За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 967
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 11 697
Аз имах неудачи с моите вафлени кори.....по моя вина. Сложих крем от заквасена сметана и станаха направо кашкави. Мисля че е от прекалено мокрия крем.
Отделно искам да попитам как се ползва това карамелизирано кондензирано мляко, трябва ли да го втечня по някакъв начин или така го размазвам както е твърдо. Само да уточня че на кутийката ми пишеше с тахан. Да не би затова да беше твърдо, аз очаквах да е гъсто, но все пак да е течно.
Не съм попадала на конден. мляко с тахан, не зная какво е това,  по принцип конд. мляко, то е тежко, се прибавя към маскарпоне, към сметана..

# 391
  • Русе
  • Мнения: 5 203
Скрит текст:
Аз имах неудачи с моите вафлени кори.....по моя вина. Сложих крем от заквасена сметана и станаха направо кашкави. Мисля че е от прекалено мокрия крем.
Отделно искам да попитам как се ползва това карамелизирано кондензирано мляко, трябва ли да го втечня по някакъв начин или така го размазвам както е твърдо. Само да уточня че на кутийката ми пишеше с тахан. Да не би затова да беше твърдо, аз очаквах да е гъсто, но все пак да е течно.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/12/blog-post_7.html

# 392
  • Варна
  • Мнения: 728
Ами явно аз не се бях добре събудила, когато тръгнах торта да правя......никакъв тахан няма. След като дремнах на обяд.......видях какво пише (абе и с руския не съм на "ти", та се навързаха нещата)


Ето това е, вътре гъсто и кафяво, много вкусно, можех да го изям и без да го мажа на торта. Благодаря за препоръките и за линка. Определено заквасена сметана не е било добър избор. Другия път ще следвам рецептата на peych.

# 393
  • Мнения: 9 517
Вафлените кори са ужасни - и като състав, и като вкус. Иначе сгущенката е ок със сметана.

# 394
  • Мнения: 22 867
rozi4ka222, ето един руски вариант /във видеото/, самата тортичка е вкусна, но и сметаната трябва да е добра, т.е. като се разбие, да не става на вода, а на крем. Затова нашата я размесвам само със захарта/няколко леки оборота с лъжица/ и веднага я оставям в хладилника, така прилича на крем и не се разводнява. А сгущенката я маже авторът направо върху корите.Разбира се, има доста варианти на подобни торти, и сладки, и солени. А с корите съм правила нещо като кюфтета, кайма между кори, като сладолед, после в панировка от яйце и пържа, вкусно се получава.Подобни на тези, не точно по тая рецепта, но такива се получават, ето и тук такива.



https://youtu.be/9T9IOJ_l5yA

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Може ли да споделите откъде го купихте? Правилно ли съм разбрала,че е на зрънца и вие си го разбивате с олио и т.н. ?
След като опита хайвера по пепчовата рецепта -  bouquet, сега мъжът ми сравнява купешкия все с нейния и мърмори...

Купихме го от Рибната борса до Колхозния пазар във Варна. Имаше няколко вида - узрял и осолен. Аз купих червен, но не помня от каква риба беше. Да, на зрънца е и го разбих с пасатора, с олио, лук и лимон.

# 396
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
Благодаря,  InnerSelf ! Надявам се да имам път нататък, за да си купя и аз.

# 397
  • Мнения: 10 371
В много рибарски магазини продават такъв хайвер. В София съм купувала от Халите.

# 398
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
В Пловдив не съм виждала, а в момента съм около Варна, затова се интересувам.

# 399
  • Мнения: 9 107
аз си купувам неузрял /тук на узрял не съм случвала/ осолявам си го и после разбивам.

# 400
  • Бургас
  • Мнения: 157
Здравейте, имам едно бързо въпросче, свързано със замразена тиква: може ли парченцата замразена тиква да бъдат приготвяни на пара (в кошничка) или трябва да ги пусна в кипяща вода?
Ще бъда благодарна ако някой се включи

# 401
  • Мнения: 39 291
Да, може.

# 402
  • София
  • Мнения: 11 697
Здравейте, имам едно бързо въпросче, свързано със замразена тиква: може ли парченцата замразена тиква да бъдат приготвяни на пара (в кошничка) или трябва да ги пусна в кипяща вода?
Ще бъда благодарна ако някой се включи
Няма да ги поставя във вряща вода, а ще ги сложа да се готвят на пара.

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 157
Благодаря ви! Blush

# 404
  • Мнения: X
От известно време започнах да  подправям всяка подходяща храна с оцет - картофи, ориз, паста, лазаня, мусака, салати. Разбира се, не прекалявам, но се усеща киселия вкус. Ползвам качествен балсамов, винен, ябълков или подобен оцет. Полезно ли е киселото в храната и има ли опасност да си навредя на здравето така?

Общи условия

Активация на акаунт