Избор на сушилня - Тема 12

  • 49 145
  • 757
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 495
Препоръчайте ми,моля сушилня с дълбочина 50 см.Исках Беко,но се оказа че започват от 55 см...

# 151
  • Мнения: 1 090
Препоръчайте ми,моля сушилня с дълбочина 50 см.Исках Беко,но се оказа че започват от 55 см...

Има само един модел на Candy виж в сайта на технополис ги има.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-CANDY-GVS4-H7A1 … X-S-Slim/p/688858

# 152
  • София
  • Мнения: 12 006
То ако ще си купива канди, по-добре да си купи такъв сушилник Joy Поне няма да и съсипе дрехите.

# 153
  • Мнения: 2 495
Препоръчайте ми,моля сушилня с дълбочина 50 см.Исках Беко,но се оказа че започват от 55 см...

Има само един модел на Candy виж в сайта на технополис ги има.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-CANDY-GVS4-H7A1 … X-S-Slim/p/688858
Благодаря,гледах го вече,но ми идва малко в повече ценовия им клас,а и като програми не ми хареса...чакаме бебе и ще взимам сушилня заради него
То ако ще си купива канди, по-добре да си купи такъв сушилник Joy Поне няма да и съсипе дрехите.
Хаха,ми освен ще си ползвам него 😂

# 154
  • София
  • Мнения: 12 006
Bella_Sun_ къде ще стои тази сушилня, че я искаш толкова плитка?

# 155
  • Мнения: 1 090
То ако ще си купива канди, по-добре да си купи такъв сушилник Joy Поне няма да и съсипе дрехите.
С термопомпа е надали ще е чак толкова зле. Щом няма място, няма друг вариант. Едно е за 1 час да ти изсуши дрехите, друго е да висят цял ден по стаите, знаеш.

# 156
  • Мнения: 2 495
Bella_Sun_ къде ще стои тази сушилня, че я искаш толкова плитка?
В мокрото.Мястото е толкова,пералнята Беко е на 50 см.

Нямам против и да е втора ръка,ама къде да я търся...🤷‍♀️

# 157
  • София
  • Мнения: 12 006
Така си и помислих, затова питах. Няма да ти се получи там. Нали знаеш, че изискването за сушилня не е като за пералня и миялна, т.е. колкото е самия уред и да може да е плътно до стените, а се иска място около нея за да циркулира въздухът. Измисли си друго място и си вземи една с нормални размери. Другия варант е, ако ще е на земята до пералняата и има там има място поне 70-75см. /60 за уреда и малко за отстрани/ да я сложиш там и да стърчи напред, но това напред ще с поне 20-25см. /10см. от самия уред и още 10-15см. разстоянието между стената отзад и уреда/.

# 158
  • Мнения: 2 495
Така си и помислих, затова питах. Няма да ти се получи там. Нали знаеш, че изискването за сушилня не е като за пералня и миялна, т.е. колкото е самия уред и да може да е плътно до стените, а се иска място около нея за да циркулира въздухът. Измисли си друго място и си вземи една с нормални размери. Другия варант е, ако ще е на земята до пералняата и има там има място поне 70-75см. /60 за уреда и малко за отстрани/ да я сложиш там и да стърчи напред, но това напред ще с поне 20-25см. /10см. от самия уред и още 10-15см. разстоянието между стената отзад и уреда/.
Въх,ужас...въобще не го съобразихме това,но и да бяхме просто мястото ни е толкова.А и хич не бях помисляла че няма такива сушилни
Няма къде другаде да я поставим,варианта е да стърчи май...🤔

# 159
  • София
  • Мнения: 12 006
...варианта е да стърчи май...🤔
Да, ако има малко място и отстрани, за да циркулира въздуха. И понеже така и така ще стърчи, вземи една с нормални размери. И без това колкото е по-голям барабана, толкова по-малко мачка /едно от условията, но не единствено/. По тази причина ти препоръчвам 8кг. или 9 кг. /ако пералнята ти е до 8кг.,че не мога да видя на снимката/ АЕГ или Самсунг.

# 160
  • Мнения: 2 495
Благодаря за съвета 😘 Спряла съм се на Беко,пералнята ми е такава-7 кг.Ще гледам сушилнята да е поне 8 кг.За какво още трябва да гледам като функции и особености?

# 161
  • София
  • Мнения: 12 006
От беко има много недоволни, но ти си знаеш. Важно е да е термопомпа, другото са програмите според зависи каки материи имаш. По-специфични са вЪлна и коприна. Има сушилни, които не сушат, а само освежават вълна (гледай дали имат знака на woolmark). Aз примерно имам програма за якета и т.н. които си ползвам. Има със самопочистващ филрът и с обикновен. Аз исках обикнвен, който да си чиста на ръка след всяко сушене, т.к. автоматичните се носят в сервиз на 1-2г. да ги почистват там, а това за мен е неудобство, занимавка, транспорт на тоя уред + пари за услугата. По-лесно и евтино ми е аз да си чистя, макар и да е след всяко ползване.

# 162
  • София
  • Мнения: 10 586
Ако не ти е проблем да стърчи малко, има начин да го направите над пералнята.
Аз съм с Беко 8506 и съм много доволна. Избрах я заради високата енергоефективност, 8 кг ( при пералня 6, ни никога не я пълня до "капачка").
Предната ми сушилня също беше Беко, но не с термопомпа и доста по-нисък клас, пак бях много доволна.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 558
А може да издърпате и пералнята малко напред за да застанат на едно ниво с по-дълбока сушилня.Така може да подложите нещо между двата уреда,а и естетически е по-издържано.

# 164
  • Мнения: 1 207
@Bella_Sun_ Грозно ще е ако стърчи сушилнята с над 10см пред пералнята. И запомнете, че маса и обем са две напълно различни неща. Вземете си сушилня със същите размери, като пералнята и със същия работен капацитет в килограми. Няма да имате никакъв проблем, първо защото пералнята за да изпира пълноценно се пълни на 70%, второ защото при сушилня и пералня с еднаква дълбочина, обемът на барабана на сушилнята е винаги по-голям от този на пералнята. Просто в пералнята пространство заема самия казан, в който стои водата, както и се оставя място на казана да се движи из корпуса, защото е на пружини и амортисьори, които гасят центробежните сили от високите обороти при центрофуга. При сушилнята такива фактори отсъстват, за това барабанът е винаги с по-висок вътрешен обем, което значи че сушилня със същата дълбочина би имала значително по-обемен барабан от пералнята ви, и би си вършила работата отлично.

Сам ползвам от 2017 сушилня и пералня на gorenje и двете за 9кг , еднакви като размери (дълбочина), но сушилната порази гореизброените причини е с очевадно по-обемен барабан. Върши отлично работа. Абсолютно излишно е да взимате уред, който първо ще стои грозно в малкото пространство, втора е с напълно излишно висок капацитет, който няма да ви се наложи да ползвате. Та вземете съответстваща сушилня на вашата пералня.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 17:45 от BM21

Общи условия

Активация на акаунт