Подготовка за малкия човек - тема 7

  • 40 082
  • 771
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 71
Така е, различно е слънцето. Аз затова избягвам най-силното слънце. Понякога, както в планината, мазането със слънцезащитен крем е най-разумното решение. На плаж слънцето между 11 и 13ч. също е много силно вече и може да изгори човек. Но преди 10 и 30 ч. и след 17 и 30 ч. не се мажа, както и детето.

Аз изпрах бебешките дрешки с някакъв препарат от Лидл - Lupilu.  Не знам дали е хубав, но поне няма аромат, парфюм.

# 46
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз миналата година, когато детето беше на 6-7м мажех със слънцезащитен на Юриаж с минерални филтри. И тази година ще купя същия.

# 47
  • Мнения: 446
Персил сензитив, омекотител не се ползва за бебе.

Дори и тези, които са специално за бебета? Аз съм изпрала част от дрешките с такъв. Надявам се, че няма да има проблем, а за след това ще си знам.

# 48
  • Германия
  • Мнения: 3 424
На дм Denkmit Super/Ultra Sensitiv за бебе, без парфюми и подобни. Много си го харесвам, ползвам го и за нашето пране вече над 2 години.

За слънцезащитните кремове - купих на Daylong 30+ за бебета с минерални филтри. Дъщеря ми тогава беше на 4 месеца и след консултация с педиатъра реших че е по-добре да мажа при нужда отколкото да изгори. Защото не винаги може да се избегне прякото слънце през лятото - не става дума да ходим на плаж и да се пържим, но тя в количката лежеше по корем и искаше да гледа над коша, нямаше как да вдигна сенника - слагах ѝ шапка и мажех ръцете, краката и носа. Така съм преценила за себе си, до сега не е изгаряла, не сме ходили и на плаж да се печем.

# 49
  • Мнения: 289
Аз взех fairy капсули хареса ми как миришат дрехите ми мисля и живот и здраве и на бебка с такъв да пера, омекотител не ползвам.

# 50
  • Мнения: 6 622
Персил сензитив, омекотител не се ползва за бебе.

Дори и тези, които са специално за бебета? Аз съм изпрала част от дрешките с такъв. Надявам се, че няма да има проблем, а за след това ще си знам.
  Не се изплаква от дрехите. За това не е желателно да се ползва.

# 51
  • Мнения: 515
Аз купих Тео бебе Лавандула - не съм го ползвала още. Омекотител въобще не мисля да ползвам - според мен не трябва да се ползва особено за новородено.
А кога е удачно да се купуват сутиени за кърмене? Аз бях взела един преди време от лидл, който ми стоеше празен. Oня ден го мерих и съм го понапълнила, та ми стои както трябва. Само ми се струва неудобен за кърмене.. /средата на 8м. съм/

# 52
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Аз изпрах дрешките с Persil sensitive. Много приятно ухаят. Взех и омекотител на Maxima bio, ще се ползва за дрешки които ми са дадени от приятелки, защото от стоенето в найлони и помещения на мен ми миришат. Преди години с малката използвах ТЕО бях доволна, четох че сега нещо не пералня добре. Имам комбинирана сушилня и пералня, след сушилнята дрехите поне на мен ми миришат и стоят измачкани.  Пробвах какво ли не. Затова гладя бебешките дрешки и детските.

# 53
  • Мнения: 298
А кога е удачно да се купуват сутиени за кърмене? Аз бях взела един преди време от лидл, който ми стоеше празен. Oня ден го мерих и съм го понапълнила, та ми стои както трябва. Само ми се струва неудобен за кърмене.. /средата на 8м. съм/
Аз си бях купила към 8м., но една идея по-голям. После си купих още няколко. Само с такива от Лидъл съм изкарала и са много удобни Hands V

# 54
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
+1 за Лидл. И на H&M са добри.
Аз взех като бяха промо и си ми бяха ок чашка Ц. Ма по принцип съм А-Б, та взех най-малкия от бременните и ми беше супер.

# 55
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
И от мен + 1 за Лидълските.
Много удобни, добра материя.

# 56
  • Мнения: 3 252
Аз мисля да отида са си купя другата седмица и понеже няма в лидл в момента - сутиен за кърмене от h&m, waikiki или джъмбо? И щом съм в 9-тия месец, гръдната обиколка не би следвало да ми се промени нали?

# 57
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Аз мисля да отида са си купя другата седмица и понеже няма в лидл в момента - сутиен за кърмене от h&m, waikiki или джъмбо? И щом съм в 9-тия месец, гръдната обиколка не би следвало да ми се промени нали?

H&M. Моята обиколка не се промени, само размерът  на чашката.

# 58
  • Мнения: 6 622
HM са супер. Моите гърди по време на бременността бяха по-големи от сега. Сутиените си ги поръчах обичайната за мен чашка C и са ми много удобни.

# 59
  • Мнения: 500
Най-добре вземи 1-2 сутиена за начало, не повече. Аз изнакупувах 5-6, оказа се че не мога да кърмя и всичко си седи така сега 🤨

Общи условия

Активация на акаунт