GoT 39 ПОСЛЕДЕН СЕЗОН - Кралица на пепелища /19.05-26.05/

  • 26 448
  • 1 082
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 8 578
Аз останах с впечатлението, че никой нищо не знае. Само Бран е наясно и чака събитията да се случат, т.е. Аря да нанесе финалния удар.

# 961
  • Мнения: 11 315
Какво я очаква Аря на запад от Вестерос.

# 962
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Roya, Старките отидоха до КЧ с армия, за да спасяват Джон, Сив червей се заяде - не искал да го пуска жив. И самия Бран решил, че компромистния вариант е да отиде на Вала. И за мен е голяма глупост, особено след като Неопетнените си тръгнаха и няма кой да следи за Джон, така че след известно време може и да го извинят и да се върне, асо иска.
Като са били с армия, не можеха ли да отстранят Сив Червей? Дефакто, след като я нямаше вече Дани, какъв се явяваше Сив Червей? Джон да го извиняват след време, точно това ме дразни. Той направи пожар какъвто те искаха и след това го оставиха да тъне в пепелищата и да се пита, "Правилно ли постъпих като убих жената, която обичах"? Долно постъпиха и не мога да ги оправдая.


Roya, написала си едно към едно всяка моя мисъл.
Peace Hug  Simple Smile Благодаря, HighSpeed!



- Дрогон, който не изпепели Джон. Трябваше да пробва и да се окаже, че Джон е негорим - щеше да е доста добра сцена

Once again ... Джон не е негорим! Това е описано на 200 места най-малко в книгите.

В книгите може и да е така, но в сериала не мисля, че са казали и е станало ясно. Просто отбелязах, че щеше да се получи интересна и мащабна сцена.

# 963
  • София
  • Мнения: 281
Гласувах... с отрицание. Не приемам финала, жалък е.. но с времето...  шока отмина и го определя и като смешен на фона на линията, която се следваш в нормалните сезони.

# 964
  • Мнения: 8 578
Roya, в сериала си изгори ръката.
Сив Червей също имаше армия и, за да избегнат сблъсъка пратиха Джон на Вала.

# 965
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Once again ... Джон не е негорим! Това е описано на 200 места най-малко в книгите.
В книгите може и да е така, но в сериала не мисля, че са казали и е станало ясно. Просто отбелязах, че щеше да се получи интересна и мащабна сцена.

Т.е. още една голяма глупост фен-сървиз, от която половината фенове на сериала И книгите щяха да бъдат крайно разочаровани.

По-голяма простотия от осмозата и митозата на Неопетнените и Дотраките.

# 966
  • Мнения: 8 578
Дори да не гори, дрехите му щяха,а да ни го покажат гол след като уби Дана, нямаше да изглежда добре. 😂😂😂😂

# 967
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Дори да не гори, дрехите му щяха,а да ни го покажат гол след като уби Дана, нямаше да изглежда добре. 😂😂😂😂

Аха. Току-виж някоя дивачка го харесала и да му скочи... Пък ако е и червенокоса, съвсем отиде коня у ряката. Той, милия, както не може да им отказва на тия жени, все го употребяват, във всеки възможен смисъл 😁

# 968
  • Мнения: 9 991
65 страници какъв бил тъп финала. Аз си излях недоволството и се отегчих вече. Книжната тема не я следя много, че книгите не съм ги чела всички. Довиждане и от мен. Ще ми липсва това чакане и това бистрене на теории. Ще се видим в новата тема с новия сериал.

# 969
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Roya, в сериала си изгори ръката.
Сив Червей също имаше армия и, за да избегнат сблъсъка пратиха Джон на Вала.
Измиха си ръцете с Джон. А реално Сив Червей не заслужаваше ли наказание за избитите и изколени невинни? Той и хората му си тръгнаха по живо по здраво, Джонката да изкупува грехове на Вала. 

# 970
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А реално Сив Червей не заслужаваше ли наказание за избитите и изколени невинни? Той и хората му си тръгнаха по живо по здраво, Джонката да изкупува грехове на Вала. 

Сив Червей и хората му изпълняваха заповеди.

# 971
  • Мнения: 11 315
А реално Сив Червей не заслужаваше ли наказание за избитите и изколени невинни? Той и хората му си тръгнаха по живо по здраво, Джонката да изкупува грехове на Вала. 

Сив Червей и хората му изпълняваха заповеди.
Точно той заслужаваше съд, подобен на процеса в Нюрнберг като правим паралели с Хитлер.

# 972
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Точно той заслужаваше съд, подобен на процеса в Нюрнберг като правим паралели с Хитлер.
Като главнокомандващ - да.

Но реално нашият Тлъст Червей е войник, неспособен да мисли самостоятелно. Той не е нищо повече от машина за убийства.



Тук, разбира се, идва вечният въпрос, кой носи вината за всичко - онзи, който дава заповеди, или онзи, който ги изпълнява.

Винаги съм твърдяла, че изпълнителят на заповеди носи основно вината. Нооооо, не съм много сигурна, какво бих направила аз на мястото на изпълнителите. А не съм сигурна, защото не съм изпадала в такава ситуация.

Много хора твърдят, че повечето от нас биха изпълнявали чинно заповедите, ако бяха на мястото на наци-тата в концлагерите. Кой знае, кой знае...


Но да .... втората половина на финалната серия е пълен шит. Трябваше да я изрежат, вместо да се излагат така.

# 973
  • Мнения: 11 315
Ели, Денерис го назначи за главнокомандуващ след това, но пак носеше отговорност за постъпките си.

# 974
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, Денерис го назначи за главнокомандуващ след това, но пак носеше отговорност за постъпките си.

Ако се абстрахираме от това, че бе роб, ДА. Но за мене Червеят и приятелчетата му си останаха роби докрай. Просто си смениха собственика. Новият им собственик се казваше Денерис Трошашка на Окови.

За мен, обаче, по-виновни бяха Тирион и Варис. Въпреки че обичам и двата персонажа, а Варис най-много от всички.

Тирион застана на страната на Дани от омраза и жажда за отмъщение.

В книгите това, обаче, е описано по-добре. На няколко места Тирион казва, че Дани е дъщеря на баща си и че тя си е Тарг, който постига нещата с кръв и огън.

Пример:

Цитат
— „Трябва“? — Тирион цъкна с език. — Кралиците не обичат да чуват тази дума. Вие сте съвършеният принц, признавам, умен, храбър и толкова хубав, колкото всяка девица би желала. Денерис Таргариен не е девица обаче. Тя е вдовицата на дотракски хал, майка на дракони и опустошителка на градове, Егон Завоевателя с цици.


Не знам, какво стои зад решението на ДиД за съдбата на Червея. Предвид това, че двамата Д са евреи, разбирам до голяма степен замисъла на някои сцени. Може би трябва да гледаме инсайда, за да кажат нещо за Червея.

Общи условия

Активация на акаунт