За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 988
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 953
Моя съквартирантка правеше баница с майонеза, но последно съм яла преди 10 години. До колкото помня не слагаше майонеза в баницата, а след като я изваждаше я мажеше с такава, но и тя я обръщаше (забравила съм върху какво), та, не помня коя страна мажеше, може и двете да си били. Ставаше една такава мекичка, много приятна, но аз предпочитам по-хрупкави и съответно не съм запомнила как я правеше.

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Правили ли сте тортата Червено кадифе?
Каква боя да сложа?
Защо се слага и какао,няма ли да развали червеният цвят?

# 557
  • София
  • Мнения: 1 121
Може ли рецепта за бърза крем супичка в кухненски робот? Няма значение от какво е крем супата 😄

# 558
  • Мнения: 5 998
Искам да си замразя пресни боровинки, та като ми потрябват директно от фризера ли слагам в сладкиша или чакам да се размразят?

# 559
  • Мнения: 9 107
Директно слагаш

# 560
  • Мнения: 9 107
Правили ли сте тортата Червено кадифе?
Каква боя да сложа?
Защо се слага и какао,няма ли да развали червеният цвят?
Аз слагам боя на прах какаото не разваля червения цвят

# 561
  • София
  • Мнения: 19 249
Момичета, и тук да питам, рецепта за сполучлива сочна баница с майонеза някой да предложи? Яли моите хора някаква, страхотна била, сочна, ама не питали за рецепта. Днес сто рецепти гледах в нета, ама по коя да правя, не мога да реша. Simple Smile Flowers Hibiscus
Отдавна не съм правила, но доколкото помня първия си опит - с цяла кутийка майонеза за мен стана прекалено мазна.
Ориентировъчно - 400 г кори си ги навиваш или налагаш със сирене, а отгоре режеш на квадрати и заливаш с 1 ч.ч. сода с разбъркани в нея 2-3 с.л. майонеза, не повече от 1/2 кутийка от 200г, 2-3 яйца. Първо слагаш майонезата, после яйцата и след като ги разбъркаш добре, полей със содата. И след заливане на баницата я остави известно време да попие добре, преди да печеш.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 13:29 от Cuckoo

# 562
  • Мнения: 4 859
Може ли рецепта за бърза крем супичка в кухненски робот? Няма значение от какво е крем супата 😄

 Класическа от картофки -към нея задължително крутони и запържени/запечени кубчета бекон
https://www.supichka.com/рецепта/434/крем-супа-от-картофи

От тиквички
https://www.supichka.com/рецепта/334/крем-супа-от-тиквички 

Студена доматена -гаспачо
http://cookingtwntyfourseven.blogspot.com/2014/06/blog-post_1.html?m=1 

# 563
  • Мнения: 2 266
Така и така говорим за баници.Аз искам да питам ,като пека баница ,се надига и след като я извадя от фурната спада.Защо,какъв е проблема?
И при мен така спада, не много но не е същата, затова като я извадя я обръщам с дъното нагоре върху няколко чашки или купички и стои така известно време, така си остава пухкава и надигната.


Обръщала съм я,но пада и няма ефект.

# 564
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340

siyina
Ако правиш т.нар "обърната баница", в тавата в началото не слагай мазнина на дъното, а задължително малко от сместа. Така корите залепват за дъното и го няма този "ефект" на паднала баница, когато я обърнеш.

# 565
  • Мнения: 1 316
Да се включа и аз за баницата с майонеза, правила съм я преди доста време.
Продукти: 1 пакет кори от400гр , 2-3 яйца, сирене, 1 кутийка майонеза. Майонезата се разрежда със вода, същото количество- 1к. майонеза+ 1к. вода, получава се рядка смес. Корите се намазват с нея, през 2 кори се слага от плънката. Завършва се с останалата част от майонезата. Може да са нареже на квадрати и да се залее тогава.

# 566
  • София
  • Мнения: 11 568
Като сме на вълна баници, аз трябва да направя без глутен и лактоза нещо поне да е подобно. Пробвах една с оризова кора - плънка яйце, шунка и зелен лук, стана много вкусно, но част от плънката ми изтече, чудя се какво да добавя за плътност, мисля си, че ако сложа зеленчуци, доста ще се промени вкуса и май така ще си ги правя, нищо, че нямат височина. Някой, ако все пак има предложение.

# 567
  • Мнения: 39 309
Зеленчуците може да разводнят "баницата". Опитай с добавка на царевично нишесте към яйцата.

# 568
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Без глутен и лактоза си е трудно работа да се постигне баница Simple Smile Това ще да е висш пилотаж Simple Smile

# 569
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
labrex, despicable беше пуснала много апетитна баница с майонеза в темата ежедневните....Можеш да я питаш за рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт