Ревност към родител

  • 1 297
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Човеко, та ти си на 21????? Какъв край на тинейджърските години?
За тази ревност - на мен ми е странна, но да речем едипов комплекс, тоест случва се.
НО.... да се мислиш за малък тинейджър.... майко мила 😱
Не се мисля за малък тинейджър, споменах го като етикет за годините си, на 20 съм

# 16
  • Мнения: 62
Доколкото разбирам баща ти не присъства в картинката. Живял си само с майка си и до някаква степен е нормално да ревнуваш. Да се страхуваш, че ще насочи вниманието си към някой друг и ще “ ощети” теб. Като дете на разведени родители съм преживяла това, но на доста по-крехка възраст. После разбрах, че най-важното е майка ми да е щастлива. Никога не съм я спирала, все пак и родителите ни имат живот. Keep calm.

# 17
  • Мнения: 11
Доколкото разбирам баща ти не присъства в картинката. Живял си само с майка си и до някаква степен е нормално да ревнуваш. Да се страхуваш, че ще насочи вниманието си към някой друг и ще “ ощети” теб. Като дете на разведени родители съм преживяла това, но на доста по-крехка възраст. После разбрах, че най-важното е майка ми да е щастлива. Никога не съм я спирала, все пак и родителите ни имат живот. Keep calm.
Искам да е щастлива, в същото време искам и да я предпазя, бяха много некадърниците наранили чувствата и, и искам да я защитя защото ти ми каза че за нея аз съм най-важен, имаме доста силна връзка помежду си, споделяме си всякакви работи, освен родител тя е и мой много добър приятел. Иначе благодаря ви

# 18
  • Мнения: 1 073
20-те години са с друг етикет, Иване...
Не си момче вече, повече клониш към мъж! Ревността я разбирам като емоция, която човек изпитва към своя “собственост”, ако мога така да се изразя, надявам се да бъда разбрана. Та, когато осъзнаеш, че майка ти е самостоятелен, свободен човек (дори да казваш, че го мислиш, подсъзнателно не го Simple Smile ) нещата ще са много по- приятни за теб и за нея. Успех в порастването 😉
За протокола да кажа, да не ме помислиш за сърдита леличка, в 20-те години съм и аз! И много ме потресе думата тинейджър в обяснението на възрастта ти!

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 13:58 от Лиилоо

# 19
  • Мнения: 7 445
Едно егоистче те е направила майка ти.

# 20
  • Мнения: 11
Едно егоистче те е направила майка ти.
Защо така реши ?

# 21
  • София
  • Мнения: 24 839
Едно егоистче те е направила майка ти.
Защо така реши ?

Не си егоист, но прекалено сте се обсебили с майка ти, което е лошо за теб.
Тя, явно не го осъзнава достатъчно добре, за да предприеме нещо, с което да възстановите равновесието в отношенията си.
Ти сам определяш чувството си като ревност, а после се опитваш да го оправдаеш с порива да я закриляш, за да не я наранят.
Не се заблуждавай- ти просто не искаш да я пуснеш да има свой живот, а което е по- лошо, ти също не се пускаш от полата ѝ.
Да питам дали имаш гадже, едва ли има смисъл- нямаш, нали?
Компания, приятели с общи интереси, с които да ходите насам- натам, имаш ли?
Ако работиш или учиш- там с някого установил ли си по- близки отношения?
Ако на всички въпроси отговорът е "не", те съветвам да потърсиш психологическа помощ.

# 22
  • Мнения: 11
Едно егоистче те е направила майка ти.
Защо така реши ?

Не си егоист, но прекалено сте се обсебили с майка ти, което е лошо за теб.
Тя, явно не го осъзнава достатъчно добре, за да предприеме нещо, с което да възстановите равновесието в отношенията си.
Ти сам определяш чувството си като ревност, а после се опитваш да го оправдаеш с порива да я закриляш, за да не я наранят.
Не се заблуждавай- ти просто не искаш да я пуснеш да има свой живот, а което е по- лошо, ти също не се пускаш от полата ѝ.
Да питам дали имаш гадже, едва ли има смисъл- нямаш, нали?
Компания, приятели с общи интереси, с които да ходите насам- натам, имаш ли?
Ако работиш или учиш- там с някого установил ли си по- близки отношения?
Ако на всички въпроси отговорът е "не", те съветвам да потърсиш психологическа помощ.
Имам приятели, доста съм социален, уча в хубав университет, на майка ми съм и дал пълна свобода. Отношенията са ни много добри, няма караници, скандали, даже доста и помагам с домакинската работа, това е тема която не съм споделял с хора, общо-взето само някви работи където само аз си ги мисля, беше ми чудно какво мислят хората, чудно ми е и защо някои от хората реагираха остро без да съм направил лошо.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 214
"Дал"...

Негово превъзходителство дал на майка си свобода. Той бил дал!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 603
"Дал"...

Негово превъзходителство дал на майка си свобода. Той бил дал!

Ами, да! Тя си е негова...Laughing Ох, Едипе, Едипе...

# 25
  • Мнения: 11
"Дал"...

Негово превъзходителство дал на майка си свобода. Той бил дал!

Не ставай смешен, по какъв друг начин да се изразя, сподели ваше превъзходителство ?

# 26
  • София
  • Мнения: 16 214
Ваше Мачистко Височество, никой човек не ПРИТЕЖАВА друг човек, било то родител или негово дете. Ти нямаш права на разпореждане какво да прави и какво да не прави майка ти (или един ден съпругата ти). Така че не си ти човека, който ще ѝ ДАВА свобода, тя свободата си я има чато гражданин на република (а не робиня в робовладелския век). И се пишеш студент. Повярвахме ти...

# 27
  • Мнения: 11
Ваше Мачистко Височество, никой човек не ПРИТЕЖАВА друг човек, било то родител или негово дете. Ти нямаш права на разпореждане какво да прави и какво да не прави майка ти (или един ден съпругата ти). Така че не си ти човека, който ще ѝ ДАВА свобода, тя свободата си я има чато гражданин на република (а не робиня в робовладелския век). И се пишеш студент. Повярвахме ти...
Смешно ми е, как си измисляш работи без да са верни, ако беше прочел/ла коментарите ми по-горе щеше да разбереш че такова нещо няма, аз на майка ми нищо не съм и казал, плюс съм сигурен че можеш да правиш разлика между мисли и изречени думи, не знам как си го измислихте това че ограничавам майка ми по някакъв начин ? Или го написа прибързано?

# 28
  • София
  • Мнения: 16 214
Възмутена съм от начина,  по който мислиш и говориш за друг човек. "Дал" ѝ бил свобода...Ти не си в позиция на даваш или взимаш. Написаното от теб разкрива начина, по който възприемаш себе си - НАД майка си (след време вероятно ще е и над приятелката ти).

# 29
  • Мнения: 11
Възмутена съм от начина,  по който мислиш и говориш за друг човек. "Дал" ѝ бил свобода...Ти не си в позиция на даваш или взимаш. Написаното от теб разкрива начина, по който възприемаш себе си - НАД майка си (след време вероятно ще е и над приятелката ти).
Под дал свобода дефинирах друго, както и да е, не ме разбра, имах предвид че никога не съм казвал нищо по отношение на избора и, нито съм държал сметка, не знам защо се заяждаш и говориш прибързано без да ме познаваш

Общи условия

Активация на акаунт