За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 847
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте, аз пак с въпрос ама поне е по темата Simple Smile
Някой беше постнал една чудна рицепта с бутер тесто, домати и моцарела. Нещо италианско имаше в името сега не мога да я открия, то търся помощ. Рецептата беше от Готвач. бг или нещо такова, но беше на наша съфорумка.
И другото, което търся е една рецепта за кашкавалени пръчици ама от маслено тесто. По спомен такова беше. Дали някой се сеща ? Simple Smile
Май е на Марчева рецептата, потърси я по име.
Ти ме подсети за този тарт с домати и бутер тесто
https://albisrecipebook.blogspot.com/2015/07/blog-post.html

# 631
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Здравейте, аз пак с въпрос ама поне е по темата Simple Smile
Някой беше постнал една чудна рицепта с бутер тесто, домати и моцарела. Нещо италианско имаше в името сега не мога да я открия, то търся помощ. Рецептата беше от Готвач. бг или нещо такова, но беше на наша съфорумка.
И другото, което търся е една рецепта за кашкавалени пръчици ама от маслено тесто. По спомен такова беше. Дали някой се сеща ? Simple Smile
Май е на Марчева рецептата, потърси я по име.
Ти ме подсети за този тарт с домати и бутер тесто
https://albisrecipebook.blogspot.com/2015/07/blog-post.html
Нещо подобно беше, но в името имаше пица ...някакво италианско наименование беше.. Сигурно е същото Simple Smile

# 632
# 633
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
Благодаря много! Simple Smile

# 634
  • София
  • Мнения: 11 665
Точно тази е, аз я пуснах!!  Тя е малко измислена италианско работа, то пица с бутер тесто май няма, ама те имат и това, само да е пица..  Wink На мен страшно ми допадна.
Благодаря Ала-бала, страхотна си!  Hug

# 635
  • Мнения: X
Искам да купя месомелачка - ако имате ,дайте ми съвет за какво да гледам, като я избирам.
Извинявам се, че не е за тук въпроса, но на вас имам доверие.

# 636
  • София
  • Мнения: 11 665
Искам да купя месомелачка - ако имате дайте ми съвет за какво да гледам като я избирам.
Извинявам се, че не е за тук въпроса, но на вас имам доверие.
Имам , на Тефал е, мели наистина, добра е,  но миенето ѝ след това напълно ме отказа да я ползвам.

# 637
  • Мнения: 2 770
Как бихте приготвили котлети от акула?

# 638
  • Мнения: 3 341
Панирани

# 639
  • Мнения: 22 867
Как бихте приготвили котлети от акула?

polly, още един вариант на приготвяне, изядоха се вкъщи, не се мръщиха. На мен ми харесаха, но си прецени, по съставките и вашия вкус.

# 640
  • София
  • Мнения: 19 143
Искам да купя месомелачка - ако имате дайте ми съвет за какво да гледам като я избирам.
Извинявам се, че не е за тук въпроса, но на вас имам доверие.
Имам , на Тефал е, мели наистина, добра е,  но миенето ѝ след това напълно ме отказа да я ползвам.
Толкова много части ли има? Аз карам с една ръчна руско производство, защото много магазини мелят месо и засега друга не ми е потрябвала. Този руски кютюк има 5 части, които измивам набързо, но електрическите сигурно са по-сложни.

# 641
  • Мнения: 9 569
Кое сирене е най-близо до Грюер? Не мога да намеря и искам да го заменя.

# 642
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Не трябваше ли да се киснат в нещо котлетите от акула?

# 643
  • Мнения: 2 770
Накиснах в мляко
Днес ще са пане, че нямам майонеза, не ми се излизаше 😊,  след ден-два по рецептата на esy(?) предложена от Лабрекс....
Благодаря ви

# 644
  • София
  • Мнения: 10 767
И другото, което търся е една рецепта за кашкавалени пръчици ама от маслено тесто. По спомен такова беше. Дали някой се сеща ? Simple Smile

Солети с кашкавал

Пръхкави соленки с кашкавал

Общи условия

Активация на акаунт