За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 945
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22 867
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.

# 406
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.
сушени

# 407
  • русе
  • Мнения: 1 316
Ябълков оцет домашен ,ако можеш да си направиш.
Конфитюр,сушени ябълки..

# 408
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Здравейте, и аз с въпрос. Телешкото месо винаги ми е било тегаво за приготвяне. Имам пържоли. Мога ли да ги направя в гювеч и с какво е подходящо да ги гарнирам в гювеча. За сега само съм запечатала пържолите и ще чакат Simple Smile

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
И аз да питам за телешки пържоли,но вече приготвени на скара...жилави,каиш...Става ли също за досготвяне в глинен гювеч или друга манджичка,ще омекнат ли?

# 410
  • София
  • Мнения: 11 688
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.
Да ти предложа сладкиш, ама са не повече от 3-4  ябълки, другото е компот, някои хора правят, но не зная как.

Здравейте, и аз с въпрос. Телешкото месо винаги ми е било тегаво за приготвяне. Имам пържоли. Мога ли да ги направя в гювеч и с какво е подходящо да ги гарнирам в гювеча. За сега само съм запечатала пържолите и ще чакат Simple Smile
За съжаление у нас се продава лошо телешко месо, жилаво, не става почти за нищо, освен да го хвърлиш в един гювеч с зеленчуци, картофи, зелен боб, бамя, червени/зелени чушки, моркови и повечко наситнен лук, примерно 2 големи глави, аз готвя основно със зехтин, но ти ще си сложиш олийце, и зеленчуците обичат мазнината, не го пести, всичко освен месото го слагаш сурово, а телешкото предварително го сварявам, ама много го сварявам в тенджера под налягане за около 45-50 мин. Изваждаш, поръсваш обилно с магданоз и ме покани.  Simple Smile Ако нямаш гювеч го приготви в една голяма тава и във фурната.

# 411
  • Мнения: 12 624
Здравейте, и аз с въпрос. Телешкото месо винаги ми е било тегаво за приготвяне. Имам пържоли. Мога ли да ги направя в гювеч и с какво е подходящо да ги гарнирам в гювеча. За сега само съм запечатала пържолите и ще чакат Simple Smile
Слагала съм така в гювеч или в йена с капак телешко - и на пържоли, и на парчета като за готвене. На пластове месото и между тях каквото там съм решила още да сложа. Повечето пъти ги минавам и аз набързо през тиган мръвките, като нямам време и без това съм минавала.
С гъби става хубаво, топено сирене може, със/без сметана или вино... общо взето каквото ти харесва на теб, все стават крехки като прекарат някой и друг час във фурната, гледам да я намаля и да ги оставя за по-дълго че не винаги е младо теленце. Лук, по-дебели кръгчета морков примерно също са вариант. Или ако щеш всичкото на куп, плюс подправки каквито харесвате. Веднъж май топено сирене и кисели краставички бях слагала, също не беше зле. Някакъв бешамел също става, ако обичате така. Отива им да има малко сосче в гювеча и да си се задушават в него телешките мръвки. И да, мазничко също - дали сметана или малко повече мазнина за готвене. Само с картофи не съм пробвала така да слагам, те вероятно ще трябва да се сложат на по-късен етап или знам ли, все ги мисля дали няма да се разкашкат ако ги метна отначалото, а пък аз искам всичко наведнъж да сложа и да не се занимавам. Та ако съм слагала картофи за гарнитура, съм ги правила отделно. Щом Марчева пише за такъв гювеч, сигурно и така стават добре, ама пък тя вари месото първо и сигурно не е толкова дълго готвенето във фурната тогава.

# 412
  • София
  • Мнения: 11 688
Здравейте, и аз с въпрос. Телешкото месо винаги ми е било тегаво за приготвяне. Имам пържоли. Мога ли да ги направя в гювеч и с какво е подходящо да ги гарнирам в гювеча. За сега само съм запечатала пържолите и ще чакат Simple Smile
Скрит текст:
Слагала съм така в гювеч или в йена с капак телешко - и на пържоли, и на парчета като за готвене. На пластове месото и между тях каквото там съм решила още да сложа. Повечето пъти ги минавам и аз набързо през тиган мръвките, като нямам време и без това съм минавала.
С гъби става хубаво, топено сирене може, със/без сметана или вино... общо взето каквото ти харесва на теб, все стават крехки като прекарат някой и друг час във фурната, гледам да я намаля и да ги оставя за по-дълго че не винаги е младо теленце. Лук, по-дебели кръгчета морков примерно също са вариант. Или ако щеш всичкото на куп, плюс подправки каквито харесвате. Веднъж май топено сирене и кисели краставички бях слагала, също не беше зле. Някакъв бешамел също става, ако обичате така. Отива им да има малко сосче в гювеча и да си се задушават в него телешките мръвки. И да, мазничко също - дали сметана или малко повече мазнина за готвене. Само с картофи не съм пробвала така да слагам, те вероятно ще трябва да се сложат на по-късен етап или знам ли, все ги мисля дали няма да се разкашкат ако ги метна отначалото, а пък аз искам всичко наведнъж да сложа и да не се занимавам. Та ако съм слагала картофи за гарнитура, съм ги правила отделно. Щом Марчева пише за такъв гювеч, сигурно и така стават добре, ама пък тя вари месото първо и сигурно не е толкова дълго готвенето във фурната тогава.
Скрит текст:
Щом съм го написала означава, че зная и така практикувам всеки път, ако щеш му кажи гювеч, ако щеш турлю гювеч, ( така ли се пише??) все тая с малка разлика.  Wink Винаги замразявам лятото бамя и имам цяла зима, заслужава си , за да хвърля 2-3 шепи, така за вкус, картофите никога до момента не са бели разкашкани, нямам такъв случай, остават така както ги хвърлям на големи половини, така се прави гювеч, и още,  червен пипер, микс от зърна пипер, домати, доматите са важни, 1 консерва итал. домати страшно му върви. Абе, аз що не взема тези дни да завъртя един гювеч ,  летен гювеч, идея е. Wink

# 413
  • Мнения: 22 867
Не се разкашкват картофите, вкъщи всичко се слага сурово + подправки + мазнина + малко течност, затваря се и два, понякога и повече часа във фурната. Месото става на мозък, картофите са си нормални, на парчета, нито разкашкани, нито кашави. И бамя също непременно, умирГам си за нея! Simple Smile

# 414
  • Мнения: 1 005
Момичета, донесоха ми доста като количество ябълки петровки. Някакви идеи какво да ги правя, засега само отстранявам започналите да се развалят, хич не са трайни.

Компот Flowers Apple

# 415
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Петровките не са много сочни и бързо биха изсъхнали в това топло време,нарязани на тънко и покрити с марля на слънчево място за 1ден са готови.

# 416
  • Мнения: 18 494
Направих спаначената торта , харесах ,другите също.Казвах предварително от ккаво е ,че капризни  да хапнат всичко, все произход и годност търсят.Имам малко ,и един пакет още спанак.Ще се сее пак.Питам се дали ще стане с тиквички.

# 417
  • Мнения: 2 817
Направих спаначената торта , харесах ,другите също.Казвах предварително от ккаво е ,че капризни  да хапнат всичко, все произход и годност търсят.Имам малко ,и един пакет още спанак.Ще се сее пак.Питам се дали ще стане с тиквички.

Ще стане! Скоро правих торта с тиквички. Ето рецепта: http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2018/07/chocolate-zucchini-cake.html

# 418
  • Мнения: 22 867
Направих спаначената торта , харесах ,другите също.Казвах предварително от ккаво е ,че капризни  да хапнат всичко, все произход и годност търсят.Имам малко ,и един пакет още спанак.Ще се сее пак.Питам се дали ще стане с тиквички.

Освен да пробваш, аз съм я правила с коприва и лапад, само, дето няма да стане зелена с тиквичките.

# 419
  • Мнения: 39 235
Taka. Следете мисълта ми и си представете/изфантазирайте какъв искам да е крайния резултат.
Ще правя торта Рафаело. Стандартни пандишпанови блатове. Крем от кондензирано мляко, бита сметана, разтотен бял шоколад. Това объркано с доста кокосови стърготини. Вместо този миш- маш искам да сложа и блат(или пълнеж, не знам кое е по- правилно)от следната комбинация- разтопен бял шоколад, начупени на малки парченца вафлички(препратка към торта фереро рошер), парченца бадеми и евентуално парченца кокос. Обаче....тук имам затруднение- ако под или над (или и двете) този така измислен блат има от другия крем, то влагата ще попие до вафличките и ще ги намокри. Съответно ще се развали ефекта, който търся. Някой има ли идея как да сътворя и наредя тази торта?

Общи условия

Активация на акаунт