Пътуване до България

  • 691
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте!В края на юни ни предстои пътуване до България,та бих искала да ми споделите какво ще ни е необходимо за детето(на 1.2 месеца)?Документите са ми ясни,имам предвид неща като храна(как я съхранявате),лекарства и всичко,което ще ни е необходимо.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Може би все пак да кажеш от къде ще пътувате и с какво, за да не хвърляме боб... Щото от Австралия и от Македония е малко различно.  Joy

# 2
  • Мнения: 208
Може би все пак да кажеш от къде ще пътувате и с какво, за да не хвърляме боб... Щото от Австралия и от Македония е малко различно.  Joy
🤣🤣🤣Правилно...Извинявам се,мислих си да пиша и в бързината съм пропуснала.Ще пътуваме от Чехия с кола.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Най-лесното за пренасяне е АМ и готови пюрета и каши в бурканче. Смяташ си колко пъти ще яде, според кога ще пътувате, задължително поне 1-2 резервни хранения да имаш, че всичко се случва. Памперси, мокри кърпи, одеалце, вода, шишета, лъжички, биберони достатъчно (ако ползвате), 2 ката дрехи. Друго не се сещам. Най-големият проблем на дълъг път е скуката. Там вече въпрос на въображения с какво ще го занимаваш, за да не мрънка. Книжки, играчки, някакви игри, подходящи за тясно пространство (например да пуска бобчета или кестени в шише, пластелин, да ниже макарони на връвчица...).
От лекарствата - аз бих взела термометър, Панадол или нурофен и нещо противоалергично.

# 4
  • Мнения: 208
Най-лесното за пренасяне е АМ и готови пюрета и каши в бурканче. Смяташ си колко пъти ще яде, според кога ще пътувате, задължително поне 1-2 резервни хранения да имаш, че всичко се случва. Памперси, мокри кърпи, одеалце, вода, шишета, лъжички, биберони достатъчно (ако ползвате), 2 ката дрехи. Друго не се сещам. Най-големият проблем на дълъг път е скуката. Там вече въпрос на въображения с какво ще го занимаваш, за да не мрънка. Книжки, играчки, някакви игри, подходящи за тясно пространство (например да пуска бобчета или кестени в шише, пластелин, да ниже макарони на връвчица...).
От лекарствата - аз бих взела термометър, Панадол или нурофен и нещо противоалергично.
Благодаря много,доста ми помогнахте.А в какво да съхранявам храната;аз мисля хладилна или термо чанта?

# 5
  • София
  • Мнения: 28 109
Детето не е ли на месец и малко – "детето(на 1.2 месеца"? Какви пюрета и подобни?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 635
Аз го разбирам година и два месеца,че е.
Чехия е на 1000 и малко км.Не е толкова далеч .

# 7
  • Мнения: 208
Детето не е ли на месец и малко – "детето(на 1.2 месеца"? Какви пюрета и подобни?
На година и 2 месеца е

# 8
  • Мнения: 208
Аз го разбирам година и два месеца,че е.
Чехия е на 1000 и малко км.Не е толкова далеч .
Еми зависи от кой край на Чехия до кой край на България.При нас са близо 2000 км.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако са готови запечатани пюрета и АМ в сухо състояние нямаш нужда от хладилна чанта. Не се развалят. Ако остане от пюрето, разбира се, го изхвърляш, трудно ще го съхраниш.

# 10
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Доста сме пътували с деца на подобна възраст и никога не съм мъкнала хладилна чанта. Когато пътувахме носех консервирани пюрета и сокове и минерална вода в бутилки. Млякото на прах и се разбива с минерална вода. Носех готови, пакетирани ястия за едногодишни на Бледина - запечатани са с фолио и като се отворят има 2 отделения - едното с ориз, а другото с ядене. Ще ти ги затоплят в микровълнова във всяко кафене, ресторант. Ако детето не ги обича може да яде това, което поръчвате вие в крайпътен ресторант. За десерт може да вземете малини, ягоди, къпини, но трябва да се изядат бързо. Ябълки и круши са добър избор за междинни закуски. Малки, домашни, плоски питки от грис и варени яйца са идеална закуска, дори в колата. Пушена сьомга, маслини без костилки, малки доматчета, краставица, корнишончета са удобни за път. Варени картофи, цвекло, моркови издържат без проблем 24ч извън хладилник. Децата приемат пътешествията и промените по различен начин. Някои не искат да ядат, а други ядат повече. Аз не настоявах и не насилвах. Пътуването не е дълго и не е проблем детето да не изяде всичките 3-4 храненея + закуски. Идея е закуската да е топла, а едно хранене да се замени със сандвичи. Солен кекс или тортиля със салата успешно заменят някое хранене. Катми със солена плънка са подходящи също.

Важното е столчето за пътуване да е меко и удобно. Ние купихме ново, защото първото беше твърдо. Може на пода да се сложат чанти или куфар, така че крачетата да не висят.

Носех винаги:

1) количка Graco Citisport - малка, заема малко място в багажника, лека, удобна и мека, сваля се за спане и става равна, голям багажник. Не зная сега какви има на пазара.

2) сгъваема кошара - легло. Ако сме с кола носех допълнителен дюшек, ако не слагах одеало за да е меко.

3) леко, вълнено одеало. Идеално за самолет, студена, климатизирана стая, кола.

4) всички шампоани, кремове, масла, които ползуваме обичайно в количество за престоя за да не търся подобни.

5) играчки, колело, ако мястото позволява, но не винаги едно и също, защото ако се загубят ставааааа лошо.

6) лекарства и рецептите, ако има предписани и нов, неотварян сироп парацетамол. Европейска здравна карта- супер важна в спешен случай. Уред за изсмукване на сополи, термометър. Пълна аптечка с каквото трябва.

7) ако детето е на многократни пелени - торба за мръсните, найлонови торби и всички пелени, с които разполагате. Ако не е свикнало с еднократни е добре да свикне няколко седмици преди пътуването. Ако по принцип е вече чисто под столчето се слага непромокаема хартия + хавлия.

Sunglasses по 2 ката дрехи на ден ако сте из природата и няма пералня, по един и минимум 4 ката за пътуването ако има. Не забравяйте, че ако отивате у роднини ще получите доста дрешки и ще трябва да им намирате място. Непромокаемо яке, топла жилетка, дълъг панталон и клин за всеки случай, дори лятото.

9) гърне ако детето е свикнало с него. Аз носех само чиния за кенефа.

10) обичайните тоалетни принадлежности.

Не се притеснявай! Лек път и приятна ваканция.

# 11
  • Мнения: 5 262
Аз мога само да кажа че повечето храна която носите ще изхвърлите. Според мен си инвестирайте времето в търсене на обиколни пътища при задръствания по маршрута, защото само на сръбско унгарската граница ще си откарате поне 2 или 3часа , но напоследък още толкова и на австро унгарската и то заради онези смотаняци унгарците, които не е ясно какво австрийско съкровище търсят в багажника ... бежанци от Австрия към Албания няма да има ... може пък Сиси да търсят ... не ги знам .
Край Виена има големи задръствания и около Будапеща ремонти и задръствания .

Прегледайте маршрута, следете на мапса къде и по кое време стават задръстванията и си планирайте карането да избегнете там пиковите часове.

Храна за бебето ако вземете АМ ще може на всяко ОМВ да си сипете гореща вода и да го раътворите ... пюретата и тях ще оправите , солетки и хляб да дъвче, стек вода  и задължително тоалетна хартия.

Друго не се сещам.

Планировката на пътя е важна и да си имате планирани заобиколки.
Четете и проверявайте.

А още нрщо се сетих. Не се занимавайте да се редите по бензиностанциите за винетки ужасно е понякога и понякога стават грешки ... после плащаш. Всичките държави продават онлайн винетки, само за Австрия трябва дасте ги взели 18 дена по рано, иначе другите са веднага актвини. В БГ веднага ще ви спрат за проверка на винетката не си правете експерименти. На първия завой след границата спират. После проверките са из цяла бг и на излизане пак спират.
Не се косете нее КАТ . Винетки гледат.
В Сърбия слагат радар винаги в двете села преди бг граница, където няма още магистрала . В селата внимателно. Останалото в сърбия е магистрала и то супер. Там се чувства човек по нормално на магистралата . Няма я Германо/Австрийско/Унгарската хектика и задръствания.

Приятно пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт