За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте, моля за малко съвет. Не мога да разбера, защо последните два пъти когато се опитам да разтопя шоколад за глазура, се пресича и става отвратителна смес. ..............
Така се разтопява шоколад, но на 100 г шоколад според мен му е много маслото  - 80 г  може би 1 ч . л . масло, така процедирам по принцип, но ако рецептата ти е изписана, както пишеш тогава би трябвало да стане, освен, ако не ползваш добър кувертюр. Бих пробвала след като се е пресякъл да добавя сметана на струйка, не повече от 50 мл, пробвай, би трябвало да се уеднакви сместа.

# 76
  • София
  • Мнения: 30 107
Здравейте,

ще правя лимоновите пастички на Лабрекс. Когато пека блата, трябва ли да сложа хартия за печене или да намажа тавата с масло и брашно? В рецептата не е уточнено за такива като мен. Blush

https://www.bg-mamma.com/?topic=297129.15

# 77
  • Мнения: 22 867
Здравейте,

ще правя лимоновите пастички на Лабрекс. Когато пека блата, трябва ли да сложа хартия за печене или да намажа тавата с масло и брашно? В рецептата не е уточнено за такива като мен. Blush

https://www.bg-mamma.com/?topic=297129.15

Тестото става като маслени трохи, като щрейзел, нищо не слагам и не мажа тавата, но при желание не пречи да сложиш хартия за печене.

# 78
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Здравейте,

ще правя лимоновите пастички на Лабрекс. Когато пека блата, трябва ли да сложа хартия за печене или да намажа тавата с масло и брашно? В рецептата не е уточнено за такива като мен. Blush

https://www.bg-mamma.com/?topic=297129.15

Тестото става като маслени трохи, като щрейзел, нищо не слагам и не мажа тавата, но при желание не пречи да сложиш хартия за печене.

Мерси много! Сложих хартия за всеки случай.

# 79
  • Мнения: 896
Извара с печен патлаждан дали е подходяща комбинация за салата? Вместо печени чушки...
Извара (по-възможност да не е суха), печен патладжан, чесън, орехи и копър. Това си е класическо.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 408
Извара с печен патлаждан дали е подходяща комбинация за салата? Вместо печени чушки...
Извара (по-възможност да не е суха), печен патладжан, чесън, орехи и копър. Това си е класическо.
Ще правя довечера гриловани тиквички, ще използвам това предложение.Благодаря, че сподели.

# 81
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Извара с печен патлаждан дали е подходяща комбинация за салата? Вместо печени чушки...
Извара (по-възможност да не е суха), печен патладжан, чесън, орехи и копър. Това си е класическо.

Можеш спокойно да прибавиш печен патладжан и орехови ядки към тази рецепта.

Последна редакция: вт, 28 май 2019, 16:06 от i_peych

# 82
  • Мнения: 896
Извара с печен патлаждан дали е подходяща комбинация за салата? Вместо печени чушки...
Извара (по-възможност да не е суха), печен патладжан, чесън, орехи и копър. Това си е класическо.
Ще правя довечера гриловани тиквички, ще използвам това предложение.Благодаря, че сподели.

Тиквичките вървят с някакъв млечен сос, или на салата с оцет и магданоз и копър. С извара според мен няма да станат вкусни.

# 83
  • Мнения: 22 867
vanqivanova, правя рулца от тиквичките с извара, чесън, копър, орехи + малко кисело мляко, ако е много суха и хич не е лошо. Вярно, че съм фен на изварата, но и другите около мен, лапат и не протестират.
Така че, B.U 2, пробвай, не мисля, че няма да се хареса. Иначе да, класика е тиквички с чеснов млечен сос. Понякога с такъв сос поливам рулцата.

# 84
  • Мнения: 1 941
Правя тази торта в момента
https://www.yoli.bg/entry/torta-dinastiya
Пише, че яйчения крем трябва да е гъст.
Колко гъст?
Моя се охлади, ама не е гъст като пудинг.
Разчитам да се посгъсти и от маслото и шоколада.
Изпекох един блат в правоъгълна тава и го разрязах на 3.
Обаче лепне. Изпекъл се е, но от белтъците лепне.
Как да го преместя в чинията, в която ще сглабям тортата, за да не прецакам нещата?

# 85
  • Мнения: 14 064
Това е най-вкусната торта, която съм опитвала. Моите блатове нямам спомен да са лепнали, пекох ги на вентилатор, по-скоро ги суших. И после внимавах да не ги счупя.  Кремът трябва да е гъст точно като пудинг.
Подсети ме за тази вкуснотия, ще трябва да я направя пак.

# 86
  • Мнения: 1 941
Благодаря много Hug
Размих още две лъжици брашно със студено мляко и върнах крема на котлона.
Сгъсти се още.
Утре ще я сглабям, че нямам сили вече да чакам да изстине крема.

# 87
  • Мнения: 626
Здравейте момичета.  Simple Smile Продава ли се прясно мляко без лактоза в София, и ако да, в кой магазин. Много ми е важно! Благодаря.

# 88
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте момичета.  Simple Smile Продава ли се прясно мляко без лактоза в София, и ако да, в кой магазин. Много ми е важно! Благодаря.
Разбира се, че се продава, има  на  Meggle, на БорЧвор, Верея има и други и в почти всеки голям супер. Не е проблем да се намери, като цена са по-скъпи обикновено, около 3.00 - 4 лв/л

# 89
  • Мнения: 626
marchеva14, много ти благодаря! Мислех, че ще кажете, че такова нещо няма, но сега много ме зарадва!

Общи условия

Активация на акаунт