Големите загадки

  • 495 980
  • 9 506
  •   2
Отговори
# 9 015
  • Мнения: 10 488
На мен ми направи голямо впечатление една реплика в книгата за Ванга. Племенницата й пишеше, че е седяла до Ванга и е чела историческа книга. В един момент Ванга я е попитала какво чете. Тя й е разказала съдържанието на книгата и Ванга е казала, че описаните събития въобще не са били такива и не са станали по този начин. Тогава ми дойде наум, че всякакви събития от миналото биха могли да се осветлят чрез екстрасенси. Проблемът, според мен е, че всякакви "хора на науката" смятат, че това са глупости и нямат грам вяра на хора с екстрасензорни възприятия. Аз лично не смятам, че това е сериозен научен метод, а също не мисля, че това което казват е 1:1 със истината. Не съм много в течение, защото избягвам всякакви срещи с врачки и екстрасенси, но за исторически събития би могло да се сравнят някои факти с казаното от екстрасенси и да се обогати информацията.

# 9 016
  • Мнения: 18 893
познавам няколко екстрасенси. Имат попадения, но никога не познават на сто процента. Ще разкажа два случая с една местна врачка. От района на Родопите, но доста известна в града си и околностите.

Първи случай - Н. без да е виждала баба ми по бащина линия никога успява да види старата къща (баща ми е живял в нея до 12 годишен), която никой не ѝ е показвал. Вижда в нея кладенец (има такъв) и че нещо ужасно има с този кладенец. По-късно разбираме от баба ми, че нейната свекърва я плашела, че ще се хвърли в този кладенец, ако не я слуша. И ще одумват снахата.


Втори случай - А.Б. е наш приятел и на врачката Н.С. Тя започва да го убеждава, че ще намери съкровище близо до град П. Той я моли да не приказва глупости, та сочи точното място, активизира екипи...Нищо не се намери, само копаха.

Трети случай - разпитахме я какво вижда за едно историческо убийство (на Протогеров). Няма как да знае детайли, трябва специализирана историческа литература да чете.* Имаше и съвпадения, и несъпадения
Позна, че убийството не е обир, защото носи огромна сума пари, които са недокоснати. Дори назова сума. Май 2000 тогавашни лева. Позна, че е на оживено място убийството, както и че навън е светло. Но мислеше, че е ден, а то се здрачава, просто фенерите са запалени. Имаше и други несъвпадения - в броя на убийците. Май каза един, а те са двама или нещо от тоя род.
*аз не зная подробности, а съм историк, баща ми е в тематиката, пък тя ще знае.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 14:36 от Лорд Сняг

# 9 017
  • Мнения: 48 176
Е, то ако видиш една снимка например, може да направиш различни изводи. На много хора са дадени да виждат картини, или усещания, нещо малко, и останалото е свободна интерпретация
Едва ли е като да си отвориш прозорче и да гледаш филм.
И аз избягвам врачки, ама в крайна сметка и на лекар да идеш, и той вижда някаква част, нещо малко, по което съди, останалото знания и опит.

# 9 018
  • Мнения: 18 893
Въпросната врачка виждаше разностранно.
Виждаше предимно картини, понякога казва, че надписи се появявали пред нея. Понякога обаче надписите били частично закрити. От нея знам, че като е гледала цял ден ѝ я боли глава и намаляват способностите. Понякога се прави, че гледа на карти, а всъщност гледа в теб, картите само малко ѝ помагат. Обаче е невероятен психолог, ако хване малко от истината знае как да я нагласи.
Аз я познавах добре навремето и съм убеден, че има телепатични способности.
За времето си беше доста популярна, но отдавна не съм я виждал. Знам обаче, че още си врачува в региона . И е нещо като местна забележителност.

навремето я наричаха Девинското чудо

# 9 019
  • Мнения: 10 488
Има и неща, които не им се дава да кажат. Мой познат ми разказваше, че е познавал една от най-известните екстрасенски от близкото минало. Били са няколко души при нея и един от тях е поискал да "види" един от най-известните лютиери отпреди няколко века и да разбере тайната на лака, с който е изработвал цигулките, неизвестен и до днес. Тя е казала, че го вижда в гръб как работи, закрива това, което прави, защото е тайна, не й се дава да го види.

# 9 020
  • Мнения: 18 893
Има. Например нито един екстрасенс не знае деня на смъртта си. Нито как ще умре.

и телепати съм гледал - имаше по БТВ едно предаване за екстрасенси. Познават но...има грешки.

Показват портрети на знаменити личности, ти си с гръб и има параван. Показаха Путин. Врачката казва.
Руски държавен глава... Този човек е някакъв диктатор... Плешив е... Малко име Владимир... Ленин.

# 9 021
  • Мнения: 48 176
Има достатъчно "врачки" без способности, но отлични психолози. Но аз съм от скептиците и не в редно да коментирам. Всъщност дори не съм скептик точно, а по-скоро не смятам че хората с истинска дарба ще се занимават с жалко шарлатанство за дребни монети.

# 9 022
  • Мнения: 10 488
Като цяло, колкото и предсказания на врачки да съм чела, нещата все са изказани с недомлъвки, с възможност да се тълкуват по различен начин. Впоследствие, когато стане някое събитие, казаното мъгляво, се уйдурдисва към станалото.

# 9 023
  • Мнения: 2 513
Никой няма 100% познаваемост. Прогнозите трябва да се вземат само за сведение, а не да ти ръководят живота.
Познавах врачка, която предсказа смъртта си и от какво ще почине. Каза, че го е сънувала многократно.

# 9 024
  • Мнения: 10 488
Предполагам, че не винаги виждат това, което са си поставили за цел. Не знам доколко точно могат да се центрират във времето

# 9 025
  • Мнения: 6 965
За Дятлов, който е чел явно знае и за Теодора Хаджийска, жената, която стои зад най-големият сайт с информация по случаят (поне за мен).Тя е  ходила и два пъти, последните две години до самото място. Скоро я гледах в едно youtube видео, където тя казва какво според нея се е случило с младежите, даже май и някакви статии с нея имаше. Нейното обяснение е паднало дърво върху палатката.

https://www.kp.ru/daily/27561/4886237/
Е как хем е ходила, хем дава хипотеза за паднало дърво? Палатката е опъната над горския слой и там няма кьораво дърво.

# 9 026
  • София
  • Мнения: 5 067
Тя не застъпва ли тезата, че палатката е била нарочно преместена? Което няма как да е вярно, дори защото има снимки на групата от момента на строенето й.

# 9 027
  • Мнения: 15 450
Ако правилно съм я разбрала, тя твърди, че палатката не била там където са я опънали и оставили дятловци, а е била преместена. Твърди, че търсачите им са знаели, че вече са мъртви още преди да тръгнат да ги издирват, че телата им били отнесени в морга, но изчезнали оттам.

# 9 028
  • Мнения: 9 877
Имаше преди няколко дни едно много логично обяснение за случилото се, но е изтрито.
Купих си книгата.

# 9 029
  • Мнения: 15 450
Защо е изтрито?! Какво беше обяснението? Ако е снежна дъска, лавина, дърво, аз така и не можах докрай да приема тези теории за достатъчно достоверни предвид всички обстоятелства около този случай. Както и да го въртим, както и да го сучем, която и теория да подхванем, все някъде нещо се пропуква, не пасва, не се вързва с останалото. А, щом е така, или някой сериозно е лъгал и мазал за всички обстоятелства или прави всичко възможно истината да не излезе наяве.
От моя опит съм се убедила в едно - щом цялото не се напасва, значи има нещо, което не е представено докрай.

Общи условия

Активация на акаунт