Препоръка за кола до 5000лв.

  • 5 316
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Бюджета ми до 5К, но би било добре, ако може да се намери нещо до 4K. Все пак после може да изкочи нещо за дооправяне, да не го мисля много и да не бъркам в банката за допълнителни средства.
Приемам предложения за всякакви марки, които да са здрави с евтина поддръжка. Ще се кара предимно градско и лятно време по-често до морето (на 20 км). Но разхода на гориво не ми е такъв проблем. Не ми трябва да е бърза - к.с. нямат значение за моите нужди. Мина ми периода в който това беше важно. Предпочитам да е бензин, по-лесна поддръжка. Ако е след 2003 и възможно по-нова - ще е много добре.
Просто някой насоки да дам.

Лично аз съм се загледал в:
Ауди А2
Мини Купър
Нисан Микра (след 2003-та)
Пежо 206 ЦЦ е вариант - малко по-далечен.
Пасат или по-голямо Ауди А4 например.

Но има толкова много различни двигатели и проблеми в различни модел, че не мога да се реша на какво да се спра.
Както казах, всякакви други предложения са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 3 747
Пасат за тези пари ще е много стар и не си заслужава, според мен. Отделно поддръжката е скъпа. Минитата на мен не ми харесват отвътре. Пежо с две ръце и два крака - НЕ!
От изброените - Ауди А3/4 или Микра, въпреки че са доста различни и двете ми харесват и имам познати с такива коли, които са доволни. Особено една приятелка има Ауди А3 2003 с бензинов двигател, няма никакви оплаквания, кара я вече 3-а година.

# 2
  • София
  • Мнения: 248
Потърси още Mitsubishi Colt и Toyota Yaris Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 7 980
Мазда 3 е моето предложение.

# 4
  • Мнения: 3 747
Потърси още Mitsubishi Colt и Toyota Yaris Simple Smile

Yaris за мъж е доста оптимистично. Аз съм 1.60 и едвам се събирам вътре, супер тясна е.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Toyota Corola Verso, много сме доволни. Познати, които имат такава също. Ще оглеждам за кола на щерката и пак смятам да е Toyota. И не ми се ще да е малка, защото не искам да свиква с малки габарити.

# 6
  • Мнения: 2 170
Аз съм за Mitsubishi Colt , вътре е доста широко , а колата е малка. Здрава е. Като за първа кола ми беше свършил супер работа.

# 7
  • Мнения: 28
Това Mitsubishi Colt не изглежда никак зле, честно казано.

# 8
  • Мнения: 104
Хубаво е, когато искаш да ти е евтинко, да гледаш точно такива автомобили. Ще ти кажа хонда джаз, по възможност "спортната версия" дето май беше с 1.4 100 коня. В това чудо на липсата на дизайн и екстри, можеш да събереш какво ли не, а и да ти се движи за малко пари. Може и едно дайхатсу материя, което с едни джанти  изглежда брутално. Аз като фиатаджия бих взел едно гранде пунто 1.4 на газ, една панда,  или браво 2 1.9Jtd, и бих се оставил да слушам колко не стават италианките.

# 9
  • Мнения: 28
Хубаво е, когато искаш да ти е евтинко, да гледаш точно такива автомобили. Ще ти кажа хонда джаз, по възможност "спортната версия" дето май беше с 1.4 100 коня. В това чудо на липсата на дизайн и екстри, можеш да събереш какво ли не, а и да ти се движи за малко пари. Може и едно дайхатсу материя, което с едни джанти  изглежда брутално. Аз като фиатаджия бих взел едно гранде пунто 1.4 на газ, една панда,  или браво 2 1.9Jtd, и бих се оставил да слушам колко не стават италианките.

И аз това чувам за Италианките, затова не съм ги и заглеждал честно казано.
А за хондата, наистина дизайна не е от най-доброто, но ще ги погледна.

# 10
  • Мнения: 2 170
Хубаво е, когато искаш да ти е евтинко, да гледаш точно такива автомобили. Ще ти кажа хонда джаз, по възможност "спортната версия" дето май беше с 1.4 100 коня. В това чудо на липсата на дизайн и екстри, можеш да събереш какво ли не, а и да ти се движи за малко пари. Може и едно дайхатсу материя, което с едни джанти  изглежда брутално. Аз като фиатаджия бих взел едно гранде пунто 1.4 на газ, една панда,  или браво 2 1.9Jtd, и бих се оставил да слушам колко не стават италианките.

И аз това чувам за Италианките, затова не съм ги и заглеждал честно казано.
А за хондата, наистина дизайна не е от най-доброто, но ще ги погледна.
Ако си купуваш кола поискай първо преглед в оторизиран сервиз на марката , за да се види истинското ѝ положение.
Едни познати, купувайки си кола по обява на 90 000км , внос от Италия , карана от баба и дядо , ама само до кварталния магазин , разбраха , че всъщност колата е на 450000км и половината ѝ части са пред разпад. В много от автокъщите купуват коли тоталки и такива , които са удряни , после правят сглоб от двете и боядисват.....еми не бих си купила.

# 11
  • Мнения: 3 747
Един колега ходи да гледа Мазда 3 в официалния сервиз преди няколко дни, бяха казали на собственичката, че колата е толкова зле, че нито знаят как върви, нито е безопасно някой да се вози в нея. Човекът изхарчи 100 лв, ама поне не се прецака с такава кола..

# 12
  • Мнения: 38
Нисан Примера или Алмера, бензинови двигатели.
Не са най-удобните или красиви коли, бидейки японски, но са невероятно здрави и евтини за поддръжка. И разбира се, преди да се купи, отидете в сервиз, може и да не е официалния на марката, но си е почти задължително. По възможност, опитайте да купите от частно лице, не от автокъща (големи глупости правят, за да прикрият проблеми на коли - пример: наливат добавка за скоростна кутия, за да не се чува проблемът и след 200 километра трябва да сменяш цялата скоростна кутия).

# 13
  • Мнения: 28
Благодаря за съветите, аз така или иначе ще искам предглед в сервиз.

Забавна история: Званях за един автомобил в автокъща нов внос, попитах може ли да я видим в сервиз преди да я купя, отговор: "Ами може, ама какъв е смисъла, не виждате ли от снимките - перфектна е. Може да си спестите парите за засервиза и допълнителното занимаване. Ще я видите тук и ще разберете, че си заслужава". И директно се отказах дори да ходя да я гледам.

# 14
  • Мнения: 2 170
Благодаря за съветите, аз така или иначе ще искам предглед в сервиз.

Забавна история: Званях за един автомобил в автокъща нов внос, попитах може ли да я видим в сервиз преди да я купя, отговор: "Ами може, ама какъв е смисъла, не виждате ли от снимките - перфектна е. Може да си спестите парите за засервиза и допълнителното занимаване. Ще я видите тук и ще разберете, че си заслужава". И директно се отказах дори да ходя да я гледам.
Нищо ново под слънцето.....един дол дренки са всички по автокъщите! Като се обаждате по автокъщите доректно питайте така и по реакцията може да си направите извод заслужава ли си дори да се погледне.

Общи условия

Активация на акаунт