Отговори
# 660
  • Мнения: 80
Не ми е ясно нещо. Нали три деца имат съседите, на гости отиват баби и дядовци у Изобретенски, но там не е казано колко деца има. Аз ли не чета с разбиране?

# 661
  • Мнения: 5 900
Много добре си четеш дори. Ако задачата е написана грамотно, значи само бабите и дядовците на съседите отиват на гости на семейство Изобретенски, които може да имат деца, може и да нямат. Може и да са на 90 години и да са приятели от деца с бабите и дядовците. Stuck Out Tongue Winking Eye
После идват децата и съседите, 5 човека, и правят снимка. Общо 9-6 възрастни и 3 деца.
Да, но пък снимката е семейна, а Изобретенски не са от семейството.
За мен задачата е преведена некоректно от някакъв чужд източник.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 19:11 от W

# 662
  • Мнения: 164
Момичета, задачи за седмокласници:
Намиране на средна скорост. Как? Благодаря.

# 663
  • Мнения: 5 900
Пътя, разделен на времето, за което се изминава=средна скорост.

# 664
  • Мнения: 164
Пътя, разделен на времето, за което се изминава=средна скорост.
Да, но ако скоростта не е постоянна и времето също?

# 665
  • Мнения: 5 900
Ами то затова се казва средна скорост. Каква е точно задачата? Обикновено се дава разстояние между градовете А и Б, което се изминава за някакви часове. Ясно, че някъде скоростта е по-висока, някъде по-ниска. Търси се средната.

# 666
# 667
  • Мнения: 6 665
S=V.t
1/6*120 + 5/6*90 = S
S=95 км.

Изминати за един час - средна скорост 95 км/час

# 668
  • Мнения: 164
S=V.t
1/6*120 + 5/6*90 = S
S=95 км.

Изминати за един час - средна скорост 95 км/час
Да, много ви благодаря.

# 669
  • Мнения: 164
Хайде още една за будните като мен:
Имах 18 листа. Няколко от тях разрязах на 3части и получих 32 листа хартия. Броят на разрязаните листи е:......
Знам отговора, но не мога да го изразя математически.

# 670
  • Мнения: 6 665
18-х+3х=32
Х=7

# 671
  • Мнения: 164
Ами какво да кажа, страхотен сте. Още веднъж ви благодаря. Лека вечер.

# 672
  • Мнения: 6 665
Благодаря, лека и на вас. И едно уточнение - жена съм. Никой мъж няма да си сложи такъв аватар...😀

# 673
  • Мнения: 407
Много добре си четеш дори. Ако задачата е написана грамотно, значи само бабите и дядовците на съседите отиват на гости на семейство Изобретенски, които може да имат деца, може и да нямат. Може и да са на 90 години и да са приятели от деца с бабите и дядовците. Stuck Out Tongue Winking Eye
После идват децата и съседите, 5 човека, и правят снимка. Общо 9-6 възрастни и 3 деца.
Да, но пък снимката е семейна, а Изобретенски не са от семейството.
За мен задачата е преведена некоректно от някакъв чужд източник.
Задачата е от сборника НЕМО. Там се говори за семейство Изобретенски, които имат две деца, но в тази задача описват съседи на семейство Изобретенски, които имат 3 деца.
С други думи имаме три деца, двама родителя и 4 баби, 3 деца и 6 възрастни. Как могат да се подредят децата в редичка и възрастните в редичка, т.е. колко са възможностите за тези подреждания.
Аз си мислех за следното решение:
Щом е семейна снимка, участват всички:
(6.5.4.3.2.1).(3.2.1)=4320
но в отговорите пише: 5!.4!=2880
??????

Искам и още за една задача да попитам, защото не ми излиза и на нея отговора.
Колко различни отбора от 6 участници (три момичета и три момчета) е възможно да се изберат измежду група от 4 момичета и 5 момчета?
Отговора: 24

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 09:13 от pepa_nikolova

# 674
  • Мнения: 5 900
Излиза, че:възрастните са бабите и дядовците-4 на брой. Децата/на бабите и дядовците деца и внуци/са 5.

Общи условия

Активация на акаунт