Отговори
  • Мнения: 811
Здравейте , момичета. Намерих някаква стара тема от 2007 и реших да пусна нова. Да видим кога ви беше термина, кога заченахте и кои според вас са по-добрите месеци за раждане?
Има ли привърженички на някои определи зодии и искаше ли ви се детето да е някаква определена зодия?

Който иска нека сподели! Sunglasses

# 1
  • Мнения: 2 489
Зачеването си е Божа работа. Когато решиш да имаш дете, спираш да се пазиш, а кога ще заченеш само Господ знае. А иначе относно раждането, всеки месец е подходящ.

# 2
  • Мнения: 811
Знам, че е Божа работа, но обменяме мнения. На мен винаги ми се е искало да родь април покрай рд на мм ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 699
Важно да е здраво и доносено детето.
Не понасям зодия скорпион,едното ми дете е почти на границата.
Не вярвам сляпо в зодии,но това са най~отвратителните хора на света.

# 4
  • Мнения: 794
Важно да е здраво и доносено детето.
Не понасям зодия скорпион,едното ми дете е почти на границата.
Не вярвам сляпо в зодии,но това са най~отвратителните хора на света.



Това са най-оправните хора и най-лоялните приятели. Wink  Явно Вие сте по-мекушава и затова може би са ви се сторили груби/зли, но всъщност просто сме по-резервирани и не допускаме всеки, а и не виждам защо да трябва. Иначе и аз не се интересувам от зодии, но не мога да отрека, че наистина понякога хората си приличат, когато са еднаква зодия.

Иначе аз винаги съм искала да родя пролетта, за да може бебчето да се радва на слънцето по-дълго, а и първите му глътки въздух да не са изпарения от коли и въглища/дърва, както е през зимата. Но в крайна сметка важното е да е здраво.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 699
Попаднала съм да,майка ми е такава.
Не не съм мекушава хич,избягах с 200 още на 18.Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Мъжът ми прави деца само по Благовещение, така че нямах особен избор.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Абе, това да не е някакъв избор на туристическа дестинация? Коя месец е подохдящ да отида на Малдивите? (пляс по челото)
А това, пък, да си избираш зодията, думи нямам.
Божа работа е това и така може да ти обърка плановете, че ум да ти зайде.

# 8
  • Мнения: X
Добре, че не съм планирала зодия, че както родих преждевременно щях да се чудя как да върна поръчката 😂

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз планирах кротко Водолейче, ама се роди двоен инат Козирог с асцедент Овен!

# 10
  • Мнения: 207
Най-готино е да си лятно бебе, каквото съм и аз. Безкрайни възможности за отпразнуване на рожден ден. Освен това е по-леко да си бременна в студа, отколкото в жегата - говоря от опит. Живот и здраве чакам бебче Юли месец.

# 11
  • Мнения: X
Не съм съгласна- в студа трябва да обличаш 5 ката дрехи и да внимаваш да не се подхлъзнеш в поледиците. Лятото се побираш във всяка една по-широка рокля и не се налага да даваш луди пари за дрехи и якета за бременни, които никога повече няма да влязат в употреба.

# 12
  • Мнения: 207
Не съм съгласна- в студа трябва да обличаш 5 ката дрехи и да внимаваш да не се подхлъзнеш в поледиците. Лятото се побираш във всяка една по-широка рокля и не се налага да даваш луди пари за дрехи и якета за бременни, които никога повече няма да влязат в употреба.

И колко трае бремеността - 3 месеца? Без яке няма да мине номера.
В моя случай якето и 5 ката дрехи ги носех още преди да съм наддала и кило.
Сега вече като заприличвам на бъчва, ще мина и с рокли. И точно аз не съм дала и 1 лев за дрехи за бременни.

# 13
  • Мнения: 6 556
Пролетно или лятно бебе (април-юли) е супер вариант според мен. Ще можеш спокойно да го разхождаш, няма да купуваш и да навличаш с много дрехи, навън е светло, слънчево, зелено, пеят птички Flowers Hibiscus Animal Bee Nature Sun With Face Не знам за другите, но аз зимата се подтискам... Може би, защото самата аз съм лятно бебе.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 476
Зимата наистина е потискащо. Моите и двете са по НГ, после много рядко излизахме до март-април. Само седиш вкъщи и гледаш бебето.

# 15
  • Мнения: 811
За раждане април трябва да заченеш юли/август нали така?

# 16
  • Мнения: 2 886
Мойте са март, април . Направени лятно време . По- добре на малко по - топло време да се ражда , но божа работа .

# 17
  • Мнения: 7 776
Заченах юли. Разбрах чак края на септември,убедена бях,че е вирус 😂 априлско бебе е. И да планираш и да не планираш, когато стане.
Бременеенето зимата е неприятна работа. Дрехите, страха да не се излупаш на леда, навсякъде има болни, ходене с маски,защото навсякъде има болни, в лабораторията е пълно с болни,направо е предизвикателство да не се разболееш...а ката се подуеш и ботушите не ти стават...си купувай ботуши, които повече никога няма да обуеш.
Предпочитам широки летни рокли и сандали. Свежи плодове и зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 93
Сина си родих май месец беше супер .За мен да съм бременна зимата е по добрия вариант.Дъщеря си родих декември.Цяло лято  с голям корем и много горещо,ужасно беше.Постояно ми беше лошо от жегата,потях се като Веселин Маринов на концерт.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Аз заченах около 1март, бях с термин 20 ноември и за мен това беше най-добрия вариант. Големите жеги бях с по- малък корем, побирах се във всички дрехи и по-широки рокли. Към края вече ми трябваше само една връхна дреха, която не закопчавах. Купих си само два клина за бременни, за да не ми стягат корема. За мъжът ми също беше ок, защото е ловец и се вмъкнах в периода, когато не се ловува.
Родих месец по- рано и така пропуснах тегавия 9 месец, когато е и най- тежко.

# 20
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен! Първото ми дете родих декември, второто януари и сега третото отново се очаква да е януарско бебе. Хубавото на зимните бебета е, че с големият корем не се движиш в жегите и да не си намираш място, но всичко със зачеването е Божа работа. С първата ми бременност забременях от първия път, второто детенце го чаках година, а сега третото отново се случи от първия път.
Да са ви живи и здрави дечицата, както и вие, а на мамите, които искат да забременеят, да бъде когато го поискат! 😘☺🤗

# 21
  • Мнения: 2 560
Забавна тема, има една приказка-" Ако искаш да разсмееш Господ, прави си планове".
Единствената зодия, от която умишлено съм се " пазила", докато правехме бебо, е зодия Близнаци. Не исках и хипотетично да има шанс да е такава зодия дребното. Не, че нещо, обаче аз съм стабилен, постоянен и уравновесен  Телец, а те с тяхната двойнственост и непостоянство могат да ме докарат до криза. За протокола- детето ми не е Близнаци😆😎

# 22
  • София
  • Мнения: 5 617
Забременях началото на януари, терминът ми беше 30 септември, родих на 4 октомври. Не вярвам в зодии, ретрогранен Меркурий и фазата на Луната.

# 23
  • Мнения: 6 149
Като прочетох за Близнаците и се сетих как стисках краката само да мина ужасните за мен Везни. Терминът ми беше за края на Ноември, заченато Март. Роди се в средата на месеца - Скорпион.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 617
От чисто любопитство, какво им е на везните?

# 25
  • Мнения: 10 384
сина - 3.09 - 30.05
дъщерята - 03.08 - 19.04
и двамата нормално са правени и раждани Simple Smile Simple Smile
зимно бебе исках да избегна, държах да имам момиче овен кат' мен Simple Smile Simple Smile получи се тамън Simple Smile
не исках да бъдат 2/3 от зодиите Simple Smile Simple Smile

# 26
  • Мнения: 6 149
От чисто любопитство, какво им е на везните?
Ами везните са си точно везни - вечно клатушкащи се. Да не навлизам в повече подробности, но не ги харесвам и не искам да имам нищо общо. Това не значи, че за други не са любимци.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Доста генерални заключения за една проста зодия. На базата на какво, обаче? Да не би да познавате всички везни на Земята?

# 28
  • Мнения: 2 224
Дядо ми беше Везни и беше човек - скала. Най-големият инат, когото съм срещала. Освен това човек, на когото можеш да имаш доверие.

Моите деца са родени октомври и ноември, третото пак го чакаме ноември. Хубаво е да се празнува рожден ден през лятото и пролетта, но на мен ми харесва раждането да е през есенния период. Предимствата са, че лятото е много лесно да се облечеш докато си бременна. Няколко рокли и друго не ти трябва. При нас и през ноември е топло и така избегнах да купувам зимни дрехи и обувки, които после ще са ми големи. До лятото има време да се влезе във форма. Пък и някак обичам периода преди Коледа, а идването на ново бебе го прави още по-хубав.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 16:54 от Anastasiya_S

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
Изобщо не съм изчислявала термин, зодии и т.н. Пожелахме деца, започнахме да опитваме и станаха.

Голямият син е пролетно бебе. Зимната бременност не е приятна, но пък пролетно бебе е рай.

Малкият е есенно-зимно бебе. Лятна бременност- рай, зимно бебе- трудна работа.

# 30
  • Мнения: 10 384
Да бе лятна бременност, да пуфтя като параход.
Нема нужда.
Везните са.. Уф.

# 31
  • Мнения: 2 250
Ние нашето бебе го чакахме 7 години и ми е все тая коя зодия ще бъде. Уж трябва да е лъвче,а може да излезе и рак,обаче никак не вярвам в зодии,та наистина не ми е важно.
Иначе сега в жегите никак не е приятно,че започна да ми тежи, но едва ли  ако бях с големия корем зимата щеше да ми е по-лесно. Смятам,че лятно бебе е добър вариант,до студовете  зимата ще е поотраснало и ще имам повече смелост да го извеждам на кратки  разходки ,отколкото като новородено.

# 32
  • Мнения: 10 384
Кратка разходка с бебе е нерентабилна откъм подготовка и изхабени нерви на минута Simple Smile)
С целия панаир или е разходка, или по-добре без.

# 33
  • Мнения: 2 250
И аз така подозирам,но не виждам как ще става пазаруване или излизане за нещо друго. Мм често пътува и го няма с дни, няма баби на разположение, така че ще трябва с бебето да се оправяме някак си 😏

# 34
  • Мнения: 10 384
Кенгуру или слинг и под якето, ако е студ...
Ама това не е разходка де Simple Smile

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Няма проблем бебето да се извежда, стига да не вали, да не духа силен вятър и да е добре облечено. Минусовите температури не бива да ви притесняват, даже напротив.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 699
Не извеждам само в мъгла и в пороен дъжд.
Имам си задачи и те трябва да се вършат.Децата с мен,катуна е пълен.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 617
Айде сега, моето дете като е везни, да взема да го връщам Joy
Смятам, че човек се определя от характера и възпитанието, не от зодиакален знак и астрология. Ама нали знаете, колкото хора - толкова и мнения.

# 38
  • София
  • Мнения: 30 142
По-добре лятото да пуфтя под сянката и леко облечена, отколкото зимата да имам 100 ката дрехи с този корем и да ходя по сняг, лед и из локви кал. То си е лично усещане, де. Аз съм ги минала и двете и сякаш лятната бременност беше една идея по-приятна, но пък зимното бебе си е зор. Угодия няма. Laughing

# 39
  • Мнения: 2 489
Единият го родих зимата, другият лятото. Зимата ми беше много по-лесно и за бременеене и за гледане на новородено. През зимата въобще не съм се навличала с много дрехи. На бременните по принцип все им е топло и зимата беше супер, за да се чувстваш ОК. А лятото с големия корем е ужас. Няма къде да избягаш от жегата. Спасението е вътре на климатик и не можеш да мръднеш никъде.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Забременях април, родих средата на януари и, ако ми се удаде възможност, бих повторила схемата. Смятам, че децата се каляват добре през зимата (моето го разхождам от 20-дневно). С януарското бебе много добре ми се получи захранването, защото на 6м, през юли, има супер голямо разнообразие от сезонни храни, след това на 1г отново е зима и има цитруси...Изобщо ми съвпаднаха нещата според моите разбирания. Отделно, харесва ми, че ще тръгне по-късно на училище (на 7г и 8м), но това е друга тема. Искам да кажа, че като цяло смятам, че е по-благоприятно за човека да бъде по-голям (възрастово) в някои направления (като градина, училище, спортен отбор и тн)
Относно зодията - Козирог е, аз съм Телец, в кармичния кръг ми се пада. Е, ацендентът му е Рак (като зодията на баща му) и малко на баир ми идват тези фази на луната дето ги навигират, но....преживява се, като му хванеш цаката Grinning
Единствената ми драма със зимното раждане беше, да не тръгне през нощта, но се размина Grinning Ако имам второ, и това няма да ми е проблем вече.

# 41
  • Мнения: 2 220
Много преди да родя винаги и на всички съм казвала, че ще имам майско бебе, ще го правя теленце (като мен) и всички ми се смееха. Направихме малчо август 2017 на едно море, стана от първия път и воала, на 20.05.2018 се роди малкия, успях в последния ден на телеца Grinning

# 42
  • Мнения: 811
Много преди да родя винаги и на всички съм казвала, че ще имам майско бебе, ще го правя теленце (като мен) и всички ми се смееха. Направихме малчо август 2017 на едно море, стана от първия път и воала, на 20.05.2018 се роди малкия, успях в последния ден на телеца Grinning

За това мечтая и аз. Таткото е телче и искам. Ясно че иначе е Божа работа

# 43
  • Мнения: 2 560
Внимавайте какво си пожелавате😉, имам приятелка, която като чуе за зодия телец и чука на дърво🙄.
Според мен лятната бременност е за предпочитане пред зимната. Зимата- студ, лошо време, вируси на килограм. От друга страна пък, мисля, че пролетно/ лятно бебче по- лесно се гледа- слънце, разходки, хубаво време. Зимата е тегава работа. Та, няма угодия и пълно щастие😎.

# 44
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Зимата е кофти за раждане, понеже постоянно трябва да си нащрек да опазиш себе си и бебето, че и таткото от вируси.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 617
Абе новородено все се отглежда и в зима, и в лете. Обаче като станат едногодишни и започнат да искат да вървят и тичат, през зимния период е трудно да ги държиш затворени вътре.

# 46
  • Мнения: 18 298
За зодията някакси не мислех толкова, драпах да стане (и свещички палех в църква даже). Получих Стрелец. Като се освестих и обмислих факта, се зачудих какво ме чака, защото хем в семейството нямаме огнени зодии, хем и не познавам много Стрелци. Е, сега съм наясно. Кипи от енергия, много смело и физически силно дете, аз - плахия Рак - само бягам след него и кърша ръце. Но не бих променила нищо, ако можех. Господ си знае работата.

# 47
  • Мнения: 580
Заченах декември месец, очаквам да се роди през септември. Доволна съм, че няма да е адска жега, нито страшен студ. Но като цяло си мечтаехме с ММ , бебето да е априлче, понеже с него сме родени на една дата. 🥳🤗😅

# 48
  • London
  • Мнения: 6 732
Знам, че е Божа работа, но обменяме мнения. На мен винаги ми се е искало да родь април покрай рд на мм ми.

Зодия Овен ли си пожелаваш? Хе-хе.... аз правих какви ли не изчисления да не бебеправя тогава когато може да се падне овен и то избърза с няколко дни и бам не изчака телеца и хоп овен.Satisfied  Иначе като цяло да бременееш в жегите е по-неприятно чисто физически отколкото да речем в по-прохладно време. Но това са вече някакви дребни подробности.

# 49
  • Мнения: 811
Знам, че е Божа работа, но обменяме мнения. На мен винаги ми се е искало да родь април покрай рд на мм ми.

Зодия Овен ли си пожелаваш? Хе-хе.... аз правих какви ли не изчисления да не бебеправя тогава когато може да се падне овен и то избърза с няколко дни и бам не изчака телеца и хоп овен.Satisfied  Иначе като цяло да бременееш в жегите е по-неприятно чисто физически отколкото да речем в по-прохладно време. Но това са вече някакви дребни подробности.

Не обичам овните.. Мечтая да е края на април , когато е роден мм или началото на май , когато е още телец.

# 50
  • София
  • Мнения: 39 759
Моята зимна бременност сякаш беше с една идея "по-лесна" от лятната ми.
Заченах в краят на май и родих в началото на февруари една инатлива водолейка Simple Smile (Избърза девойката, не искаше да е "риба").
Със синът ми забременях през септември и родих през май. Синът ми и той избърза.

# 51
  • София
  • Мнения: 30 142
Като говорим за зимни и летни бебета, е редно да се каже, че едно е да родиш февруари, друго е да родиш септември, октомври, ноември.

Раждаш февруари и докато се окопитите с бебето, то станало март и хоп започва пролетта.

Раждаш края на септември/ октомври и започват дъждове, студове, снеговалежи. Цяла зима си затворен вкъщи. Да, излизаш, ама не е като пролетно време да се разхождаш по половин ден и отгоре.

 

# 52
  • Мнения: 2 224
Ами после пък ще държиш ходещо дете през зимата вкъщи, което е по-кофти от бебе. Бебето има нужда от половин час на ден на свеж въздух, което може и да е на терасата/в двора.

# 53
  • София
  • Мнения: 30 142
То докато проходи стабилно, пак идва зима и пак сте с едни 60мин разходки.

Аз съм изпитала и двата варианта, за мен по-лесно беше пролетното бебе. Лично усещане.

По въпроса с плановете: аз такива не съм правила, не съм изчислявала зодии и термини. Когато е било писано, тогава е станало. Да, планувахме кога да започнем с опитите, но кога ще стане, няма как да знаем.

# 54
  • Мнения: 2 224
Зимата все идва, дали с новородено или по-голямо. Това имах предвид. Иначе за мен това кога ще се роди са маловажни подробности.

# 55
  • София
  • Мнения: 30 142
Да, не може бебета да се раждат само пролетта и лятото. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 220
Моят довод да искам пролетно бебе беше, че зимата съм си в депресия по принцип, представях си още една следродилна и едно новородено. Навънка преспи, студ, не можеш да си покажеш носа, ужас.

# 57
  • Мнения: 411
Непланираните неща се получават най-добре Simple Smile
Няма абсолютно никакво значение кога ще заченеш и кога ще родиш - всяко има колкото +, толкова и -
За зодиите е абсурдно да се прицелваш в каквото и да е, всеки който разбира поне малко от астрология ще ти го каже. Наталната карта на хора родени в различни часове в един и същи ден е различна. Слънчевия знак е 1/12 от характеристиката на човек спрямо астрологията.
Прави секс за удоволствие, така винаги ще си удовлетворена как и кога е заченато детето ти Simple Smile

# 58
  • Мнения: 5 059
Като ви слушам и ми става едно смешно Grinning
Ние се опитваме от над 3 години и зодията ми е последната мисъл,просто да стане и да е живо и здраво!
Ама пък има хора,които си правят такива планове.От моята гледна точка е доста забавно Grinning

# 59
  • Мнения: 2 560
Е, вие пък толкова сериозно приемате написаното.  Едва ли някой би върнал детето си или би го обичал по- малко, ако е от зодия, която не харесва. Ако моето дете се беше родило зодия Близнаци , пак щях да го обичам точно толкова, колкото го обичам и в момента, само дето вероятно щеше да ми къса нервите една- две идеи повече.

# 60
  • Мнения: 2 220
Като ви слушам и ми става едно смешно Grinning
Ние се опитваме от над 3 години и зодията ми е последната мисъл,просто да стане и да е живо и здраво!
Ама пък има хора,които си правят такива планове.От моята гледна точка е доста забавно Grinning
Разбира се, че е така. Ако аз си чакам детето години наред, хич няма да ми пука, ко ще и 13а зодия да е и да е родено през най-лютата зима. Наясно съм и че не всички имат късмета да им се случи веднага и по план. Стискам палци!

# 61
  • Мнения: 5 059
Благодаря! Simple Smile

Phenix, нямам предвид,че ще върнат бебето,просто за мен да си избираш и правиш планове за зодията ми звучи като да си избереш кой джакпот от тотото да спечелиш Stuck Out Tongue 

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
Забременяването не ме тревожеше и нямах проблем, но пък детето ми се оказа със социално комуникативно разстройство, направо джакпот. И хората за тия неща пък най-малко се замислят като поискат да имат деца, а те във времето са все по-голям процент и после самото родителство изобщо не е като по книжките и филмите или като при комшията Пешо. Разбира се и този малък бърливко не бих сменила за нищо на света, но то като цяло всеки го чуква някъде, всеки си има някакви драми.....

# 63
  • София
  • Мнения: 2 426
Като ви слушам и ми става едно смешно Grinning
Ние се опитваме от над 3 години и зодията ми е последната мисъл,просто да стане и да е живо и здраво!
Ама пък има хора,които си правят такива планове.От моята гледна точка е доста забавно Grinning
И аз в този списък Simple Smile

# 64
  • Мнения: 983
Имам три деца и не съм правила планове за зодии и месеците в които ще се родят,но не съм крила,че на синът рожденият ден ми е любим.Роден е във високосната 2012 на 1 юли точно на средата на годината и той е моето джулай морниг-че и зодия Рак като баща ми.Каката пък е Риба и е родена на 12 март 2004 когато влязох в болницата беше мрачно и дъждовно а като ме изписаха беше топло и цъфтящо абе пролет.Най малкото пък се роди на 7 януари-ще кажа,че аз съм 28 ноември и никога не ми е харесвало да съм в края на годината също така не ми харесва и толкова рано в началото и,но живи и здрави това е най малкото за което трябва да мислим.

Иначе зодиите с които не се разбирам са Водолей-жена и Дева-мъж!

# 65
  • Мнения: 2 622
Първото дете е заченато през ноември с идеята да е Лъв като баща си. В началото на август се роди дъщеря ни. Няма нищо по - хубаво от това рожденият ти ден да е през лятото. И да си зодия Лъв, разбира се. Но не препоръчвам бременност през лятото, трудно е в жегата с корем.
Втората дъщеря е зачената през юни, роди се началото на март, Риби. Терминът ми беше на 22 ри март, точно първа пролет и нямах нищо против да имам смела и борбена Овен-ка, но съдбата реши да е Риби.
Като цяло изкарах втората зимна бременност много по лесно от първата лятна.

# 66
  • Мнения: 2 224
Мои познати с деца родени през август казват, че не могат да съберат приятелчетата им за рожден ден понеже през този период всеки е хванал нанякъде. Иначе да се празнува рожден ден през пролетта или лятото е супер.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 21:09 от Anastasiya_S

# 67
  • София
  • Мнения: 18 699
Даа,синът ми е август и го има този момент.Добре,че не му е драма.

# 68
  • Мнения: 5 468
Имам едно октомврийско бебе(заченато януари) и едно априлско(заченато юли). И двата месеца много ми харесват, защото обичам пролетния и есенния сезон и чарът, който носят. От гледна точка на раждане, обаче, пролетно бебе за мен е идеалният вариант. Времето се затопля и е подходящо за разходки с новородено. Освен това напреднала бременност през зимата ми се стори супер, защото не ми беше горещо. А с първото ми октомврийско бебе накрая на бременността едва дишах от жега. Освен това изпаднах в следродилна депресия, защото си стояхме вкъщи през повечето време. Като стана време за разходки и времето се влоши. А и като неопитна майка, все ме беше страх да не простудя бебето. Дойде и януари с рекордно ниски температури от по -15/-20 градуса и няма да забравя как за целия месец бях излизала 3-4 пъти да се разходя до някой магазин. След това преживяване не исках и да чуя повече за раждане през есента. Затова второто исках да се роди от януари натам, защото от февруари обикновено омеква времето. Малко смешно звучи, но за мен беше важно за да се чувствам добре психически след раждането. И така дойде и второто ни бебе през април и се получи супер. Друг плюс, който намирам е, че е много по-удобно да обличаш новородено през пролетта, отколкото в студените месеци, когато пада едно обличане и напъхване на миниатюрни крачета и ръчички в космонавт.

Сега сигурно ще кажете, че с бебе или малко дете зимата си е тегаво така или иначе и се седи повече вкъщи, но за мен има голяма разлика, когато бебето е малко(до към 3 месеца), отколкото малко по-голямо бебе, което може да стои повечко време навън на студа.

Относно зодиите, имам си предпочитания към някои зодии, но децата си знаят кога да се родят и не съм си правила планове за това, но ми беше страшно любопитно кой коя зодия ще бъде. Дъщеря ми е везни, която за мен е една от най-хубавите зодии. Синът ми категорично не искаше да е овен, защото се роди няколко часа след като започна зодия телец. Специално ми бяха проверили тази година кога ще свърши овена и ще започне телеца, защото граничните зодии всяка година се сменят по различно време и исках да знам точно коя зодия е.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 23:19 от Happy_mommy

# 69
  • Мнения: 1 980
Аз забременях през октомври и родих през юни. Не съм имала предпочитания нито за сезон, нито за зодия, но си давам сметка, че ни беше доста лесно с лятно бебе. Когато дойде зимата, можехме да го изкарваме навън само с ергономична раница. Количката не вървеше по снега.Laughing
Самата бременност все ще обхване три сезона. Може би в началото е по- лесно през есента или зимата, а към края през пролетта и ранното лято. Аз почти веднага след забременяването трябваше да мина в легнало положение, така че не съм усетила кой знае какво от сезоните, освен в деветия месец, когато вече можех да излизам. Иначе през останалото време бях от леглото в колата, при лекаря и обратно. Обаче в напреднала бременност жегите навън не ми се отразиха добре. От друга страна много се бях подула и не можех да си закопчая сандалите, така че ако беше зима, щеше да се наложи да излизам по чехли.Laughing Нямаше обувки, които да мога да сложа.
И все пак не бих избирала месец на зачеване, дати на раждане и т.н. Тези неща не са ми приоритет.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 09:15 от Forest rain

# 70
  • Мнения: 63
предишния път забременях на 10 февруари (дата на последен цикъл) и родих на 1ви ноември, деня на будителите, въпреки, че терминът беше 17ти ноември. Смятам, че това е един супер период за бременеене, защото изпускаш студените месеци. Купих си точно една рокля за бременни и то само, защото имах погребение и интервю и трябваше да съм малко по-елегантна. Иначе си ходих с небременни рокли цялата си бременност. Сега, ако всичко е наред, ще съм в напреднала бременност през зимата и, според мен, е ужасно.
Не сме имали проблеми със сина ми и зимното разхождане. Извеждахме го веднага след изписването, Ноември се случи мек, а след това зимата си го извеждахме смело на всякакви температури.  За мен идеалното е този вариант! Бременна на топло и приятно, безопасно време, в което не се носят много дрехи, а после раждане есента. Но искам да отбележа, че част от бременното си лято бях в държави, в които никак не е горещо.
 
Според мен, трябва да се избягва бременеене в период, в който има грипове, защото е много опасно. Аз даже си мисля, че ще се измъкна от София последните месеци преди раждането.

# 71
  • Мнения: X
Забременях май месец и дъщеричката ми се роди януари в един тоооолкова снежен ден. Мъничко кокиче.
Сега опитваме за второ и много ми се иска да е топъл месеца за да може да празнуваме градински рожденни дни! Хахаха в крайна сметка абсолютно не ми е важно месец и зодии. По-скоро ми се иска да е пак момиченце! ВИнаги съм мечтала за две дъщери. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 63
моят рожден ден е зимен, между коледа и нова година. Бил е изключително снежен ден, което е на късмет. Много обичам зимата и снега и обожавам рождения си ден както и целия период. Като дете винаги бях болна на рождения си ден, но го отдавам на това, че съм сатурново чадо. От тийн годините си, обаче, винаги съм имала много буйни празненства за рождения си ден, с големи компании. Даже, бих казала, че на младини моите рожденни дни бяха известни като много хубави. Не знам с какво толкова е по-добре летен рожден ден...важното е детето да има приятели и близки, които го обичат и да е здраво, а рожденият ден ще се отпразнува подобаващо.

# 73
  • Мнения: 411
моят рожден ден е зимен, между коледа и нова година. Бил е изключително снежен ден, което е на късмет. Много обичам зимата и снега и обожавам рождения си ден както и целия период.
И моят рожден ден е тогава, но не обичам нито него, нито зимата, нито Коледа. Като мине целият този период ми олеква. По закон от както се помня рева на рождения си ден, а като малка страдах, че денят е малък и е тъмно и студено... За р.д си изключвам и телефона, докато бяхме без дете даже с мъжа ми пътувахме, за да имам извинение да не го празнувам Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 220
Пролетен/летен рожден ден е по-хубаво с това, че е топло, може да се празнува навън, и на морето примерно. Декември баш с тия празници, студ, но всеки си има мнение. За мен идеално е с новородено май-по цяло лято бяхме навън, изкарвах го почти гол по едно тънко боди, до зимата се беше малко поочовечил, бяха минали тежките за мен първи месеци. А и като забременяла август месец избегнах жегите и големите студове с големия тумбак.

# 75
  • Мнения: X
Пролетен/летен рожден ден е по-хубаво с това, че е топло, може да се празнува навън, и на морето примерно. Декември баш с тия празници, студ, но всеки си има мнение. За мен идеално е с новородено май-по цяло лято бяхме навън, изкарвах го почти гол по едно тънко боди, до зимата се беше малко поочовечил, бяха минали тежките за мен първи месеци. А и като забременяла август месец избегнах жегите и големите студове с големия тумбак.

Хихих ами да. Аз съм родена август и на всеки мой РД сме по морето. Дори вече така планирам нещата да не разваля традицията. 😆

# 76
  • Мнения: 6 149
Винаги съм искала рд лятото, но и аз зимата. Сняг все още няма, само сух студ и едно мрачно депресивно ... ужас. Само вкъщи се празнуваше, докато поне сега има детски клубове, плей центрове, варианти много.

# 77
  • Мнения: 2 224
Моят рожден ден е през юни и като ученичка и студентка все се ядосвах, ча както аз, така и съучениците ми бяхме много заети с подготовка за изпити, учене и не можех да си го празнувам, както трябва.

Иначе четейки темата май повечето смятат, че е най-добре да се роди точно когато на тях се е случило. Логично - няма как да кажеш, че е по-добре в друг период ако не ти се е случило.

# 78
  • Мнения: 63
моят рожден ден е зимен, между коледа и нова година. Бил е изключително снежен ден, което е на късмет. Много обичам зимата и снега и обожавам рождения си ден както и целия период.
И моят рожден ден е тогава, но не обичам нито него, нито зимата, нито Коледа. Като мине целият този период ми олеква. По закон от както се помня рева на рождения си ден, а като малка страдах, че денят е малък и е тъмно и студено... За р.д си изключвам и телефона, докато бяхме без дете даже с мъжа ми пътувахме, за да имам извинение да не го празнувам Simple Smile

 съвсем противоположно на мен! Може от Сатурновата дупка Simple Smile) (шегувам се). Дано именния ти ден е на по-приятна за теб дата! Аз обичам именно описаните от теб неща: студ, тъмно, тихо.  Особено сред природата, мра за зимна планина.

 Сега се сетих за минус. Като бяхме малки и аз и сестра ми получавахме подаръци за МОЯ рожден ден, защото нали е все около Коледа и Нова Година, и родителите ни развръзваха кесиите. На рождения ден на сестра ми (летен) аз не получавах никакъв подарък! RageRageRage

Анастасия, да, но ето майка ми има опит с две бременности: аз зимно съм бебе, а сестра ми -- лятно. Смята, че лятно бебе е рай, а зимно е ад Simple Smile) На мен, обаче, ми харесва. Но аз много излизам навън зимно време, включително и с бебето много излизахме и на Витоша и навсякъде. С часове сме били навън на разходка, за да се каляваме. Това сигурно помага да ми харесва зимно бебе.

Последна редакция: пт, 07 юни 2019, 15:15 от almablanca

Общи условия

Активация на акаунт