СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 37 040
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 8 317
Това че училището не е провело РС, не го отчитам като голяма загуба. При нас миналата година общо взето нищо не ни казаха. Рекламираха си паралелките след 8 клас, като най-същественият аргумент бе - "защо да пътуват на далече ако тук има същата паралелка"...

# 241
  • София
  • Мнения: 7 163
И в училището на сина ми (обикновено квартално) много силен натиск да останат там и след седми клас. Никаква информация за НВО до момента, учителката им по БЕЛ казала, че за пръв път чува за изискване за черен химикал на въпрос на ученик. Също не са взели "По жицата", съответно моят сладур още не го е прочел.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 583
Нямате догонване Simple Smile Личи си, че наближават важните дати. И въпреки трудното догонване с четенето, истинско разтоварване ми е тази тема - искрено се радвам на писанията на всички таланти тук (Мартеа, много се посмях с вашия семеен ван.. ).
Заглавната снимка с розмарина е страхотно попадение. Отдавна го ползваме за картофките, но голям ефект не виждам Simple Smile.  Наборът е този уикенд на последни ПИ по БЕЛ. Днес Междучасие, утре СМГ. В същото време са още на Заточеници и те... Изпуснах да го запиша по Мат в Милениум на 8.06. Сигурна съм, че в началото беше възможно и за външни,  но може би са се изчерпали местата. Имате ли съвет къде мога да го вредя за 1 последен ПИ по Мат? И в своя защита да кажа, че той е от тези, които искат да ходят на пробни. Предполагам защото вкъщи не седя да прави сам. Пишат се само нужните домашни за у-ще.
Русалка, Дидева, попътен вятър на порасналите ви деца! Голямо благодаря за подкрепата и информацията,  която давате вие и всички осмокласни мами, които ни навестяват. Полезни сте със съветите и настроението си Simple Smile

# 243
  • Мнения: 134
Jiema, в Образователни технологии имат пробни изпити на 25, 26 май, на 1 и 2 юни.

Последна редакция: сб, 18 май 2019, 19:25 от marinarina

# 244
  • София
  • Мнения: 922
Излязоха резултатите от ПИ мат на СМГ. Доволна съм - от първата четвърт е, има над 80 точки. Бяхме се хванали на бас за 5 лв, че ще има над 80 - с голяма радост ще му ги дам.
Вчера и учителката му по БЕЛ беше много доволна - 63 от 65 точки на първа част- взела му е 2 точки за някакви изрази от тезата. Дано задържи така.
За отчет - по БЕЛ в училище са на "Заточеници", а по мат - на успоредници. Очаквам РС , ама "ни кост, ни вест". Чакам я с нетърпение, не за нещо друго, а да разбера ненанесените оценки. В момента в ЕД е пълно затишие, а чакаме оценки от поне 4 контролни по мат, които не са и проверени де Flushed. Тия хора жал нямат ли? В бележника не са внасяни оценки от март месец... Imp
Утре е на ПИ в "Когито".

# 245
  • Мнения: 336
Скрит текст:
Аз съм силно възмутена от провеждането на първия от тях - по БЕЛ в НТГ, Пловдив. Започнали са в 9:20 ч. и са ги изгонили в 11:00! За мен усилията и парите за този изпит са хвърлени на вятъра - това са 50 минути по-малко! Резултатът няма да е реален. За съжаление беше вече записан и по математика, та в момента пак е там. Този път му казах да настоява да остане до края на регламентираното време. Но като си го познавам... гонят ли ги - ще излезе. Надеждата ми да видя по-реални резултати е на другите два ПИ, в МГ-то.
Моят до сега е бил в НТГ по един път и на двата, такова нещо не е имало. Днес беше на МАТ там, излезе и даже каза, че квесторката била много лоша, защото не им давала да шукнат. Ама то така и трябва де. Иначе смятам, че пробните в МГ, са доста по-трудни от реалното НВО, така че и там според мен не са реални резултатите.
За съжаление е истина за ПИ по БЕЛ в НТГ - детето на колежка също беше на този изпит и също е било изгонено, само че в 11:05. А когато днес синът ми, след ПИ по математика там, се обади пак в 11 часа, направо щях да полудея! Обаче този път ново двайсет - започнали били в 8:25! Когато попитах как е възможно, след като изпитът е обявен за 9:00, ми каза, че вкарали първите 15 деца в една от стаите и изпитът започнал. Просто той бил отишъл рано и затова бил от тях. Получил си е цялото време, но... За мен това е несериозно отношение на организаторите към ПИ. А и още чакаме резултатите по БЕЛ. Като цяло - съжалявам, че го записах на ПИ там. Утре отива в МГ-то, на БЕЛ. Поне организацията е нормална, вече е бил на 2 ПИ там.

# 246
  • Мнения: 4 120
Какво спокойствие- неделя е, не сме на работа, децата са разпратени на пробни, почти идилично....затишие пред буря.

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 598
Да, когато първия път попитах от колко е пробния ми отговориха, да отиде към 8,30, когато се съберат деца за една стая ги вкарват, после следващите и така. Иначе вчера как му се е сторил ПИ, моят е доволен, само първа и втора от втори модул по-трудни. Много сме малко майките от Пловдив, които пишем тук, та всяка информация е полезна!

# 248
  • Мнения: 2 325
Нашата РС беше преди 10-на дни. Продължи около два часа.
Води я лично директорът, имаше мултимедийна презентация за новостите около НВО.
След него наминаха и г-жите по БЕЛ и МАТ, които направиха пълен разбор на пробните матури от училище (със силата на класни)
 По БЕЛ резултатите били по- слаби от очакваното, г-жата не беше много доволна.
Всеки, можеше лично да получи инфо за детето си.

Единствено ни стресираха с броя на листата за чернова, отдавам го на недочитане на указанията.

Какво спокойствие- неделя е, не сме на работа, децата са разпратени на пробни, почти идилично....затишие пред буря.

Нашият клас днес е на Шипка, вчера са били на Царевец Simple Smile Голяма почивка му направиха тези дни и още почивка идва, пък  и времето се оправи, не ми се мисли как ще избутат още месец.

# 249
  • Мнения: 1 035
Добро утро!
Една молба до майките на седмокласници от Бургас.
Моля, за теста от ПИ проведен от СМБ - секция Бургас на 12.05 Flowers Hibiscus
Предварително благодаря!
Хубав ден на всички!

# 250
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Добро утро!
Една молба до майките на седмокласници от Бургас.
Моля, за теста от ПИ проведен от СМБ - секция Бургас на 12.05 Flowers Hibiscus
Предварително благодаря!
Хубав ден на всички!

Снимах този на щерката, не е почистен, обаче.
Скрит текст:

 
 
 
 
А това са отговорите:

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 14:48 от Ивончето

# 251
  • Мнения: 4 695
Утре ще сканирам и почистя ПИ на Междучасие по БЕЛ от вчера.

# 252
  • София
  • Мнения: 10 825
Кога е следващият пробен изпит по мат. на Междучасие?

# 253
  • Мнения: 4 695
Кога е следващият пробен изпит по мат. на Междучасие?
Следваща събота преди изборите.

# 254
  • Мнения: 36 174
следващата седмица

Общи условия

Активация на акаунт