Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 058
  • 757
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 445
Здравейте! Предстои ми закупуване на нова сушилня, която ще се позиционира в бъдещата ни всекидневна(досега беше на остъклена тераса). Мъжа ми иска задължително да е с инверторен мотор, тъй като сегашната не е от най-тихите. Наистина ли са по-тихи от обикновените? Какво бихте ми препоръчали, като съм се спряла на пералня за 6 кг?

# 166
  • София
  • Мнения: 10 579
Наистина са много по-тихи. Предната ми беше с обикновен, сегашната е с инверторен. Няма база за сравнение. Същото е и с миялната.
Моята е Беко. Много съм доволна. Моя приятелка има Бош и тя е много доволна. Друга има комбинирана АЕГ и не е доволна, въпреки баснословната цена.

# 167
  • Мнения: 2 495
@Bella_Sun_ Грозно ще е ако стърчи сушилнята с над 10см пред пералнята. И запомнете, че маса и обем са две напълно различни неща. Вземете си сушилня със същите размери, като пералнята и със същия работен капацитет в килограми. Няма да имате никакъв проблем, първо защото пералнята за да изпира пълноценно се пълни на 70%, второ защото при сушилня и пералня с еднаква дълбочина, обемът на барабана на сушилнята е винаги по-голям от този на пералнята. Просто в пералнята пространство заема самия казан, в който стои водата, както и се оставя място на казана да се движи из корпуса, защото е на пружини и амортисьори, които гасят центробежните сили от високите обороти при центрофуга. При сушилнята такива фактори отсъстват, за това барабанът е винаги с по-висок вътрешен обем, което значи че сушилня със същата дълбочина би имала значително по-обемен барабан от пералнята ви, и би си вършила работата отлично.

Сам ползвам от 2017 сушилня и пералня на gorenje и двете за 9кг , еднакви като размери (дълбочина), но сушилната порази гореизброените причини е с очевадно по-обемен барабан. Върши отлично работа. Абсолютно излишно е да взимате уред, който първо ще стои грозно в малкото пространство, втора е с напълно излишно висок капацитет, който няма да ви се наложи да ползвате. Та вземете съответстваща сушилня на вашата пералня.
Благодаря за отговора,ще го помислим...кофтито е че почти не се срещат такива сушилни 50 см дълбоки

# 168
  • Мнения: 445
Наистина са много по-тихи. Предната ми беше с обикновен, сегашната е с инверторен. Няма база за сравнение. Същото е и с миялната.
Моята е Беко. Много съм доволна. Моя приятелка има Бош и тя е много доволна. Друга има комбинирана АЕГ и не е доволна, въпреки баснословната цена.
А ти с кой модел на Беко си, тъй като не видях да има с инверторен мотор? И моята сегашна е Беко и съм много доволна.

# 169
  • София
  • Мнения: 10 579
Беко 8605

# 170
  • Мнения: 445
А тя с инверторен мотор ли, че нищо не пише?

# 171
# 172
  • Мнения: 449
Здравейте , ако има някой със сушилня на Bosh със самопочистващ се кондензатор да каже кога се прави профилактика на филтъра . Аз съм с такава сушилня и чета не хубави неща , че се запушвал мотора с мъх и се разваляли .
И друго - вие омекотител слагате ли на дрехите ? В упътването пуше да не се използва , но аз обичам да ми миришат хубаво дрехите и слагам
Филтъра на вратата за мъхчетата , слагате ли го мокър или го подсушавате ?
Вратата на сушилнята държите ли отворена ?
Пускате си два , три цикъла на сушене един след друг ?

# 173
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Ами аз съм със Сименс, само почистващ. Трета година, май? Нямам проблем. Ползвам я постоянно и зиме и лете. Би трябвало да се е задръстила яко, но все още не е! Ще я чакам Grinning

# 174
  • Мнения: 2 133
Аз ползвам омекотител (в пералнята, разбира се - не знам какво общо има омекотителят към сушилнята???).
Моята сушилня не е самопочистваща, имам два филтъра - един на вратата и един долу.
Този на вратат го мия след всеки цикъл и го слагам обратно сух, а долният (самопочистващите явно нямат такъв), го чистя на 4-5 цикъла.
Да - пускам сушилни една след друга, не мисля, че има проблем.
Държа люка отворен.

# 175
  • София
  • Мнения: 10 579
Виж си в упътването за люка. На моята изрично пише да се държи затворен (предполагам, защото е тежък и да не увисва).

# 176
  • Мнения: 790
Bella_Sun_ къде ще стои тази сушилня, че я искаш толкова плитка?
В мокрото.Мястото е толкова,пералнята Беко е на 50 см.

Нямам против и да е втора ръка,ама къде да я търся...🤷‍♀️
Нашата сушилня я купихме от тук
Скрит текст:
. Втора ръка е но са много качествени марки и предпочетох да си дам парите за такава,отколкото за нова,ама без толкова екстри. Аз съм много доволна ,вече 8 години си я ползвам. Почти всичките ни познати си купиха също от там.

# 177
  • Мнения: 2 133
Виж си в упътването за люка. На моята изрично пише да се държи затворен (предполагам, защото е тежък и да не увисва).
В интерес на истината - погледнах в упътването и пише след изваждане на готовото пране вратата да се затвори, след което да се изключи и щепселът от захранването.
Препоръчват, така предполагам, вратата да се затвори, за да не би някой да се нарани, когато минава покрай сушилнята и после да ги осъди, или пък корпусът или самият люк да бъдат наранени, и пак да търсят гаранция.
Ти изключваш ли от захранването след всяко ползване?
Всички тези указания са, за да си “вържат гащите”.
Люкът на пералнята ми е много по-тежък и стои отворен.
Не намирам резон в затварянето, а и аз имам специално помещение, в което са пералнята и сушилнята и отворените люкове не пречат на никой.

# 178
  • София
  • Мнения: 10 579
Не изключвам нищо от контактите. Което може би е грешка, но не ми е навик. Ако ми изгори някой уред сигурно бързо ще се дисциплинирам.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 408
 Бях се насочила към AEG и Bosh  като марки, но май се разколебавам за AEG-то. За боша все още се колебая.
Харесах си обаче Electrolux, тази : https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW8H358S/p/688345.

Мнения?

Общи условия

Активация на акаунт