За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 012
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 705
Останаха ми 3 белтъка - за какво мога да ги използвам, като изкшючом целувките? Имам и доста ягоди, та ще съм благодарна да чуя идеите ви Simple Smile

https://recepti.gotvach.bg/r-105286-Грозните_италиански_ореховки_(Brutti_ma_buoni)

https://recepti.gotvach.bg/r-102355-Кекс_Ангелска_храна_(Angel_Foof_Cake)


Черешите леееко ме тревожат, но ще пробвам, благодаря! Flowers Tulip

Приготвям я в три варианта, като руло, в купа и като торта, разкошен сладкиш е. Не може да вкиснат защото първо я държиш в хладилник, второ има захар , а тя е вид консервант. До три-четири дни бъди съвсем спокойна.

# 106
  • Мнения: 499
Как правите блат за чийзкейк (без печене) и в какъв съд? Последните 5-6 пъти моят става толкова твърд и плътен,че изобщо не успявам да сервирам цяло парче..налага се да го изстъргвам с лъжица напр. Sad
Слагам един пакет бисквити с масло на трохи в блендера и около 100-120гр меко масло, пробвах и с разтопено и отново не се получава.

# 107
  • Мнения: 39 326
Пробвай да го направиш с по- малко масло + сусамов тахан/ фъстъчено масло, може би малко прясно мляко, за по- мека консистенция....
Отделно, за да не е толкова твърд блата се оставя да престои извън хладилника малко преди сервиране.

# 108
  • София
  • Мнения: 10 861
И аз съм на мнение, че маслото ти е много. Аз на 200 г бисквити слагам 70 г масло.

# 109
  • Русе
  • Мнения: 5 205
Скрит текст:
Как правите блат за чийзкейк (без печене) и в какъв съд? Последните 5-6 пъти моят става толкова твърд и плътен,че изобщо не успявам да сервирам цяло парче..налага се да го изстъргвам с лъжица напр. Sad
Слагам един пакет бисквити с масло на трохи в блендера и около 100-120гр меко масло, пробвах и с разтопено и отново не се получава.

И аз съм на мнение, че маслото е много за 1 пакет бисквити.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/05/blog-post_2.html

# 110
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Здравейте,можели да ми кажете за какво мага да ползвам горчив червен пипер.Донесах си я с останалите подправки от Турция.

# 111
  • Мнения: 1 006
Как правите блат за чийзкейк (без печене) и в какъв съд? Последните 5-6 пъти моят става толкова твърд и плътен,че изобщо не успявам да сервирам цяло парче..налага се да го изстъргвам с лъжица напр. Sad
Слагам един пакет бисквити с масло на трохи в блендера и около 100-120гр меко масло, пробвах и с разтопено и отново не се получава.

Другите вече са казали за маслото, че е  множко. По рецептата, която ползвам аз на 350гр. чаени бисквити се слага 100 гр. разтопено масло. И другото - блата не трябва да се "натъпква" прекалено много, това също води до сбитост и твърдост. Правя го по два варианта - във форма за торта със свалящ се ринг (понякога постилам с хартия за печене, не толкова защото е нужно, а за да не надраскам после формата при рязането) и съм правила блата направо върху картонените форми за торта, върху които слагам само ринга.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Здравейте,можели да ми кажете за какво мага да ползвам горчив червен пипер.Донесах си я с останалите подправки от Турция.
Има ли такъв?!
Ползвам сладък,лют и пушен,но за горчив не бях чувала...

# 113
  • Мнения: 1 918
Дами, един тъп въпрос, може да се посмеете на мой гръб
Гъби шийтаке, пресни, закупени вчера до колко дена могат да се консумират?

# 114
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Doli,кутията която си купих съдържа 10 пакетчета различни подправки и имат надписи.На това пакетче (гугъл преводача)така ми го преведе.

# 115
  • Мнения: 626
Doli,кутията която си купих съдържа 10 пакетчета различни подправки и имат надписи.На това пакетче (гугъл преводача)така ми го преведе.

Много интересно ми стана. Можеш ли да сложиш тук оригиналният надпис ( или някаква картинка ), за да видим за какво става въпрос. Аз лично за първи път чувам за такъв пипер.

# 116
  • Мнения: 6 962
Здравейте!
Тръгнах да правя чийзкейк с блат на бананова основа - мисля, че блата тръгна ОК, но крема ми стана прекалено течен. Направих го така: 3 крема сирена+1/2 чаша захар+1  ванилия + 1 чаша горещо мляко + лъжичка желатин. Стана хомогенно, но е течничко и имам съмнения, че ще стегне. Сега го чакам с надежда. Grinning Къде сбърках? Grinning

# 117
  • София
  • Мнения: 10 861
Здравейте!
Тръгнах да правя чийзкейк с блат на бананова основа - мисля, че блата тръгна ОК, но крема ми стана прекалено течен. Направих го така: 3 крема сирена+1/2 чаша захар+1  ванилия + 1 чаша горещо мляко + лъжичка желатин. Стана хомогенно, но е течничко и имам съмнения, че ще стегне. Сега го чакам с надежда. Grinning Къде сбърках? Grinning

Желатинът разтвори ли го предварително?

# 118
  • Мнения: 39 326
Защо млякото е било горещо? Не виждам смисъл..... Да не би той да е разводнил крема сиренето? Отделно желатина губи свойствата си, ако се сложи във вряла течност. Странна рецепта.

# 119
  • Мнения: 6 962
Защо млякото е било горещо? Не виждам смисъл..... Да не би той да е разводнил крема сиренето? Отделно желатина губи свойствата си, ако се сложи във вряла течност. Странна рецепта.
Ами така беше в рецептата - намерих я в един фейсбук канал Tasty.

Vanja, не го разтворих предварително...
Всъщност 3 часа по-късно сякаш е започнал да се стяга.
Утре сутрин ще докладвам какво се е случило. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт