СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 37 078
  • 750
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 589
Кога е следващият пробен изпит по мат. на Междучасие?
На 25 и 26.05., но мисля, че вече няма места. Аз не го записах, понеже ще пътуваме.
Благодаря иначе за предложенията на marinarina. На 1.06 пък е на нац.кръг на Кенгуруто, на 2.06 ще празнува РД с приятели и май ще се целя в ПЧМГ на 9.06. Но кога ли ще излязат резултатите? А ОТ нямаха ли също обявени дати за ПИ на 8 и 9.06.?

# 256
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря. Чудех се дали не са променили нещо заради изборите или 3те почивни дни. Защото на Регалия прескачат следващия уикенд и ще е на 2ри

# 257
  • Мнения: 134
Пробен изпит по БЕЛ на Регалия от 19.05.2019г.
Скрит текст:











Отговорите на задачите ще излязат на 20.05.2019г.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 221
След поредната порция уикендови пробни изпити, вече официално ми писна. Ние приключваме с пробните и чакаме представлението. Детето е нервно, изморено и отегчено. Днес ми каза: " Мамо, всичко направих, но не ми пука и не ме разпитвай. Искам просто да минава".
Сега отиваме малко да почиваме и ще я оставя няколко дни на спокойствие като не я занимавам с матури, учене и разговори за това.

# 259
  • София
  • Мнения: 6 257
При нас остана ПИ към школата, иначе външните ги спрях още след 2-рия модул. Смятаме да мръднем на една мъничка екскурзийка 4 дни и дано не се отрази фатално на последните напъни. В общи линии девойката си мисли каква рокля видяла в мол-а Wink Ама така по-добре!

# 260
  • Мнения: 6 180
jenap,  M_I_A не сте сами.
За домашна през предстоящите почивни дни има определен брой тестове, съответни половината от съучениците му  са закупили тестовете преди седмица, аз научих случайно за домашната в петък по обяд. Обиколох половината известни ми книжарници в района  и нищо не намерих.В събота сутринта заедно с баща си тръгнаха да носят лаптопа на малкия  за преинсталация и напомням, че близо до сервиза има книжарница да провери за сборника.Ами прибра се с геймърска клавиатура.Не знам кой беше за бой големия, малкия син или баща им. Отново аз търсих сборника.Сега написа първите два теста и мрънка как иска да почива.

# 261
  • София
  • Мнения: 6 253
Чудех се, след като съм изчела споделената в темата информация, ако купя справочник ще открия ли в него нещо различно и полезно. И от няколкото издадени за София, кой да избера. Имате ли поглед върху различните издания?

# 262
  • Мнения: 229
Аз имам на Педагог и Регалия. Определено на Регалия повече ми хареса.

# 263
  • София
  • Мнения: 10 825
На Веда имам аз

# 264
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, нова съм в темата и се готвим дистанционно от чужбина за явяване на НВО и кандидатстване в България. Дали това е реалистично е друга тема, както и че подготовката ни почна едва пред януари.
Опитах се за изчета назад темите за ПИ. Видях тези на СМГ до март, но след това имаши постове в които пише "качила съм ПИ и ключа в пощата". Какво значи това, как мога да стигна до тях?

Вторият ми въпрос е някой има ли опит с кандидатстване от чужбина? Знаете ли дали дете можи да учи основно в чужбина и да е частен ученик в българска гимназия?

Много ще съм ви благодарна за всяка информация, тъй като за първи път до сега бях оставила детето само да се отправя и сега ме загложзи съвеста.

# 265
  • София
  • Мнения: 12 531
Лаура11, а подали ли сте заявление за явяване на изпит до РУО по реда на чл. 51а, ал.2 от Наредбата за оценяване на резултатите от обучението на учениците? Определено ли ви е училище, в което детето ще се яви на изпитите? Минали ли сте процедурата по признаване на съответния клас по реда на същата Наредба? Извадили и сте необходимите документи за участие в приема на дете от училище на чужда държава? Странно е детето да се е оправяло само с тези неща.

Пощата, в която се качват пробни е седмокласната поща в този форум, до която се дава достъп на по-редовно пишещите в темата.

Освен редовната форма на обучение, в българските училища има и различни други такива - дистанционна, индивидуална, самостоятелна... Евентуално може да проверите дали за вашия случай е възможна самостоятелната форма /другите ми се виждат по-скоро неприложими/, но за това ще трябва решение на експертна комисия към РУО.



# 266
  • Мнения: 20
Лаура11, а подали ли сте заявление за явяване на изпит до РУО по реда на чл. 51а, ал.2 от Наредбата за оценяване на резултатите от обучението на учениците? Определено ли ви е училище, в което детето ще се яви на изпитите? Минали ли сте процедурата по признаване на съответния клас по реда на същата Наредба? Извадили и сте необходимите документи за участие в приема на дете от училище на чужда държава? Странно е детето да се е оправяло само с тези неща.

Пощата, в която се качват пробни е седмокласната поща в този форум, до която се дава достъп на по-редовно пишещите в темата.

Освен редовната форма на обучение, в българските училища има и различни други такива - дистанционна, индивидуална, самостоятелна... Евентуално може да проверите дали за вашия случай е възможна самостоятелната форма /другите ми се виждат по-скоро неприложими/, но за това ще трябва решение на експертна комисия към РУО.






Подала съм заявления до РУО още на 5 януари. Още не ни е определено училище където да се явим. Това с процедурата за признаване на клас, ще трябва да го проверя, тъй като от РУО не ми казаха такова нещо, само да дам удостоверението за завършен клас на 1 юли преведено и тяхна комисия ще го разгледа. Но благодаря ,а напомнянето да прочета как е в наредбата.

Иначе съм оставила детето на самотек с подготовката. Не го следя отблизо, но мисля, че е време да се включа поне с предоставяне на пробни изпити. Вече направи няколко (една школа се съгласи си да ги правим достанционно и изпращаме по мейл), но все още не може да надхвърли заветните 95т, които са целта. Затова искам да дам повече за тренинг, особено интересни са ми тези на Междучасие и СМГ.
Има ли начин да ги получа, като съм нов потребител?
 Иначе административно аз си се занимавам с нещата, то на мен ми е трудно, а дете с МОН и РУО няма как да се оправи.

# 267
  • Мнения: X
95 точки по кой предмет? Или и по двата? Много сериозна цел. Миналата година  е имало 21 такива и по-високи резултата по БЕЛ за София и съответно 150 по математика от  около 9600 ученици, явили се на НВО в София-град

# 268
  • София
  • Мнения: 12 531
Моят съвет е пак да проверите в РУО какво точно ще искат, защото това са изискуемите документи съгласно наредбата:
Скрит текст:
Чл. 108. (1) Желаещите признаване на завършен период, клас, етап, на завършена степен на училищно образование и/или на професионална квалификация по документи, издадени от училища на чужди държави, подават следните документи:

1. заявление по образец, утвърден със заповед на министъра на образованието и науката;

2. документ за училищно образование и/или професионална квалификация;

3. документ, в който се посочва какви права дава документът по т. 2 за продължаване на образованието, в случаите, когато това не е посочено в документа по т. 2;

4. в случай че лицето желае да продължи обучението си в първи или втори гимназиален етап в българско училище - справка за изучаваните учебни предмети с хорариума на учебните часове и поставените оценки, ако не са вписани в документа по т. 2;

5. превод на български език на документите по т. 2, 3 и 4 от заклет преводач;

6. (доп. - ДВ, бр. 78 от 2017 г., в сила от 29.09.2017 г.) документ за последния завършен клас в българско училище (ако има такъв) преди обучението в училище на чужда държава, когато лицето желае признаване на класове от VIII до ХII включително;

7. документ за платена държавна такса - за документи, подадени в РУО.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2017 г., в сила от 29.09.2017 г.) Документите по ал. 1, т. 5 и 7 се подават в оригинал, а документите по т. 2, 3, 4 и 6 - в оригинал или копие, заверено от нотариус или от училището, издало документа.

(3) Допълнително при необходимост се представят и други документи, свързани с признаването, посочени от комисията или от директора на приемащото училище.

(4) Когато в училище на чужда държава или в училище от системата на Европейските училища са завършени два или повече класа от гимназиалния етап съгласно българската образователна система, се представят документи по ал. 1 за всеки завършен клас, респективно за всеки гимназиален клас или етап.

(5) (Доп. - ДВ, бр. 78 от 2017 г., в сила от 29.09.2017 г.) Документите по ал. 1, т. 2, 3 и 4 и по ал. 3 се легализират, превеждат и заверяват в съответствие с Конвенцията за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове, с подписаните договори между Република България и държавата, в която са издадени, или по реда на Правилника за легализациите, заверките и преводите на документи и други книжа, утвърден с Постановление № 184 на Министерския съвет от 1958 г. (ДВ, бр. 73 от 1958 г.), с изключение на документите, издадени от училище в системата на Европейските училища, които не се легализират, както и за лица, които желаят признаване на класове от I до IV включително.

Какво точно ще се изисква зависи и от това, коя е държавата, от която идва детето. Но 1 юли ми се вижда малко късно за подаване на документите в РУО, за да може детето да участва в приема. Thinking Според наредбата комисията се произнася в едномесечен срок, а срокът за подаване на заявленията за участие в приема е 3-5 юли. А за да участва, трябва вече да има решение на комисията.

# 269
  • Мнения: 20
Да и по двата предмета. Благодаря за статистиката, не е обнадеждаваща за нас. Но тя е инат и обича да се състезава. Това не е моя амбиция, а нейна. Моята част е да осигурявам ресурси и административна подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт