За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 968
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
С тахан правя вишнева баклава.

# 511
  • София
  • Мнения: 11 697
Да попитам - става ли му нещо на зеленият фасул, ако престои преди да се сготви. Купих в събота, но досега не успях да го сготвя, става ли за ядене или е на дърво?
.............
Вероятно е в хладилник - нищо му няма, става, готви го.

# 512
  • Мнения: 7 277
Имам 500 гр.пастет(едро смлян, вакуумиран, немски от Лидъл)-идеи за оползотворяването му(писна им на филии)?
Преди много години  правехме "шницели" , но не помня какво точно се слагаше-настърган картоф, яйце ? Благодаря!

# 513
  • Мнения: 10 371
Имаше едно време рецепти за пълнен хляб. Яла съм и помня, че беше вкусно, но не съм правила

# 514
  • Мнения: 22 867
Имаше едно време рецепти за пълнен хляб. Яла съм и помня, че беше вкусно, но не съм правила

Вариант на Йоли: http://yoli-www.blogspot.com/2011/07/blog-post_21.html
Вариант на пеп-4о: http://pep-4o.blogspot.com/2011/04/blog-post.html
или нещо такова.

# 515
  • Мнения: 10 371
Благодаря Лабрекс. И двата варианта са добри и ще ги пробвам. Аз имах предвид за пастета - имаше рецепти, пастета се смесва с нарязан кашкавал, кисели краставички и други неща и се пълни издълбан хляб, който се оставя за цяла нощ в хладилника, после се реже на филии. Нямам спомен как беше цялата рецепта

# 516
  • Мнения: 22 867
Poni69, добавих трети вариант, ако не си го видяла, погледни. Направи си смес на вкус с продуктите, които си написала и напълни франзела по третия вариант, едно време майка такива правеше, вече не помня с какво точно ги пълнеше, но ми бяха много вкусни. Срязваше по дължина, издълбаваше вътре от средата, в едни случаи и трохите смесваше с пълнежа, ама знам ли какво слагаше....

# 517
  • Мнения: 9 107
точно третия вариант е с пастет, кисели краставички и тн. Чудесна закуска Simple Smile ама пак филийка с пастет е.
Можеш да смесиш със сварени намачкани к артофи, яйце и да направиш имитация на шницели.

# 518
  • София
  • Мнения: 4 708
Искам утре да правя торта със сладкарска сметана но :
1.Дали е добре да се ползва сладкарска и заквасена сметана на различни фирми (взела съм сладкарска на ,,mai day " и се двоумя за заквасената )
Вместо с Нукрема да сложа Нутела (като опитах втората ми се стори странна на вкус.
С какво мога да сиропирам за да може да яде и малчо ?

# 519
  • София
  • Мнения: 2 298
Няма проблем да се смесват продукти на различни фирми. Нутелата е по-добър избор по принцип. Може да се сиропира с компот, захарен сироп, плодов сироп ... Колко е голям малчо ?

# 520
  • София
  • Мнения: 4 708
Няма проблем да се смесват продукти на различни фирми. Нутелата е по-добър избор по принцип. Може да се сиропира с компот, захарен сироп, плодов сироп ... Колко е голям малчо ?
Две и половина

# 521
  • София
  • Мнения: 2 298
Няма проблем да се смесват продукти на различни фирми. Нутелата е по-добър избор по принцип. Може да се сиропира с компот, захарен сироп, плодов сироп ... Колко е голям малчо ?
Две и половина
Ти си знеш как си храниш детенцето, но моята на тази възраст нито Нутели с хидрогенирани мазнини е помирисвала, нито пък растителните имитации на сметана. Направи торта с истинска млечна сметана за разбиване, може смесена със заквасена. Вместо Нутели- малко какао.

# 522
  • София
  • Мнения: 11 697
Искам утре да правя торта със сладкарска сметана но :
1.Дали е добре да се ползва сладкарска и заквасена сметана на различни фирми (взела съм сладкарска на ,,mai day " и се двоумя за заквасената )
Вместо с Нукрема да сложа Нутела (като опитах втората ми се стори странна на вкус.
С какво мога да сиропирам за да може да яде и малчо ?


Можеш да ги ползваш, няма значение на коя фирма са, но mai day не мисля, че е много добра  Peace с Нутела стават страхотни пълнежи, било рула, бисквити, торти, понички и др. почти всичко съм пробвала, но не зная дали е подходящо за дете.  Peace Peace Бих приготвила сладкарски крем и добавила маааалко разтопен шоколад, за вкус, или маааалко хубаво нескуик,  то става за деца или ще си турна само сладкарски крем разбит с хубаво масло за пълнеж, може също и маскарпоне, то става за деца, сирене е.

# 523
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Какво мога да направя със сладко от рози,имам едно бурканче от Лидл.В къщи никой не го яде,а ми е жал да го изхвърля.

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 26 358
Това сладко действа разхлабващо Blush

Общи условия

Активация на акаунт