Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 30

  • 10 202
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 133
не я е хванал за момента, а това е показателно. Майстерите далеч не знаят всичко. Те не вярват и че болестта може да се лекува, ама на - в сериала Сам излекува Джора.
за частичен имунитет, явно не си чувала? https://www.puls.bg/novini-i-sbitiia-c-2/sezonniia-grip-izgrazhd … -km-a-h1n1-n-3109
Както щеш го наречи, но 99,99 процента от Таргите (в това число и Блекфирите) не заболяват от сива люспа. Има едно или две изключения.

# 61
  • Мнения: 47 982
Просто е закачка
Няма как да сме 100 процента сигурни и в двете посоки

# 62
  • Мнения: 18 133
Естествено, че на сто процента няма гаранция. За това казах - има и изключения.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Сивата люспа е само едно от заболяванияга, които Таргариен уж не хващали. Ако бяха толкова специални, Големият пролетен мор нямаше да ги попилее.
Джон, колко от Таргариен са имали взимане-даване с болни от сива люспа? Тая септа, дето се е заразила е общувала с такива. За.мен гова не е имунитет, дори частичен, а само липса на възможност от зараза. И аз мога да имам имунитет към Ебола, ама няма да разбера, докато не отида в огнище да болестта,. нали?

# 64
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Oфф даже не ми се чете новата книга, а исках да препрочитам старите, стоя и я гледам с отвращение Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 27 175
Мен ме е страх, че след този милионен вой Мартин ще се уплаши и ще се откаже от книгите.  Shocked Sad

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Мен ме е страх, че след този милионен вой Мартин ще се уплаши и ще се откаже от книгите.  Shocked Sad
А без такива, да пуска вече книгата Sad дано наистина не ни направи този номер Sad

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Той да внимава, че да не попадне на някой фен на Болтъновите методи 😀👿
Според мен ще се нахъса да покаже на ДиД как се прави.
Ех, какво.ли не прави самовнушението... (емотиконка сипвам си едно малко)

# 68
  • София
  • Мнения: 27 175
Мен ме е страх, че след този милионен вой Мартин ще се уплаши и ще се откаже от книгите.  Shocked Sad
А без такива, да пуска вече книгата Sad дано наистина не ни направи този номер Sad

Ами на него му е добре сега, защото ДиД са като буфер и отнасят всенародната ''любов'' та не знам... Освен да пренапише целия финал? Ама едва ли, не се прави така, има си неписани правила, а и в литературните среди няма да му простят и ще му се отвори лошо име.
Просто да запретва ръкави и логика, логика, логика. Винаги е бил мега силен в това. Значи той е един от малкото автори при който едва ли не всяко изречение е от значение. Сериозно, когато четях преди години много внимавах да не изпусна кое цветче с какъв цвят е. Жалко, че не си водих записки, а трябваше...
Но аз чакам Ветровете и като я обявят си почвам запланувания маратон, който ще обхване абсолютно всички книги на Мартин от света на Вестерос и Есос по хронология. Няма да бързам, леко, спокойно и така, да ми е прясно всичко преди новата книга (ако я има де, пу пу  Confused).

# 69
  • Мнения: 8 578
Глупости. Как ще се уплаши? Той трябва да издаде истинската история. Да ни е жив и здрав, че много работа го чака. 😃

Аз си мисля, че и края ще е друг.
Скрит текст:
Изобщо не вярвам, че Бран ще стане крал. Това съвсем от никъде дойде. Д&Д сигурно са го измислили, за да има кой да прати Джон на Вала. А и той не мисля, че ще свърши на/зад него, освен, ако не е КнН. Само съдбата на Дани предполагам, че ще е същата, единствено пътя до нея ще е по - дълъг и по - интересен. Санса най - вероятно ще стане кралица, но не на Севера(той ще е за Рикон - имам някакво предчувствие, че ще оцелее и възтържествува напук на всички😁), а на 7те кралства.
Накратко мисля, че Д&Д поразмениха съдбите на някои герои. Мартиновия край ще е по - различен(пак предчувствие 😂)

# 70
  • София
  • Мнения: 27 175
Дано  Rolling Eyes

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Честно казано първия път като я четох толкова потънах в самата история, че изобщо не ми хрумна да търся нещо по-дълбоко. Просто се наслаждавах и тук-там засичах по нещичко, което ми оставаше в подсъзнанието, до момента в който кажех аааааа, ама то било... Тоа форум адски много ми отвори очите и имам чувството че ме зариби още повече. Щото самотната наркомания не държи толкова дълго 😀

# 72
  • Мнения: 262
Всъщност след  битката при Кроян, когато майка Ройн придошла Валерианците започнали да измират от сива люспа. Таргериените  са валерианци, кое ги прави по специални?  И аз съм останала с впечатление, че не могат да се разболеят, но не помня защо.

The One True King , това за Пейт не го бях забелязала.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
И аз се надявам на пук на ДиД , Мартин да се активизира и да пусне книгите (мисля че Ветровете е написана, а Мечтата е към средата Grinning оптимист съм). Четох някъде, че бил разочарован от това което създадоха ДиД Sad

# 74
  • Мнения: 10 011
Благодаря за темата и анкетата.  Hug

Трудно ми беше да избера само 3, защото ме вълнува всичко.

1. Станис и битката за ЗХ. Място не мога да си намеря след анализа на Бран Врас. Искам да разбера дали сменените жени с Манс са наистина дъщери на северни лордове.
Интересен ми е малкия Фрей който уби братовчед си, и накрая може би ще наследи титлата. Всички до един вътре в замъка са ми интересни, включително тайнствения мъж с плаща.

2. Санса и Долината. Много искам да видя как Санса става варг като останалите. Дано се дочакам. Мисля че Мартин беше споменал нещо такова.

3. Джон на Вала. Четат ми се глави от погледа на Дух.

Притесних се днес нещо гледайки епизода...Кой седи в това кресло? Триоката врана в тялото на Бран? Бъдещият/Вездесъщият Р'хлор?

Започнах да зарибявам познати с книгите. Grinning Четохме си главите на Бран от първа книга на глас, в див възторг са.
Миналата седмица ми четоха 4 пъти Бран 4 с приказката за Другите и посещението на Тирион. Страхотно изживяване.
Роб стана от трона на Старките за да сложат Бран в него. Не му донесоха стол. Съвсем в стил Мартин.

Общи условия

Активация на акаунт