Големите загадки

  • 466 644
  • 9 090
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 710
А какво мислите за жената с пластмасовото лице?

https://www.vesti.bg/lyubopitno/zhenata-s-plastmasovoto-lice-6053273

тази история не я бях чувала досега, много смразяващо звучи

# 1 501
  • Мнения: X
Пластмасовото лице е снимка от книга за мед. сестри, манекен е, на който студентките са се учили да обслужват пациент, мисля, че през 50те години или нещо такова. После е дописана историята в един форум за измислени страшни истории.

# 1 502
  • Мнения: 2 878
Ясно, чудех се дали е истина.

# 1 503
  • Мнения: X
Колкото историята за Синята брада. 😁

# 1 504
  • Мнения: X
Учени засякоха радиосигнал пропатувал 8 милиарда светлинни години. Това сигурно е най-отдалеченият ФРБ който са засичали.
https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/ucheni-zasiakoha … vselenata-6097181
https://nauka.bg/brzi-radio-signali-uchenite-otkri/
Проблемът с тази мистерия e че тези радио-сигнали нямат ясен модел и това затруднява науката да ги обясни.https://dariknews.bg/novini/sviat/otkriha-iztochnika-na-misterio … t-kosmosa-2173840 Вече са локализирани различни галактики от които идват, но от някои места са единични и не се повтарят, а на други понякога се повтарят но без ясен модел на повторение.  Не са като пулсарите които в началото учените са ги помислили за извънземни сигнали понеже са като фар, повтарящи се ритмични сигнали, но тези FRB са мистериозни защото имат различно поведение от всички радиосигнали имащи естествен произход. https://www.soundtrack.bg/2019/01/09/уловили-са-повтарящи-се-радиосигнали/
Скрит текст:
Учените са забелязали повтарящи се взривове от радиосигнали, идващи от дълбокия Космос, съобщи Independent. Това е едва вторият път, когато учените са наблюдавали подобно явление. То задълбочава мистерията и предлага потенциална възможност най-накрая да се разбере какво може да причини такива мощни радио сигнали. Те идват от галактика на 1.5 милиарда светлинни години от Земята.

За момента учените си нямат представа от къде идват тези „радио взривове“, което оставя много възможности за спекулации. Има различни предположения – от отзвуци на избухнала звезда до извънземна цивилизация. Радиосигналите продължават само една милисекунда, но те са изхвърлени в Космоса от мистериозния им причинител със същото количество енергия, каквато Слънцето отделя за 12 месеца.

Вероятно най-вълнуващото в това откритие е, че учените са открили, че радиосигналите са се повторили шест пъти и са дошли от едно и също място. От повече от 60 открити досега бързи радиосигнали от Космоса – само един се е повтарял.

Какво ги причинява?
„Досега имаше само един известен повтарящ се бърз радиосигнал. Знаейки, че има и друг, вече предполагаме, че може да има повече. И с повече ретранслатори и повече източници, достъпни за проучване, ние можем да разберем тези космически пъзели – откъде са и какво ги причинява“, казва астрофизика Ингрид Стърис, част от екипа направил откритието.

Наблюдаването на два повтарящи се сигнала вероятно означава, че съществува – и че човечеството вероятно ще намери – „значителна популация“ от повтарящи се сигнали, пишат изследователите в една от двете публикации, публикувани в Nature. Това би могло също да позволи на учените да разберат какво ги отличава от единичните изблици, като им помогне да разберат повече за източника и да наблюдават бъдещите взривове.

13 избухвания на радиосигнали бяха наблюдавани само за период от три седмици, предлагайки огромна нова информация за учените, търсещи техния източник. Заедно те биха могли да предложат някакво доказателство за екстремната или необичайна среда, от която идват – или за загадъчната технология, за която някои твърдят, че е причинена от свръх развита технологична извънземна цивилизация.

 Има различни теории, като например излъчване на радиосигнал при сливане на 2 неутронни звезди, което обяснява хипотетично единичните радио-сигнали засечени от различни места, но не обяснява обаче повтарящи се сигнали които пък същевременно се повтарят, но нямат ритмичност като на пулсарите. Един такъв сигнал смятан за единичен се е повторил след време още 6 пъти от същото място.
https://19min.bg/news/4/108673.html

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 12:19 от Анонимен

# 1 505
  • Мнения: 11 378
За гигантите:
Изглежда нещата тръгват от тази цифрово променена снимка ...

Докато пишех моята дисертация, рових четох доста дисертационни трудове из нета и попаднах на дисертация именно за останките от гиганти. Дисертацията е сериозен труд и не може да се базира на материали и статийки от интернет. Данните трябва да са проверени и от достоверни източници. В общи линии анотацията казваше, че останките от гиганти са малко - имаше бедрена кост в музей в Мексико, ако не греша онази вкаменела фигура с 5 пръста, няколко стъпки, оръжия и няколко глави. Имаше и документи за унищожени останки, но те нямат научна стойност без доказателства. Главите бяха червенокоси. После се построяваха хипотезите и се оборваха или приемаха. Така или иначе бе единствения наистина научен труд на който попаднах, чиято цел бе не сензация, а да се разгледа научно. Имаше и теория за гигантизъм /който пък никак не е рядко заболяване за нито една раса/
За съжаление не си запазих дисертацията или връзка към нея, за да ви дам да я прегледате.
Пак ако съм запомнила правилно

# 1 506
  • Мнения: 6 919
Дорис, това наистина е много интересна информация! С ровене дали не можеш пак да попаднеш на тази дисертация?
Имаш ли спомен за размера на бедрената кост? Надали е била колкото тази от снимката.

ПС Колкото до дисертациите, бях ужасена преди време, когато прочетох за някаква, преписваща инфо от Уикипедия, съответно придобива научна достоверност в дисертацията и започва преповтаряне в нета, като в Уикипедия вече цитират дисертацията като източник.
Беше цитирана конкретната информация, но доста отдавна го четох и вече не си спомням дори за какво се отнасяше. Но действително в Уики беше с посочване на този източник.
Това беше пример, как понякога дадена невярна информация придобива достоверност.

# 1 507
  • Мнения: 11 378
Бедрената кост бе горе долу толкова колкото на тази снимка, но бе сложена в стъклена кутия и до нея имаше не едър мексиканец за сравнение. Костта бе до височината на ребрата му.

# 1 508
  • Мнения: 62
Розалия Ломбардо за малко да я видя в Палермо м.г., но още бях бременна и се уплаших в последния момент да не ми стане нещо.
Имам роднини в с. Шишенци, от тях знам, че всъщност се получава някакво завихряне на въздушни маси и оттам странните звуци.
В с. Ключ пък има къща мой близък приятел, където сме правили много купони по време на студентските години и мястото наистина е уникално красиво, но никой от нас не е наблюдавал нещо странно.
Мен лично повече ме вълнуват истории за изчезнали хора - момчето от Американското посолство, момичето Деси от Видин, Съвестин...
Специално за Деси, от град Видин се разбра преди време, че е жива и здрава и проституира по Собствено желание в друга държава. Отдавна историята е разнищена .
Къде я има тази информация?

И аз за първи път чувам. Може ли линкове към информацията?
Извинявам се за късния отговор, нямах възможност да вляза във форума . Гледах преди години в отечествен фронт с Мартин Карбовски историята на Деси от Видин. Точно там в края на предаването той заяви, че са се свързали с нея и е казала, това, което казах на Вас. Ако някой знае къде мога да открия старите епизоди ще намеря точно този и ще поставя линк.

# 1 509
  • Мнения: X
Сега видях снимката с бедрената кост. Тази кост с такъв размер, не ви ли се струва, че трябва да е по-тежичка от лопатата, а този я държи като ето такова нещо. Изглежда ми фейк.

# 1 510
  • Мнения: 11 378
Ето още снимки с доказателства за гиганти, но в сайт, чиято достоверност няма как да проверя.

# 1 511
  • Мнения: X
Не съм съвсем сигурна, че подобен ръст от почти пет метра, при гравитационните условия на Земята, би позволило скелетът на толкова висок човек да изглежда по същия начин като нашите и да ходи и живее по същия начин като нас. Дори нормални човеци, страдащи от гигантизъм и високи по 2,40 метра, се движат трудно и не живеят дълго. Нещо тук не е както трябва.

# 1 512
  • Мнения: 36 530
В новото предаване с Меган Фокс (дето уж проучва загадъчни места) наскоро говориха за открити скелети на гиганти в Америка. Имало е индивиди по над 2,50, някои се доближават до 3 метра. Но тя самата каза, че това не е кой знае колко фрапиращо. И аз съм виждала в супермаркета мъж, който върви между редиците рафтове и ги гледа отгоре...
Но в случая с американските скелети, интересното беше, че става дума за друг вид човеци и всички са били високи (не е изключение). Все пак, май не беше доказано категорично, че има такъв вид и не става дума за някаква случайност.

# 1 513
  • Мнения: 11 378
Но тя гравитацията сега е такава и според някой теории преди е била по-слаба. Това е позволило животните в миналото да са с по-големи размери. Вероятно и за хората се е отнасяло.
Но и според мен бедрените кости са прекалено тънки за да устискат на масата. Съотношението размер - обем някак не е спазено.

# 1 514
  • София
  • Мнения: 8 933
Не съм съвсем сигурна, че подобен ръст от почти пет метра, при гравитационните условия на Земята, би позволило скелетът на толкова висок човек да изглежда по същия начин като нашите и да ходи и живее по същия начин като нас. Дори нормални човеци, страдащи от гигантизъм и високи по 2,40 метра, се движат трудно и не живеят дълго. Нещо тук не е както трябва.
Абсолютно права си. Преди време гледах предаване, в което обясниха, че размерите на всяко животно се определят и от гравитацията. Затова в момента най-големия сухоземен бозайник е слонът, но той има съвсем различна структура и не ходи на два крака. Костите показани в статиите ми приличат на уголемени хора. Дори и да е имало периоди с по-ниска гравитация, съотношенията между костите не биха били като на съвременния човек. Мисля, че е имало период, в който са съществували по-високи хора, но не чак с такива размери и съотношения.

Общи условия

Активация на акаунт