СЕДМИ КЛАС. Ако някой си мисли, че туй е филм, той с ученик тийн не е бил

  • 36 882
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 21 455
Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)

 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог. 
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“ 
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)

# 691
  • Мнения: 222
Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)

 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог. 
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“ 
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)



Много благодаря. Няма много за четене, ще сме доволни

# 692
  • Мнения: 4 076
Току-що ми се обади дъщеря ми, потресена от втората част на ПИ на Регалия. Много било трудно. Като имате отзиви, споделете дали е общо това мнение.

# 693
  • София
  • Мнения: 532
И моят син каза, че са били трудни задачите от 2ра част. В) подточка на 25. задача не е могъл да я реши изобщо. Ще видим утре, като публикуват отговорите.

# 694
  • Мнения: 3 986
Заплатила съм консултации след ПИ и още нямам отзиви. Ще се видим след консултацията и ще пиша. Учителка, навярно от школата беше събрала деца. Дочух репликата:" Нищо, че не сте го решили, по- важно е да разберете как се прави това". Явно децата са били масово затруднени.

# 695
  • Мнения: 1 812
Дами, седя, гледам календара и осъзнавам, че точно след 2 уикенда е НВО-то и нещата вече преминават във фаза чакане на резултати, мислене на желания и класиране, но напрежението по подготовката на децата ще е минало. Радвам се много, че финала е толкова близо.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 12:56 от Rady

# 696
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Излезе ми днес спомен във фейса от преди две години. На днешната дата са излязли резултатите , а сега още се пънем. ooooh!
Чакам утре резултатите от Иван Рилски в Пловдив. Оснават му още  два урока по математика и можу би 3 по БЕЛ. Колкото е научил толкова , все ще си намерим място пъд слънцето!

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Може ли някой да публикува тук ПИ на Регалия.
Благодаря предварително!

# 698
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Моят пък се върна доволен от Регалия. Каза, че само половината от 24та не можал да реши, а 25та я разписал подробно.
Вчера беше на пробен от неговата школа. Задачи не съм видяла, но каза, че били много трудни и според него нищо не е направил. След малко отива на курс и ще види какво точно е свършил.
Предвид скромните му резултати досега, ще видим точно от какво е доволен като излязат резултатите от Регалия.

# 699
  • Мнения: 3 137
Много се смяхме с набора преди малко. Малкият му брат го пита - "Ти за коя гимназия ще се кандидатираш?". Съвсем се обърка детето от емоциите покрай изборите и кандидатстването   Laughing

# 700
  • Мнения: 1 812
Много се смяхме с набора преди малко. Малкият му брат го пита - "Ти за коя гимназия ще се кандидатираш?". Съвсем се обърка детето от емоциите покрай изборите и кандидатстването   Laughing
Много сладко. Гответе листите и да почваме да се подкрепяме и гласуваме. Smile

# 701
  • София
  • Мнения: 2 855
😂 😂 😂 Смятам, че електорат има достатъчно и е надежден, образован. 😂

# 702
  • Мнения: 1 035
Не са ми искали допълнително пари от Междучасие, курсът приключва по график (поне засега).
ПИ по БЕЛ, Междучасие:
Скрит текст:













Моля да си номерирате отговорите, че този път нямаше как да ги зачистя и се наложи да ги изтрия, за да не се вижда какво е отговорил моят син.
Здравейте! Дали някоя мама е намерила отговорите?

# 703
  • Мнения: 68
Имам желание да кача ПИ от Регалия, но незнам как. Пробвам не става. Ако иска някой може на имейл да ги изпратя, по БЕЛ и мат.

# 704
  • Мнения: 11 818
Имам желание да кача ПИ от Регалия, но незнам как. Пробвам не става. Ако иска някой може на имейл да ги изпратя, по БЕЛ и мат.
Ето по математика:
Скрит текст:










Общи условия

Активация на акаунт