Накъде да поемем?

  • 4 771
  • 203
  •   1
Отговори
# 150
  • Португалия
  • Мнения: 4 002
Не разбирам какво искате да се промени.
Не разбирам и чакащите/ надяващите се, желаещите промяна.
България си е каквато си е.
Не разбирам и как се живее другаде, с мисълта,ако се ,,оправи,, България евентуално...да се върнеш...

# 151
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Много лошо, че не разбираш. Ние нямаме намерение да се връщаме за постоянно.

# 152
  • Португалия
  • Мнения: 4 002
Много лошо, че не разбираш. Ние нямаме намерение да се връщаме за постоянно.
противоречиш си
Кое му е лошото да приемам нещата каквито са!?

# 153
  • Мнения: 989
Някой комплексар по- нагоре е писал, че съм казала, че всички емигранти са нереализирани. Не си изкарвайте комплексите на другите, а четете по-внимателно кой какво пише.

# 154
  • Мнения: 367
Не разбирам какво искате да се промени.
Не разбирам и чакащите/ надяващите се, желаещите промяна.
България си е каквато си е.
Не разбирам и как се живее другаде, с мисълта,ако се ,,оправи,, България евентуално...да се върнеш...



Аз бих искала да има равни, добре изглеждащи улици, тротоари, пътища, поддържани паркове, алеи, тук там може някое фонтанче за настроение. Бих искала да се забранят някои горива и това да се карат коли произведени преди Определена година, тъй като изпускат вредни емисии и цялото това нещо ние го дишаме. Бих искала болниците да са чисти, по-модерни, да има адекватни здравни грижи за всички нуждаещи се, а не само за тези, които могат да си платят, същото важи и за училищата. Бих искала да се спазват закони, хората да имат респект към законите и съответно да са наясно с правата си. Не е нужно всичко да става по-толкова тромав път, бюрокрацията и корупцията са потресаващи! Бих искала храната, която се продава да е по-качествена. Пак се повтарям искам да има къде да заведа детето си, без препядствия и капани по улиците, бих искала хората да са малко по толерантни и усмихнати. Много много неща искам и ще искам... Искам да няма бездомни животни по улиците, и начина да ги няма е не като им се хвърля отрова и се избиват, а когато има работещи институции и хората се образоват, че не е ОКЕЙ да си зарежеш кучето на улицата, защото вече не искаш да го гледаш... Бих искала, някои хора да спрат да хвърчат с колите си с бясна скорост в градска среда, искам да се спре това масово застрояване навсякъде, града като изключим центъра е изключително грозен и неприветлив, гледаш микс от социалистически панелки и сгради пред пълен разпад и до тях някакви супер нови кооперации, толкова грозно, никакъв стил, никаква логика в нищо....Няма елементарни норми и закони, нищо не се пази.. списъка продължава, но ще стане доста дълъг, затова спирам!

# 155
  • Мнения: 367
Някой комплексар по- нагоре е писал, че съм казала, че всички емигранти са нереализирани. Не си изкарвайте комплексите на другите, а четете по-внимателно кой какво пише.

Ти точно това каза, прочети си предните постове... които са пълни с противоречия, но както и да е, хай лайфа не се отдава на всеки...

# 156
  • Мнения: 989
За сметка на това, в Испания всичко е перфектно и те зове ли, зове...
Аз доста пътувам, точно Испания за мен е далече от идеалната страна за живот. Ти в кой град си живяла, че така те е впечатлил? Там обикновено се преселват ромите от нашите гета, хубаво, че позаминаха и тук се поразчисти.

# 157
  • Мнения: 367
За сметка на това, в Испания всичко е перфектно и те зове ли, зове...
Аз доста пътувам, точно Испания за мен е далече от идеалната страна за живот. Ти в кой град си живяла, че така те е впечатлил? Там обикновено се преселват ромите от нашите гета, хубаво, че позаминаха и тук се поразчисти.

Живяла съм в Барселона, един изключително красив град с богата култура, възпитани хора и спокойно място за живот за всяка възраст, аз роми точно в Барселона, не съм срещала..хммм, ти 100% си ги виждала точно там най-вероятно! В Испания ми се наложи два пъти да посетя лекар по спешност и съм останала възхитена от отношението към мен, от системата въпреки, че Испания не е особено социална страна! Роми обаче съм срещала много в Германия, където е пълно..там също съм живяла в началото на 20те ми, аз избирам какво ме зове, ти си стой тука в Бевърли Хилс или където там живееш.

# 158
  • Мнения: 989
Барселона според мен е най-недружелюбният град в Европа, трафик от 6-8 ленти в посока не знам как ти се връзва със супер еко живот.
Спокойно мястото не е в никакъв случай, което особено ясно личи около безобразно мръсните градски плажове- като видиш как огромни групи от гетата се къпят под душовете...просто би трябвало да ти призлее веднага.
Крайно незащитен се чувстваш и от полицията- тази тема е дълга, ти я прескачаш, явно умишлено...
Да поговорим и за качеството на храната, на което ти също многократно обърна внимание колко държиш: в Барселона храната категорично не е по-добра от тази тук, като бонус към това е и специфичната храна, която е масова, но далеч не по вкуса на всеки- език, дроб и др.
Хайда да поговорим и за транспорта в Барселона- за изключително препиканото метро, в което можеш моментално да повърнеш от миризмата още като влезеш или ти метро там не си ползвала?
Хайде сега и за хигиената на хората! Хора с толкова ниска хигиена аз на едно място не съм срещала, боси деца, ходещи по извънредно мръсните централни улици, пълни с боклуци от всякакво естество... После твоето дете с точно тези деца ще играе и учи. Тук поне ползваме обувки.
Пълно е с хора със странни разбирания за отглеждане на деца- 4-5 годишни здрави деца масово ги бутат в колички, за да не се занимавят с тях... просто такава цивилизация!!!

Относно културата: да, Гауди е оставил отпечатъка си на облика на града (няколко сгради- да, красиви), но тук в София не виждам да ти е достатъчна архитектурата във виенски стил, за да се чувстваш добре.
Между другото ти още в началото на разговора ни свали гарда и многократно обяви, че съм от хайлайфа. Благодаря ти за оценката.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 17:31 от Novichka1

# 159
  • France
  • Мнения: 165
За сметка на това, в Испания всичко е перфектно и те зове ли, зове...
Аз доста пътувам, точно Испания за мен е далече от идеалната страна за живот. Ти в кой град си живяла, че така те е впечатлил? Там обикновено се преселват ромите от нашите гета, хубаво, че позаминаха и тук се поразчисти.
Добре де, за теб идеалната държава за живот е България, всички го разбрахме. Само че авторката иска съвет за да емигрира. От уважение към нея и към другите участници в дискусията, пиши по темата.

# 160
  • Мнения: 989
Идеолна не е, но не е и това, което твърдят.
Аз не уважавам всеки, уважението трябва да се заслужи, а авторката да се замисли.

За сметка на това, в Испания всичко е перфектно и те зове ли, зове...
Аз доста пътувам, точно Испания за мен е далече от идеалната страна за живот. Ти в кой град си живяла, че така те е впечатлил? Там обикновено се преселват ромите от нашите гета, хубаво, че позаминаха и тук се поразчисти.
Добре де, за теб идеалната държава за живот е България, всички го разбрахме. Само че авторката иска съвет за да емигрира. От уважение към нея и към другите участници в дискусията, пиши по темата.

# 161
  • Мнения: 367
Барселона според мен е най-недружелюбният град в Европа, трафик от 6-8 ленти в посока не знам как ти се връзва със супер еко живот.
Спокойно мястото не е в никакъв случай, което особено ясно личи около безобразно мръсните градски плажове- като видиш как огромни групи от гетата се къпят под душовете...просто би трябвало да ти призлее веднага.
Крайно незащитен се чувстваш и от полицията- тази тема е дълга, ти я прескачаш, явно умишлено...
Да поговорим и за качеството на храната, на което ти също многократно обърна внимание колко държиш: в Барселона храната категорично не е по-добра от тази тук, като бонус към това е и специфичната храна, която е масова, но далеч не по вкуса на всеки- език, дроб и др.
Хайда да поговорим и за транспорта в Барселона- за изключително препиканото метро, в което можеш моментално да повърнеш от миризмата още като влезеш или ти метро там не си ползвала?
Хайде сега и за хигиената на хората! Хора с толкова ниска хигиена аз на едно място не съм срещала, боси деца, ходещи по извънредно мръсните централни улици...
Пълно е с хора със странни разбирания за отглеждане на деца- 4-5 годишни здрави деца масово ги бутат в колички, за да не се занимавят с тях... просто такава цивилизация!!!

Относно културата: да, Гауди е оставил отпечатъка си на облика на града (няколко сгради- да, красиви), но тук в София не виждам да ти е достатъчна архитектурата във виенски стил, за да се чувстваш добре.
Между другото ти още в началото на разговора ни свали гарда и многократно обяви, че съм от хайлайфа. Благодаря ти за оценката.

Хахаха, в България мила хай лайф няма, тук са някакви смешни SHOW OFF-чета, все едно. С теб имаме болезнени различия и си личи, че не си пътувала достатъчно, щом за теб София е по-добре изглеждащ и дружелюбен град от Барселона! 6-8 ленти на движение може би има на няколко места, повечето постоянно живеещи хора там се движат или с колела или с градския транспорт, който между другото е много чист и добре уреден... С метро можеш да стигнеш на всякъде... препикано метро не знам къде си видяла, ти явно гета си обикаляла щом така информирано ги отбелязваш.. Кои гета между другото? Децата могат да си позволят да са боси, улиците там се мият всяка вечер с ВОДА, отпадъците се събират и когато се събудиш и излезеш на следващата сутрин е като чисто нов град!! За полицията не мога да говоря, нямам опит с полицията! В Барселона се намират и някой доста елитни университети, пълно е с паркове и различни активитети, климата е морски, въздуха е чист, храната в Испания, чисто като продукти е една от най-чистите и натуралните, това не са мои твърдения, а можеш да го прочетеш и като статистика. Пак се връщам на метрото, мен не искаха да ме пуснат в метрото там, защото бях с кучето си, а то нямаше наморник, кучето ми е три килограма и го носих на ръце...Това са елементарни правила, тук кучета нападат деца и възрастни хора и градските плажове по цял свят са мизерни, затова са градски и пак са в пъти по чисти и поддържани от българските и не са застроени. Барселона е дом и дестинация на едни от най-заможните и ерудирани хора в света... Освен Испания, други супер държави за живот в Европа са Италия, Португалия, Дания и Швейцария, хайде сега оплюй и тях...

Не говори глупости, че е смешно!

# 162
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Много лошо, че не разбираш. Ние нямаме намерение да се връщаме за постоянно.
противоречиш си
Кое му е лошото да приемам нещата каквито са!?

Така ли? За кое си противореча?

Новичка ли си, тъпичка ли си, или се опитваш нас да правиш на глупаци:

Тук е, но иска инвестиции Wink
Който желае, нека емигрира, но това обикновено са нереализираните тук хора. Авторката пише, че реално нямат нищо изградено вече зад гърба си...




Не, никога не съм казала, че 2 млн. българи, напуснали България, са нереализирани.
Намирам за нереализирани тези, които са напуснали България, не са успели някъде другаде, върнали са се, тук също не са успели, започват да плюят... чудят се какво да правят.... и хааайде, пак опит някъде другаде. Тези са нереализираните.
Препоръчвам ти бързо да заминеш, дано намериш все някъде спокойствие. То е важно.

# 163
  • Португалия
  • Мнения: 4 002
Обожавам Андалусия, познавам най- вече Севиля
Много добре се живее в южна Испания
Но за чистота по- добре да не говорим 😁

# 164
  • Мнения: 367
Обожавам Андалусия, познавам най- вече Севиля
Много добре се живее в южна Испания
Но за чистота по- добре да не говорим 😁

Там не съм била, Барселона смея да твърдя, че е много чист град, направи ми супер впечатление и Сан Себастиян.

Общи условия

Активация на акаунт