Забременяване след мисед

  • 6 798
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Момичета, споделете вашето мнение за повторното забременяване след мед. аборт преди 12 г.с. Малко излиза, че всеки доктор казва различно относно колко време трябва да се изчака. Едни казват след 6 месеца, други след 2, трети веднага след първата менструация... знам, че тялото може да не задържи плода ако е твърде рано, тогава как определят тези месеци... Вие колко време изчакахте?

# 1
  • София
  • Мнения: 89
Мога само да споделя опит, но не твърдя че е най правилното. Имах мисет около 12 г. седмица.  Забременях 2 месеца след кюртажа. Нямах проблеми.

# 2
  • Мнения: 214
Моят беше в 8 г.с, плода беше спрял да се развива, при хистологията не излезна нищо притеснително, казаха че било грешка на природата просто. След седмица съм на преглед пак, но като цяло доктора още преди процедурата каза 3-4 месеца, а ми се ще да не чакаме толкова дълго. За щастие не мога да кажа, че съм толкова депресирана, тялото ми прие всичкия този стрес доста добре. Надявам се да даде зелена светлина по-бързо...

# 3
  • София
  • Мнения: 4
Моята история- забременях непланувано около 40 дни след кюртажа - веднага след края на първата менструация. Според докторите шанса за износване на плода беше нищожен. Живеех с мисълта, че всеки момент мога да загубя бебето. Бях го приела и си казах, каквото - такова. Имах лека бременност, безпроблемно раждане и здраво бебе.

# 4
  • Мнения: 69
Направете си изследване за съсирването на кръвта и изчакайте поне 3 месеца.

# 5
  • Мнения: 292
Здравейте,

Януари ми се наложи да направя абразио около 8 г.с. заради кухо яйце, а преди броени дни спонтанен аборт в 6 г.с. след налична сърдечна дейност, все още очаквам резултати от хистологията. Моля, ако някой е преживял същото да сподели?
Не знам какъв път да поема, с какви изследвания да започна и към кой специалист в Сф да се насоча.
Предварително благодаря

# 6
  • Мнения: 214
Според мен задължително изследване за тромбофилия, но говорете с вашия си АГ, те най-добре ще ви кажат. Щитовниднта жлеза изследвали ли сте? На мен ми пусната цитинамаска и микробиология, но предполагам това е в реда на нещата. Докторът ми каза, че за сега няма нужда от други изследвания, понеже всички резултати са добри, но аз пуснат и TSH.

# 7
  • Мнения: 292
Tsh пускай преди години и беше ок, цито и микро преди 1вата бременност, също бяха ок, само кандида глабрата.

# 8
  • Мнения: 214
Говори наистина с АГ, но за жалост понякога всичко ни е наред, но стават такива неща. Тромбофилия след като имаш два спонтанни аборта е задължителна май и витамин B12 и витамин Д. Моят съвет е ако всички изследвания за напред са добри да си кажеш, че по-добре така, отколкото да се роди детенце с проблем, природата решава вместо нас понякога, само не губи надежда, всичко ще се нареди Wink

# 9
  • Мнения: 441
Аз не живея в България, тук приемат, че един аборт е нормално за една жена (при над 50% от жените) Имах мисед в 8г.с. плода е спрял да се развива след 6г.с. дори сака се беше смалил. Изследвания не съм правила, поради причината, че при един не е необходимо, а гук, за да правиш трябва лекар да ти ги назначи, не можеш сам да отидеш и да кжеш това това това... За чакане ни казаха, че след първата редовна М може да опитаме, когато споменах за 6 месеца те ми казааха, че няма такова нещо, единствено, ако е имало проблем при аборта с вак. и вече ако психически се чувствам добре. Шанса за износване на бебе си е много голям, дори след аборт. Просто в България се презастраховат. Втора бременност ми е, първата си играе до мен. Освен кървене и отлепване в началото до 12г.с. тогава не съм имала проблем. Надявам се скоро да се случат отново нещата и този път до финал. Успех на всички Heart

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета. Съжалявам за всичко, което ви се е случило, но жени сме и явно на повечето се случва.
Аз преживях също тази болка в 17г.с със третото си желано детенце на 19.09.2019- нямаше сърдечна дейност. Най-голямата ми болка, е че го родих и разбрах и пола му. Имам две прекрасни момичета, а щях да се радвам и на син, за което си мечтаех.
Явно господ така е решил, божа работа е живота.
Силно се надявам да се радвам скоро на син пак, както и се надявам и за вас!
Аз също се питам след колко месеца можем отново да започнем с опитите?

# 11
  • Мнения: 441
Здравейте, момичета. Съжалявам за всичко, което ви се е случило, но жени сме и явно на повечето се случва.
Аз преживях също тази болка в 17г.с със третото си желано детенце на 19.09.2019- нямаше сърдечна дейност. Най-голямата ми болка, е че го родих и разбрах и пола му. Имам две прекрасни момичета, а щях да се радвам и на син, за което си мечтаех.
Явно господ така е решил, божа работа е живота.
Силно се надявам да се радвам скоро на син пак, както и се надявам и за вас!
Аз също се питам след колко месеца можем отново да започнем с опитите?


Nikimoni123 съжалявам за загубата ти! Тук всички сме го преживяли, някои на по - ранен етап други на по - късен. Радвай се на прекрасните си дъщерички и бъди силна мама, ако ви е писано скоро пак ще видиш двете чертички! Heart прегръдки!

# 12
  • Мнения: 46
Здравейте на всички! Аз имах мисед през Май,в 9седмица установиха,че е спряло да се развива още в 6г.с.След абразиото ми препоръчаха да изчакаме 2,3месеца.Започнахме с опитите,месец след като ме почистиха,на 5тия забременях.Сега съм в 10г.с.двуплодна.Дай Боже този път да се получи.Така,че много е относителен този интервал от време...Пожелавам на всички ви,здраве,кураж и светли празници!

# 13
  • Мнения: 2 522
Честито и пожелавам лека бременност! Дано всички скоро се радваме на здрави бебчета!

# 14
  • Мнения: 46
Благодаря,успех на всички и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт