СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 11

  • 82 244
  • 847
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 269
На този етап не го виждам как ще отсеят кандидатите. Освен да районират и децата след 7 клас Simple Smile
Така живеещите на у.Искър ще влезат  без ОМТ.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 277
На този етап не го виждам как ще отсеят кандидатите. Освен да районират и децата след 7 клас Simple Smile
Така живеещите на у.Искър ще влезат  без ОМТ.
Е тогава считай, че българинът ще се счупи да сменя адресни регистрации и да бута рушвети на бабките от района да го регистрират на адрес близо до училището. Напливът за записването на курсовете в СМГ ще е песен в сравнение с битката за адреси Grinning

# 92
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Има достатъчно мат състезания.
Омт се организира и измисля от смг. Ако неговата тежест намалее, смг учители ООД няма да боде очите на родителите на децата, които не са минали червевната линия. Но това какво решава... в масовия случай изтрещял родител плаща школа три години на отрочето, а когато то се окаже неприето, виновен е непрозрачния прием и руо. Не и липсата на преценка, план б и пр. Друга бира е, че да подложиш дете на един единствен шанс не е ок и съжалявам, че смг напълно игнорират психиката на децата.
Според мен допълнително приетите са проблем за онези, които са над, а не под чертата. И 15 години няма новина. Новината идва от неприети деца.
Може да съм в грешка де. Да видим докъде ще стигне всичко...

# 93
  • Мнения: 6 954
За мен пък омт си е точното състезание за прием в смг. Получава се идеално разслоение. Ключът от бараката не са повече училища с математически паралелки, защото просто няма толкова много деца с математически способности. Деца от втори клас ходят на уроци и курсове и не могат да изкарат над 25 на ПИ, но родителите им продължават да ги насилват. Кой е виновен за неуспеха им? Малко реализъм в очите на родителите не вреди. Има нужда от добри училища в периода 5-7 клас. Спокойно могат да бъдат с хуманитарна или езикова насоченост. Въпросът е, че е трудно да се направи подбор и е трудно да се привлекат мотивирани деца в такива училища докато не се утвърдят въпросните училища.

# 94
  • Мнения: 4 269
Няма план Б, това е. Разчита се, че като се платят парите, детето ще влезе. Дано да се открият повече математически паралалки с добри учители и да има по-голяма конкуренция между училищата.Това е полезно и за СМГда има някой да им диша във врата.Но добрите училите са предпоставка, но не достатъчно условие за успех.Важни са децата и семейната среда.

Съгласнс съм с Мария, че не е нужно да са математически  тези нови паралелки, а да са на ниво и да не се налага да се плаща на школи за матурата в 7 клас.

# 95
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Аз пък смятам, че е нужно да са мат. В последните 15 години има Фокус в математиката и ако това не се отчете, няма как да се изградят добри други училища. В последните години българите игнорират останалите предмети и напливът за смг е доказателствен.

# 96
  • Мнения: 7 162
А защо трябва да отпадне ОМТ?
Не съм казала, че трябва да отпада, а да спре да съществува точно в този вариант- като тежест за прием, като сложност на задачи, организатори, комисии, проверители и т.н.
Напълно съм съгласна с мненията на Лейка.

# 97
  • Мнения: 4 269
Фокусът към Математиката е реузлтат от аоутсорсинга на ИТ.Все си задавам въпросът,като са толкова фокусирани от 15 години,защо много големи фирми не са стъпили в БГ и няма и да стъпят по мои наблюдения?Ще внасяме доктори, учители, инженери ли?

# 98
  • Мнения: 6 954
Аз пък смятам, че е нужно да са мат. В последните 15 години има Фокус в математиката и ако това не се отчете, няма как да се изградят добри други училища. В последните години българите игнорират останалите предмети и напливът за смг е доказателствен.
Напливът за смг не е само заради математиката, а защото средата в смг, както и подготовката по всички други предмети няма аналог с друго ДУ.

# 99
  • Мнения: 29 907
Инженерните специалности също са с математика. Както и в почти всички университети приемат с изпит математика. Вероятно само в медицината няма.

# 100
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Да се обвързва ИТ с математиката е доста хм, ограничено да ремем упражнение. Днешните ИТ не работят на изчислителни машини все пак...

# 101
  • Мнения: 4 269
Интересно ми е на какво работят ИТ-та Simple Smile, ама можеш да ми пишеш на лични какво имаш предвид,да не спамим.
Не казвам, че Математиката означава ИТ специалист,разбира се, но от ИТ бранша идват доста пари, съответно се свързва с Математиката и родителите планират.

# 102
  • Мнения: 2 692
Съвсем си е добре ОМТ, трябва да си остане, защото така хората там в СМГ си поемат отговорност, че прецедентите деца ще са ок с материал, темпо. Иначе да разчитат на чужди преценки ли, на скандални кенгура, сгрешени питагори, олимпиада, която е само един стил решаване (бавният).

Истерията може да намалее, ако най-накрая се вдигне нивото на повече училища. Веднъж да докарат рейтинг след 7 клас поне още 4-5 училища и всичко ще се уреди. Ама няма и няма... Добре че поне са 107мо и донякъде 125то. Не знам какво стана с приема след 4ти в нпмг... Или класическата ли... Не помня, че тази г не ме вълнува толкова. Да вземат да направят и един в туес Simple Smile

# 103
  • Мнения: 4 056
Мен формата на ОМТ не ме притеснява, освен това хората ти дават шанс с други състезания да си повишиш рейтинга, ако точно на ОМТ допуснеш груби грешки. Така беше и в нашия случай - сгрешени наистина едни от най-лесните задачи на ОМТ, но пък високи резултати на ОЛИ и Питагор. При финалния рейтинг надскочи около 20 деца.
Това което аз се чудя е защо едни 700 семейства ежегодното си дават парите за тези курсове, ако по дефиниция 700 ще останат извън първите 156. Дали ще си между първите или в средата, без шанс , или безнадеждно в края, мисля че всеки горе-долу може да си изясни и да се спре в един момент. 
От гледна точка на ръководителите на курсове е същото - и да искат не могат да вкарат в СМГ 800-900 деца, значи защо им вземат парите като крайната усулга - успешен изпит в СМГ така или иначе няма как да бъде изпълнена.

В личен план съжалявам единствено, че не се докоснахме лично до магията на преподаване на Мария Томова. Не знам тя дали има неприети деца, не вярвам да нямар но и те пак са спечелили от наученото.

# 104
  • Мнения: 4 269
При нас не знам как ще се развият събитията,защото все още изпитите предстоят.Може да бъдем от 700-те неприети, а може и да сме от приетите...живот. Записах ги при многод обър преподавател, който ги очарова, въпреки че за едното ми дете спред последният нямало нужда точно от този курс, но е добре да видят, че има много умни дечица, които като тях решават задачи...т.е не са сами. Със сигурност има смисъл от докосването им до този преподавател. Имам още няколко  предпочитани преподаватели, които бих искала в някакъв момент да ги обучават, но то си е и до късмет донякъде.

Общи условия

Активация на акаунт