

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
В началото и нашите така бяха тръгнали с нагласата, че ще се месят, те плащат, но чисто и просто им казах щом така ще правят, няма да има никаква сватба и мирясаха Grinning само за гостите се съобразихме , последно за моята рокля опитваха да налагат мнение, но и там бързо им отрязах достъпа. Изобщо не позволявай някой да ти проваля настроението, сватбата си е ваша, без значение кой я плаща, на вас трябва да ви харесва. Игнорирай ги. Моя годеник е тук, но огранизацията не му е силната страна, макар че като видя ресторанта и той започна да дава идеи, сега като му разказвам си гледа нещо , слага си слушалки, едната с другото ухо ме слуша и сме супер Grinning Разбрали сме се когато харесвам неща да са по две и така да му давам право на избор, за неговите гости ще ми помагат майка му и кумата, как да ги настаним в ресторанта и т.н, за друго ще се включат ако аз искам помощ. Моята майка се меси малко повече, но го отдавам на вълнението едно дете съм и са много щастливи и искат всичко да е идеално, понякога мама има попадения оказва се, че наистина ме познава по-добре и от мен самата Grinning

# 754
  • Мнения: 93
При нас развитието е, че раздадохме почти всички покани и поръчахме халките, нямам търпение да потвърдим менюто и тортата.
 Не позволявайте на никого да ви разваля настроението, сватбата трябва да е един от най хубавите ви дни.
Относно децата.. На нашата сватба ще питам кой ще ги води, за да имам предвид за местата, иначе може би ще са на свободна консумация.

# 755
  • Враца
  • Мнения: 42
Захир, аз също исках сватба в Гърция в тесен приятелски кръг. И като се започна с компромисите, та до ден днешен... И пак има недоволни, което мен най-много ме вбесява, защото ще похарча толкова много пари, а въпросните дразнители не го оценяват и продължават да вкарват напрежение. Сега живея за момента, в който всичко това ще приключи Laughing

В събота ми предстои моминско парти с колежките. Ще имам второ с приятелките в България, но за него не съм толкова ентусиазирана по организационни причини.
За подарък на момичетата избрах да купя по едно червило, понеже подчертава най-много красотата на женското лице. Надявам се подаръка ми да да им хареса и да си изкараме весело.

п.с. ветрилата ми пристигнаха и нямам търпение да дойде уикенда, за да ги декорирам.

# 756
  • Мнения: 2 433
Момичета, заповядайте в новата тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1123781.new#new

Общи условия

Активация на акаунт