За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 081
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Изведнъж се оказах с три литра мляко, което вече е свършило курса. Искам да го направя на извара, уж бях чела навремето, но съм забравила - само ли се пресича, или трябва да му сложа нещо кисело?

# 421
  • Мнения: 18 573
То  и само си може,но малко кисело мляко и лимонена киселина ще му помогнат да се отдели добре и бързо.

# 422
  • Мнения: 1 317
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.

Подсилващо сладко от ябълки и джинджифил

https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D1%84%D0%B8%D0%BB

# 423
  • Мнения: 45
Дайте идея за крем за торта в който да мога да сложа плодове.И да попитам вафлената хартия как точно се залепва на тортата, отгоре маже ли се с нещо

# 424
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.
Подсилващо сладко от ябълки и джинджифил

https://receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0 … D1%84%D0%B8%D0%BB

doroty3, благодаря, интересно звучи. Аз направих вече нещо като.........абе, май конфитюр ше дойде, добре стана, но ще ми носят още ябълки, та може и това подсилващото да спретна. bouquet

# 425
  • София
  • Мнения: 11 713
Скрит текст:
Taka. Следете мисълта ми и си представете/изфантазирайте какъв искам да е крайния резултат.
Ще правя торта Рафаело. Стандартни пандишпанови блатове. Крем от кондензирано мляко, бита сметана, разтотен бял шоколад. Това объркано с доста кокосови стърготини. Вместо този миш- маш искам да сложа и блат(или пълнеж, не знам кое е по- правилно)от следната комбинация- разтопен бял шоколад, начупени на малки парченца вафлички(препратка към торта фереро рошер), парченца бадеми и евентуално парченца кокос. Обаче....тук имам затруднение- ако под или над (или и двете) този така измислен блат има от другия крем, то влагата ще попие до вафличките и ще ги намокри. Съответно ще се развали ефекта, който търся. Някой има ли идея как да сътворя и наредя тази торта?
Скрит текст:
То всичко е много хубаво замислено, но в крайна сметка, но това е само според мен, нищо няма да се получи, малко са измислици-премислици.
Ще ти пусна и двете торти, не са добри снимките, но ти си се ориентирай. Моето мнение , че при тези два вида торти винаги се спазва дословно рецептата, за да се получи добър резултат. Сега е много горещи и трудно се работи шоколад, затова бих спретнала Рафаело.

Фереро Роше
https://recepti.gotvach.bg/r-67057-Торта_Фереро_Роше_(Ferrero_Rocher_Cake)
Рафаело
https://recepti.gotvach.bg/r-63219-Бадемово-кокосова_торта_Рафаело

# 426
  • Мнения: 39 405
Марчева, благодаря за включването ти! Тортата ще е Рафаело по желание на щерката, но ми се искаше и някаква хрупкава нотка да вкарам с парченцата вафлички.

# 427
  • Мнения: 1 317
Лабрекс, можеш пестил да приготвиш от ябълките. Мисля, че Марчева и Пейчев имаха хубави рецепти. Аз все още не съм се решила да го пробвам. Използвам  го за плънка на кифлички, козунаци и на филийка с масло, купешки е. Плътен е,  не се разтича.

# 428
  • София
  • Мнения: 11 713
Лабрекс, можеш пестил да приготвиш от ябълките. Мисля, че Марчева и Пейчев имаха хубави рецепти. Аз все още не съм се решила да го пробвам. Използвам  го за плънка на кифлички, козунаци и на филийка с масло, купешки е. Плътен е,  не се разтича.
Да! Много правилно, изобщо не се сетих. Точно за кифлички е чудесно, защото той не се разтича при печене, на вкус е прекрасен.

# 429
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 445
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.
labrex  - понеже постът ми е доста дълъг да това го слагам в скрит текст
Скрит текст:
За мармалада  направих лека промяна от основната рецепта - не съм стъргала ябълките, а просто ги обелих, нарязах на четвъртинки или осминки, индрише и ги залях с вода в мултикукър Зефир В 6 - на ръчна настройка Pressur Keeping Setting  за 10 мин. Налягането спадна само, отворих, прецедих, плода пасирах и върнах обратно в купата. Плодовете ми изчистени бяха 1.7 кг.,захар желираща сложих 1.5 кг. и на Heating /подгряване, пържене , печене , нагряване / , отпених и някъде около 20 мин.сгъстявах, накрая 1 ч.л.лимонтозу. Горещо разсипах и обърнах на капачка.
За желето- във течността, в която варих ябълките сложих обелките и семките от ябълките, индрише отново на Pressur Keeping Setting за 10 мин.Прецедих, измерих течността и на 1 л.течност - 700 гр.желираща захар.
Сгъстяването на желето правих на котлона, накрая 1 ч.л.лимонтозу. Горещо разсипах и обърнах на капачка.
Който нямакукър в тенджера на котлона.
това е рецептата на Мамчето:

а това са снимки на мармалада:





и желето:


# 430
  • Мнения: 22 867
tutulina, накара ме да се облизвам! Особено марамаладът изглежда...мммм! Heart Eyes Благодаря ти много bouquet, ще имам предвид рецептите ти, като ме затрупат с ябълки. Иначе остатъкът от сегашната партида беше унищожен почти всичкия на ябълкови "кюфтенца", та почти ми решиха проблема. Peace

# 431
  • Мнения: 2 774
Мога ли да прибера във фризера набор за агнешка супа - черва, стомах, бял дроб и шкембе,  без предварително да ги варя, сурови?
У дома винаги сме ги варили досега, но в тази жега.... искам, ако е възможно, да си спестя това....

# 432
  • Мнения: 22 867
Мога ли да прибера във фризера набор за агнешка супа - черва, стомах, бял дроб и шкембе,  без предварително да ги варя, сурови?
У дома винаги сме ги варили досега, но в тази жега.... искам, ако е възможно, да си спестя това....
Не мисля, че пречи, в магазините продават замразени комплекти, няма какво да му стане.

# 433
  • Мнения: 2 774
Мерси, Лабрекс.
И ние това се замислихме, но там ги продават бързо ( предполагам за 2-3месеца) - а, аз може би, няма да успея да ги оползотворя толкова бързо 🤔.

# 434
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Не се тревожи и година могат да изтраят.

Общи условия

Активация на акаунт