Всеки ден ли къпете бебчетата?

  • 11 648
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Liorena
Цитат на: Petinka
Цитат на: Liorena
Ади не се къпе всеки ден, сега съжалявам, че съм я къпала всеки ден преди, ама вече минало е, радвам се , че сега разбрах някои неща по темата "къпане" и не допускам тези грешки - с ежедневното къпане.


Лио, за какви "грешки" става дума-кажи да знаем! Заинтригува ме!
Иначе признавам си, че ние не къпем Иво всеки ден! Имало е дни, в които е минал само с дупе и крачета:)




а-а-а-а пак да ме изядете с парцалите, не, мерси.
иначе като не се къпе всеки ден - естествено, че има вечер тоалет всяка вечер, да не си помислите, че си ляга без да измием дупе, ръце, лице и най-вече зъбите най-старателно.
Просто спестявам душа, миене на коса  - когато е ден без къпане.

А се поограмотих малко за темата "къпане" от немската система по въпроса, в Германия бебетата не ги къпят всеки ден, в БГ знам, че ги къпем до 1г всеки ден задължително, оказва се обаче, че това "задължително", не е съвсем "задължително", въпреки, че аз съм къпала всяка вечер до 1г и нещо даже.
Ама немските педиатри не го препоръчват.

Ама спирам дотук, защото сега ще започнете да ме ядете и т.н.

Вие знаете най-добре какво е най-добро за вашите дечица.


Ами аз също съм привърженик на тая идея, но от страх точно "да не ме изядат с парацалките " и баби и педиатри си го къпех до скоро всяка вечер Neutral Face  Ноооо........дойчовците си знаят сигурно работата-ще си го къпя през ден:)

# 16
  • Мнения: 272
да и аз съм на мнение че нетрябва всеки ден да се къпе детето...
но е такова удоволствие и радост за него... че....засега неискам да го лишавам от него.. къпем го с малко бебешка пяна ... без сапуни .. защото пяната си е сапуна де...Simple Smile

# 17
  • Мнения: 883
Откакто стана по-студеничко я къпя през ден. А и от 2-3 месеца не ползвам и сапун, защото кожата и беше толкова суха, чак се белеше:( (само дупето помирисва сапун;)). Честно казано, откакто спрях да я плацикам всеки ден в коритото кожата и се оправи доста. Беба е на 8 месеца.

# 18
  • Мнения: 2 529
Хей много съм заинтригувана за къпането в Германия, защото педиатърката ми е работила 15 години там като неонатолог, ама не съм се сетила да я питам. Ще ви споделя непременно и нейното мнение след ок. 10-ина дни.
Иначе аз къпя бебето всеки ден засега, някой път без косичката или без никакви миещи средства, защото четох в една книжка на английска авторка, че това било добре и за закаляването на детето.

# 19
  • Мнения: 356
Liorena ти си права. Немските педиатри препоръчват къпане на детето за 1-ви път 15 дена след раждането. До тогава само почистване с мокри кърпички. Целта е да не се нарушава защитния слой на кожата. А ние до 1-вия месец ги къпем и сутри и вечер, защото слушаме майки и баби....Мисля,че и вината е в нашите педиатри, които не са още в час с новите тенденции и не ни съветват как правилно да се грижим за децата си. Малкият е на 7.5 месеца и още го къпя всяка вечер, защото за него това е върховно удоволствие, но само го обливам с вода и мия със сапун ръцете и дупето - главата мия със сапун и цялото тяло само веднъж седмично.

# 20
  • Мнения: 4 414
Лио, абсолютно съм съгласна с теб!
Ния я поливах с вода /без сапун/ всеки ден, защото заспиваше по-добре...пък и лятото много жега...ама си мислех, че и това не е много редно...а свеки искаше да я къпем сутрин и вечер и като се наака със сапун всеки път да и мием дупето #Shocked ...ами тя акаше по 6 пъти на ден!!!
аз тая работа дето малките бебета се къпят по 2 пъти на ден, а колкото по-голям става човек, толкова по-рядко се къпе, никога не съм я разбирала!

# 21
  • Мнения: 2 232
И ние се къпем през ден- два от както застудя.Тоест откъм 8-9 месечен.Но лятото го къпехме всеки ден почти, то в тези горещини как да не го разхладим детето.  bath

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Мария я къпя всяка вечер като през вечер мия главичката. Обожава да се къпе и според мен спи по-добре.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
направо не мога да повярвам. Stuck Out Tongue  преди имаше подобна тема, и някой беше споменал за немските новости, и беше обезкостен просто от няколко мами - какви били тия глупости и не знам си още какво.....тия тъпи германци нищо не разбирали....и прочие, та затова си помисллих, че и сега ще се подхване темата в тази насока.....ама се лъжа май, поне до момента.

А това за къпане на бебе Shocked  сутрин и вечер Shocked за абсолютно първи път го чувам. Заклевам се.

# 24
  • Мнения: 2 232
Shocked  Shocked И аз за първи път го чувам, дори не го бях прочела.В началото също имах разправий с бабите, че след всяко проубуване трябва да се мие , а не избърсва с мокри  кърпички, но бързо  стигнаха до моето мнение.

# 25
  • Мнения: 3 379
Това със събирането на мърсотийката ми се струва комично.

Къпя го всеки ден и смятам да то къпя всеки ден докъто къпя и себе си всеки ден. Ние в къщи не обичаме да събираме мърсотийка по себе си  Simple Smile

Пропуснала съм къпане само два пъти, когато нямахме вода.

Това къпане му харесва страшно много. Просто не мога да го лиша то този кеф. Разбира се главата я мия само с вода, веднъж седмично с шампоан.

# 26
  • Мнения: 88
MI da tuk v Germanija praporachvat da ne se kape bebto vseki den.I moeto bebe trjabvashe da go izkapja chak sled kato mu pedna pupcheto t.e.na 20tija den.Spored detskite lekari tuk e kojata na bebeto ne biva da se izsushava.Puk i imam nabludenija che tochno tezi deza koito ne gi kapjat vseki den sa s izkluchitelno nejni buzki i izobshto koja.
Az obache poslushah rodata che inache stjaha da me poburkat.ta go kapja i do sega vsjaka vecher.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 221
Къпя всяка вечер. Косичката-веднъж седмично-но ако питаш Иво-и това е много. Какъв рев му хвърля само като усети косата си мокра-ужас! Shocked

# 28
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Liorena
.....тия тъпи германци нищо не разбирали....и прочие, та затова си помисллих, че и сега ще се подхване темата в тази насока.....ама се лъжа май, поне до момента.

А това за къпане на бебе Shocked  сутрин и вечер Shocked за абсолютно първи път го чувам. Заклевам се.


Лио, изключително много ми възбуди любопитството.Я кажи моля те как се къпят германските бебочета и защо не ги къпят всеки ден. Нали ще влизаме в Европа, трябва и ние да се поевропейчваме.
  Аз засега къпя почти всеки ден, ама само си търся причина да почна малко по-рядко, много се изморявам, голяма борба пада.

# 29
  • Мнения: 4 390
До 17месечна всеки ден, сега през ден. Къпя я във ваната. Косата й мия два пъти в седмицата, защото яде сама и я цапа много.

Общи условия

Активация на акаунт