За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 971
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Как мога да "омекотя" изсъхнал хляб? Да може да се нареже по-лесно. Питка с лимец е и в хладилника я държа в оригиналния плик. Но стана твърда като камък.
Врътваш за минута-две в микровълнова....в плика обаче.

# 151
  • Мнения: 5 121
Как мога да "омекотя" изсъхнал хляб? Да може да се нареже по-лесно. Питка с лимец е и в хладилника я държа в оригиналния плик. Но стана твърда като камък.
Врътваш за минута-две в микровълнова....в плика обаче.

Супер, не бях се сетила за микровелето...
Благодаря за идеята Flowers Hibiscus

# 152
  • Мнения: 978
Аз също ползвам микровълнова и след като изкарам хляба, задължително я намазвам с масълце.

# 153
  • Мнения: 7 277
Едно време се омекотяваше изсъхнал хляб на пара (нямаше още микровълнови).

# 154
  • София
  • Мнения: 2 298
Едно време се омекотяваше изсъхнал хляб на пара (нямаше още микровълнови).
И аз от едно време го знам и сега правя така с хляба, не съм фен и не ползвам микровълнова.

# 155
  • Мнения: 5 121
На пара как може стане - във фурната да се сложи хляба на средно ниво и под него съд с вода? Това ли е начина?

# 156
  • Мнения: 2 774
Баба слагаше малко вода в тенджера, слагаше чиния обърната наобратно и нареждаше хляба. Капак на  тенджерата и включваше котлона....

# 157
  • Мнения: 7 277
Точно така както Поли е писала, а може и върху решетка над вряща тенджерка с вода.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 298
Точно така както Поли е писала, а може и върху решетка над вряща тенджерка с вода.
Да, в тенджерка с вряща вода - решетка, кошница за готвене на пара или обърната чиния, да не е хляба във водата. Едно време баба слагаше начупени лозови клонки, кръстосани и да се издигнат над водата, и върху тях хляба.
Иначе става идеално и в уред за готвене на пара, аз го правя в мултикукър с функцията за готвене на пара и кошницата.

# 159
  • Sofia
  • Мнения: 26 363
За сос бешамел може ли да сложа оризово вместо пшенично брашно?

# 160
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По-добре става с нахутено.

# 161
  • Мнения: 475
[http://inakostova.blogspot.com/2017/10/blog-post_23.html?m=1 Някой правил ли го е, странна ми е частта с горещия шоколадов сос върху сметана? Thinking

# 162
  • Мнения: 4 170
Дами, може ли идея за вкусна рецепта с нахут от буркан. Ако съдържа домати, още по-добре. Обаче без салати, че днес опитах и не ми хареса.

# 163
  • София
  • Мнения: 10 847
Дами, може ли идея за вкусна рецепта с нахут от буркан. Ако съдържа домати, още по-добре. Обаче без салати, че днес опитах и не ми хареса.

Карфиол с тиквички, нахут и подправки

# 164
  • София
  • Мнения: 11 697
[http://inakostova.blogspot.com/2017/10/blog-post_23.html?m=1 Някой правил ли го е, странна ми е частта с горещия шоколадов сос върху сметана? Thinking
Не съм го приготвяла, за първи път го виждам и не е никак лош. Заливката ако те притеснява я остави до стайна температура и я излей, но не виждам проблем и топла да се излее.

Общи условия

Активация на акаунт