Големите загадки

  • 466 005
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 15 313
Въобще не ми звучи правдоподобно на мен, нито старото, нито новото разследване. Просто мажат там нещо да не е без хич. Принципно от лавина може да се получат част от описаните травми, но не всички получени. Някак удобно се замитат под килима едни факти за сметка на други и версията се донаглася така, че да се напасне. Ама нещо не им се получава, поне мен не ме убеждават нито докладите им, нито книгата на този Ракитин, която постоянно се навира в очите ни. Нито една версия не звучи правдоподобно докрай, което навежда на мисълта, че има още разни скрити подробности, които явно няма да видят бял свят. Вероятно има и много пропуски в разследването, къде от немарливост, къде от умишлено потулване.

# 451
  • Мнения: 142
Много хубава тема!

Интересна загадка за мен е случаят с човека от Тауред:
https://www.chudesa.net/%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1% … 0%B5%D1%82%D0%BE/

# 452
  • Мнения: 10 797
Много хубава тема!

Интересна загадка за мен е случаят с човека от Тауред:
https://www.chudesa.net/%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1% … 0%B5%D1%82%D0%BE/
Този явно е презорил машината на времето и се е пръкнал в грешното време Joy

# 453
  • Мнения: X
Скрит текст:
Някой запознал ли се е по-обстойно с Алекс Орбито и неговите "операции" с ръце? Аз лично винаги съм преди всичко скептична към подобни неща, но нямам разумно обяснение на това.
https://www.youtube.com/watch?v=NGWD0b3pwDQ
https://www.youtube.com/watch?v=1wu6dP6Hnts

Има една книга писана в 1972г. когато в Мексико една възрастна жена извършвала точно такива операции. Книгата е писана от човек участващ в екипа и няколко години след това автора изчезва безследно. Занимавал се е с много интересни експерименти и е първия, който обучава деца да могат да четат чрез кожата на ръцете си. Никой не знае какво се е случило с него.
Ето още една мистерия.
Нали видяхме какво стана с Жоа де Деуш? ( https://www.dnes.bg/notifikacii/2018/12/17/brazilskiiat-lechitel … hudovishte.396726) Предполагам, че и този е нещо подобно. Може да е по-свестен като човек, но едва ли е по-способен лечител.
Нищо общо няма с този.

# 454
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Има един истински случай на човек прескачащ с “машина на времето” от десетилетия в десетилетия. Случая започва през 1956г. когато един младеж виждайки НЛО, излиза да го снима с фотокамерата си и завивайки на ъгъла се озовава на същото място да кажем 30г. (не помня точно коя година беше) по-късно. Пита един полицай, който е наблизо къде е къщата му и разбира, че е десетки години по-късно. Отива в полицията и там установяват по паспорта му, че е младежа е роден доста отдавна. Много не му вярват на разказа, но се опитват да промият филма. Оказва се не лека задача, тъй като такива реактиви вече отдавна не се използват. Намират един фотограф, който успява да намери необходимите съставки и да прояви филма и установяват, че наистина има снимки на НЛО летяща чиния с купол отгоре, снимки на младежа и една снимка на него с приятелката му, младо момиче. Младежа го затварят в една клиника и прекарва около година там, когато един ден отправяйки се към кабинета на лекаря просто се изпарява. Има камери, които заснемат последните  стъпки на младежа и в следващия момент вече го няма. Клиниката е снабдена с множество камери и повече никоя не го заснема, дори и тази на изхода.  После издирват жената, вече  зряла жена и разбират за къщата, че е саборена, а за младежа казва, че е изчезнал в 1956г. С това се потвърждава изцяло версията на младежа. После жената получава по пощата една негова снимка правена в друго време, вече малко по-възрастен и от зад на снимката пишеше “Чакай ме, ще се върна”.
Всичко това го гледах с документални снимки и полицая, фотографа и жената са още живи и те самите споделиха Като свидетели на случая. Пробвах в Ю туб дсли ще ми излезе нещо, но за сега не го открих. Това не значи, че го няма.

# 455
  • Мнения: 36 482
calabaza, сравних ги, защото и двамата правят безкръвни операции.

Това с пътуването във времето е много любопитно! Напомня ми за някои западноевропейски легенди за отвличания от елфи, след което отвлечените са пуснати, но когато се връщат в домовете си, се оказва, че са минали стотина години...

# 456
  • Мнения: 1 439
Да споменем и Хроновизьора във Ватикана. Дълбоко засекретен.

# 457
  • Мнения: 142
Има един истински случай на човек прескачащ с “машина на времето” от десетилетия в десетилетия. Случая започва през 1956г. когато един младеж виждайки НЛО, излиза да го снима с фотокамерата си и завивайки на ъгъла се озовава на същото място да кажем 30г. (не помня точно коя година беше) по-късно. Пита един полицай, който е наблизо къде е къщата му и разбира, че е десетки години по-късно. Отива в полицията и там установяват по паспорта му, че е младежа е роден доста отдавна. Много не му вярват на разказа, но се опитват да промият филма. Оказва се не лека задача, тъй като такива реактиви вече отдавна не се използват. Намират един фотограф, който успява да намери необходимите съставки и да прояви филма и установяват, че наистина има снимки на НЛО летяща чиния с купол отгоре, снимки на младежа и една снимка на него с приятелката му, младо момиче. Младежа го затварят в една клиника и прекарва около година там, когато един ден отправяйки се към кабинета на лекаря просто се изпарява. Има камери, които заснемат последните  стъпки на младежа и в следващия момент вече го няма. Клиниката е снабдена с множество камери и повече никоя не го заснема, дори и тази на изхода.  После издирват жената, вече  зряла жена и разбират за къщата, че е саборена, а за младежа казва, че е изчезнал в 1956г. С това се потвърждава изцяло версията на младежа. После жената получава по пощата една негова снимка правена в друго време, вече малко по-възрастен и от зад на снимката пишеше “Чакай ме, ще се върна”.
Всичко това го гледах с документални снимки и полицая, фотографа и жената са още живи и те самите споделиха Като свидетели на случая. Пробвах в Ю туб дсли ще ми излезе нещо, но за сега не го открих. Това не значи, че го няма.
Да не би да имате предвид този случай?
http://ernest.blog.bg/drugi/2014/11/11/taini-i-zagadki-chovek-ot … eto-vreme.1312486

# 458
  • Мнения: 14 489
Да споменем и Хроновизьора във Ватикана. Дълбоко засекретен.

Така и трябва.

По отношение на 9/11 не мисля, че е инсценировка. Била съм на Мемориала в Ню Йорк и музея към него - това събитие е засегнало толкова много хора, събрано и разследвано е всичко, ако е било инсценировка щеше при всички случаи да бъде открито.

# 459
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Да и намерих видеото. Съжалявам, че е на испански. От линка, който даде Тинка, можете да прочетете историята на български.
https://youtu.be/hJhadhmJktQ

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 20:01 от Angela61

# 460
  • Мнения: 2 015
Да и намерих видеото. Съжалявам, че е на испански.
https://youtu.be/hJhadhmJktQ

https://www.youtube.com/watch?v=pssIs_DUoFY и на руски

# 461
  • Мнения: 1 589
Фигурата Нампа - артефакт, който озадачава учените

Учени, изследователи, както и обикновени хора са откривали различни находки от глина, метал, камък, злато и сребро. Някои от откритите находки и до днес остават неразгадани от учените и все още крият много въпроси. Такъв е случаят с глинената човешка фигурка, открита през 1889 година в Нампа, Айдахо. Тя е намерена съвсем случайно, при сондаж, на невероятната дълбочина от 98 метра.

Това поставя много въпроси - как е попаднала толкова надълбоко в подземния слой, на колко години е и др. Още тогава учените предполагат, че вероятно глинената човешка фигурка е много древна, заради дълбочината, на която е открита. Фигурата е около 5 см. и изобразява женско тяло. При анализ учените от университета в Харвард установявят, че кварцовите зрънца, открити върху едната ръка, са залепнали за нея посредством молекули на желязото. Поради дълбочината, от която е извадена и наслагванията от железен оксид /характерни за отлагания на ниво от 300 фута/, геолозите са на мнение, че е на приблизително 2 милиона години /в границата на Плио-плейстоцен/. Това противоречи на приетата история и еволюция на човека. Според нея хората са се появили преди около 200 000 години. Малката фигурка има изпъкнала глава, с едва забележима уста и очи, широки рамене, къси, дебели ръце и дълги крака, десният крак е счупен. По нея се забелязват слаби геометрични маркировки, които представляват дрехи или бижута - личат най-вече върху гърдите, около врата, както и върху ръцете. /Някои възприемат шарките като букви/. Изглежда като образ на цивилизован човек, артистично облечен. ”(JR Jochmans, Litt.D., 1979)
Днес фигурата Нампа е изложена в Историческия музей Бойз, Айдахо.
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 20:31 от Карла_Карла

# 462
  • Мнения: 2 015
Има един истински случай на човек прескачащ с “машина на времето” от десетилетия в десетилетия. Случая започва през 1956г. когато един младеж виждайки НЛО, излиза да го снима с фотокамерата си и завивайки на ъгъла се озовава на същото място да кажем 30г. (не помня точно коя година беше) по-късно. Пита един полицай, който е наблизо къде е къщата му и разбира, че е десетки години по-късно. Отива в полицията и там установяват по паспорта му, че е младежа е роден доста отдавна. Много не му вярват на разказа, но се опитват да промият филма. Оказва се не лека задача, тъй като такива реактиви вече отдавна не се използват. Намират един фотограф, който успява да намери необходимите съставки и да прояви филма и установяват, че наистина има снимки на НЛО летяща чиния с купол отгоре, снимки на младежа и една снимка на него с приятелката му, младо момиче. Младежа го затварят в една клиника и прекарва около година там, когато един ден отправяйки се към кабинета на лекаря просто се изпарява. Има камери, които заснемат последните  стъпки на младежа и в следващия момент вече го няма. Клиниката е снабдена с множество камери и повече никоя не го заснема, дори и тази на изхода.  После издирват жената, вече  зряла жена и разбират за къщата, че е саборена, а за младежа казва, че е изчезнал в 1956г. С това се потвърждава изцяло версията на младежа. После жената получава по пощата една негова снимка правена в друго време, вече малко по-възрастен и от зад на снимката пишеше “Чакай ме, ще се върна”.
Всичко това го гледах с документални снимки и полицая, фотографа и жената са още живи и те самите споделиха Като свидетели на случая. Пробвах в Ю туб дсли ще ми излезе нещо, но за сега не го открих. Това не значи, че го няма.

Много благодаря! Гледам сега филма на руски за този човек. За първи път  чувам за него.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 21:13 от Walnuss

# 463
  • Мнения: 4 746
Да споменем и Хроновизьора във Ватикана. Дълбоко засекретен.

Така и трябва.

По отношение на 9/11 не мисля, че е инсценировка. Била съм на Мемориала в Ню Йорк и музея към него - това събитие е засегнало толкова много хора, събрано и разследвано е всичко, ако е било инсценировка щеше при всички случаи да бъде открито.
Не е сами са си го причинили..или по-слоро правителството

# 464
  • Мнения: 14 489
Да споменем и Хроновизьора във Ватикана. Дълбоко засекретен.

Така и трябва.

По отношение на 9/11 не мисля, че е инсценировка. Била съм на Мемориала в Ню Йорк и музея към него - това събитие е засегнало толкова много хора, събрано и разследвано е всичко, ако е било инсценировка щеше при всички случаи да бъде открито.
Не е сами са си го причинили..или по-слоро правителството

Ти чете сводката на ЦРУ ли?

Общи условия

Активация на акаунт