За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 31 115
  • 739
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 18 590
Марчева мери  до грам и половина.Ако това е едно към кесим , аз не знам какво правя като меря на око повечето пъти.

# 466
  • Варна
  • Мнения: 728
Марчева благодаря за коментара. Вероятно е заради захарта, аз я изсипах наведнъж.....нищо пак а ползвах сметаната смесена с маскарпоне.
Мисля че спора за сметаните е излишен, все едно да избираш между млякото и УХТ. Това, че не сме се справили с един продукт, не означава че той е боклук, а че ние имаме нужда от корекция.

# 467
  • София
  • Мнения: 11 721
Марчева мери  до грам и половина.Ако това е едно към кесим , аз не знам какво правя като меря на око повечето пъти.
Стига де,... Joy вярно е, че измервам всичко на електрн. кантар, и затова съм го влачила от `нам къде си, ама това съм си аз.
Няма значение, кой както си иска, но хубаво е да се чете понякога, така както аз ежедневно го правя,  търся, чета, и прилагам и най-вече уча се, щото аз топлата вода няма да открия, те са я открили много преди мен. Да се нарека добър  кулинар.... ми.... трудно е даже да се помисли, бъркам там нещо си...или по точно, опитвам се да докарам нещото си прилично.

# 468
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Марчева мери  до грам и половина.Ако това е едно към кесим , аз не знам какво правя като меря на око повечето пъти.
Стига де,... Joy вярно е, че измервам всичко на електрн. кантар, и затова съм го влачила от `нам къде си, ама това съм си аз.
Няма значение, кой както си иска, но хубаво е да се чете понякога, така както аз ежедневно го правя,  търся, чета, и прилагам и най-вече уча се, щото аз топлата вода няма да открия, те са я открили много преди мен.
Да се нарека добър  кулинар.... ми.... трудно е даже да се помисли, бъркам там нещо си...или по точно, опитвам се да докарам нещото си прилично.

marchеva14, не знам ти как се приемаш като кулинар / според мен си chef/, но по въпроса за сметаните си права.
ismailyk, избързваш с боклуците, наричаш така продукти, доста по-добри от Hopla, но, разбира се, всеки си има право на мнение и избор какво да използва и хапва. Като русофоб ми звучиш, и на това имаш право, но не бъди краен, руснаците имат доста добри продукти. Станали са ти редки сметаните, защото не си разбил добре, но си прав, че Hopla-та е лесна за разбиване, така че използвай си я, щом я харесваш, лошо няма! Peace

# 469
  • София
  • Мнения: 11 721
Лабрекс, често пазарувам от Берьозка, всичко до момента е било повече от прекрасно, сметаната и закв. сметана - няма грешка. Закв. сметана е 25 % за какво говорим, ама имала лоши добавки, тук някой сподели,  - нищо, нашата пък няма абсолютно нищо, едно обикновено кисело мляко , малко по-гъсто. А маслото им.............. нямам думи, по хубаво е от френското,  което се предлага в момента,  но ми идва прекалено скъпо, щото ползвам много масло, 200 г - 10 лв.  сега...малко са прекалили, а не са в ЕС да кажа, че оттам им идва цената, но това е нашенска бълг надценка, кофти номера въртят.  Имат и едно твърдо сирене, точно си е пармезан, купувам го с удоволствие.

# 470
  • Мнения: 10 395
Аз нямам Берьозка наблизо и рядко купувам, но ми се струва, че не винаги съхраняват добре нещата. Купувала съм руски бонбони от Берьозка - бяха разтопявани и засъхнали, почти не ставаха за ядене. Салатите ми звучат добре, но все ми се струват повехнали. Обикновено купувам сгущонка и дулсе де лече, при тях няма грешка.
Растителна сметана избягвам да купувам, от каквато и да е марка, много гадно ми лепне на небцето. Стабилизатор за сметана съм купувала от Кауфланд

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
И аз споделям казаното за продуктите от руския магазин-чудесно качество,но някои цени са високи,въпреки това пазарувам от там с удоволствие!А растителна сметана...никога не бих купила.

# 472
  • Мнения: 9 682
Аз пък за Президент сметаната помня, че се потресох от съдържанието и така и никога не съм купувала. Беше един дълъг списък от Е-та. Иначе както и преди съм писала в темата купувам една полска или Elle&Vire. Ако това, което им пише на етикета изобщо е вярно, са много по-добри от Президента.

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
Аз пък за Президент сметаната помня, че се потресох от съдържанието и така и никога не съм купувала. Беше един дълъг списък от Е-та. Иначе както и преди съм писала в темата купувам една полска или Elle&Vire. Ако това, което им пише на етикета изобщо е вярно, са много по-добри от Президента.

Elle&Vire е френски производител на млечни продукти!

# 474
  • Мнения: 14 102
Аз пък за Президент сметаната помня, че се потресох от съдържанието и така и никога не съм купувала. Беше един дълъг списък от Е-та. Иначе както и преди съм писала в темата купувам една полска или Elle&Vire. Ако това, което им пише на етикета изобщо е вярно, са много по-добри от Президента.

Elle&Vire е френски производител на млечни продукти!

Сложила е "или". Едната е полска, а другата е Elle&Vire. Аз имам една хопла в хладилника, дано не й е изтекъл срокът. Откога се каня да я направя на сладолед (с кондензирано мляко).

# 475
  • София
  • Мнения: 2 298
Хопла, Халта и всякакви растителни имитации имат забрана да се обозначават като "сметана" и затова се наричат Крем за разбиване, Сладкарски крем и подобни. Сметаната е само с животински произход. Аз не съм кулинар, но и за готвене и за сладкиши използвам истинска сметана. За сладкиши разбивам както е описала Марчева, имала съм един провал, понеже разбивам с робот и като се отплеснах я забравих и от повече разбиване ми се пресече. Става ми плътна и гъста, не постига обема на имитиращите продукти, но аз не гоня обем, и като ми трябва по-голямо количество, просто разбивам повече сметана. Освен вече изброените, използвам и една чешка - Madeta, 31 %.

# 476
  • София
  • Мнения: 2 298
Моля за съвет. Правих мармалад от кайсии с желираща захар. Затворих в буркани горещо, но сега не ми харесва консистенцията, рядко е. Може ли да го изсипа от бурканите и да го варя още? Благодаря! bouquet
С обикновена захар варенето ще свърши работа, но с тази желираща захар не се вари дълго и не знам дали ще стане. Евентуално може да се добави още от нея или желиращ агент - пектин например.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 19:42 от nati_nat

# 477
  • под тепетата
  • Мнения: 9 326
Ще пека агнешко бутче. Ще го омажа с подправки и след преседяване ще го пека под фолио във фурната. Картофите заедно с бутчето ли да ги сложа или да ги включа на по-късен етап?

# 478
  • Мнения: 6 743
Моля за съвет. Правих мармалад от кайсии с желираща захар. Затворих в буркани горещо, но сега не ми харесва консистенцията, рядко е. Може ли да го изсипа от бурканите и да го варя още? Благодаря! bouquet
С обикновена захар варенето ще свърши работа, но с тази желираща захар не се вари дълго и не знам дали ще стане. Евентуално може да се добави още от нея или желиращ агент - пектин например.
Благодаря за отговора! И аз си мислех за пектин. Ще пробвам. bouquet

Биляна, аз ги слагам заедно с бутчето, да се овкусяват взаимно. Peace

# 479
  • под тепетата
  • Мнения: 9 326
Благодаря, Fortuna,  за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт