За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 023
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 11 706
Няма ли мнения за боите на слай комерс, никой ли не ги е ползвал ?
Не ги зная, ползвам на Americolor

# 256
  • Мнения: 705
Няма ли мнения за боите на слай комерс, никой ли не ги е ползвал ?
Не ги зная, ползвам на Americolor

От къде ги купуваш. И преди съм чувал за тези, но не успях да ги открия

# 257
  • София
  • Мнения: 11 706

От къде ги купуваш. И преди съм чувал за тези, но не успях да ги открия
Да, това са най-добрите и съм ги купила от АромаХаус, рядко ги ползвам и имам още много, но и аз купих почти всички цветове. Сега отворих и виждам, че се предлагат и тук

http://cookibooki.bg/americolor

# 258
  • Мнения: 10 377
Да задам и аз въпрос: никога не съм правила макарони, имам желание  да опитам. Чела съм, че се правят с престояли белтъци. Имам в хладилника два белтъка, които стоят вече около седмица или повече. Стават ли за макарони или са много престояли и са за хвърляне?

# 259
  • Мнения: 1 804
Как да направя плънка за пълнени пиперки с яйце и сирене така, че да не ми стане на камък? Два пъти опитвам, но  плънката много се втвърдява. Де не би да я пресготвям? По принцип смесвам яйцето и сиренето, малко домат и пълня сурови пиперки. После пека във фурната. Къде бъркам? Искам плънката да стане мека, като в чушките бюрек, но не искам да пържа.

# 260
  • София
  • Мнения: 10 862
Аз добавям и кашкавал. Пека на силна фурна.

# 261
  • Мнения: 22 867
Аз добавям и извара към яйчено-сиренената смес, не стават твърди.

# 262
  • Мнения: 1 804
За извара се сетих и аз, ще пробвам. А какво ти е съотношението сирене-извара-яйце?

# 263
  • Мнения: 22 867
За извара се сетих и аз, ще пробвам. А какво ти е съотношението сирене-извара-яйце?

Всичко на око, pip4i, съжалявам, няма да мога да дам точни мерки и теглилки. Зависи колко извара имам, колко е другата смес, и равни горе-долу количества сирене-извара съм слагала. По-вкусни са ми чушките с нея, отколкото само със сиренето.

# 264
  • Мнения: 9 108
повече яйца. на 400г слагам 4-5 яйца

# 265
  • Мнения: 10 377
Майка ми слагаше малко среда от хляб

# 266
  • София
  • Мнения: 11 706
Да задам и аз въпрос: никога не съм правила макарони, имам желание  да опитам. Чела съм, че се правят с престояли белтъци. Имам в хладилника два белтъка, които стоят вече около седмица или повече. Стават ли за макарони или са много престояли и са за хвърляне?
Точно си готова за макарони, давай не се моткай и показвай. Simple Smile

# 267
  • Мнения: 118
Здравейте! Реших да опитам да си направя кокосови стърготини и кокосово мляко. Станаха и двете и стърготините ще ги изсуша, но млякото нямам идея какво да го правя. Има ли начин да го съхраня за по-дълго време като не е консервирано?

# 268
  • Мнения: 705
Здравейте! Реших да опитам да си направя кокосови стърготини и кокосово мляко. Станаха и двете и стърготините ще ги изсуша, но млякото нямам идея какво да го правя. Има ли начин да го съхраня за по-дълго време като не е консервирано?

Как се сушат кокосови стърготини? И аз отдавна искам да си направя домашни, но не знам как да ги суша, мислех да ги суша върху хартия като целувки на 90 градуса, но ме е страх да не изгорят. А колко излизат като грамаж от ефин кокосов орех, повече ли е от готовите който купуваме?  тези който купувам аз, са от лидл 200 гр

# 269
  • Мнения: 118
Доста излизат, не съм ги мерила, защото нямам кантарче, но мисля че са повече от 200 грама. Аз ги разстилам на един пласт върху хартия и ги оставям просто да се сушат, като билките.

Общи условия

Активация на акаунт