За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 738
  • 769
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 683
За зъби при нас най-добър ефект имат Камилия и Пансорал, но като цяло всички за мазане са ми малко вятър работа-ефектът минава за минути и единствено ако заспи през това време ми е шансът.

И Алекс най обича да е с някой-може да не му обръщам внимание, но да съм в стаята. И не иска само с мен-ако баща му е вкъщи и той трябва да е в стаята. Иначе само обикаля между двамата и мрънка.

# 151
  • Мнения: 290
О може да е пубертет или както там го наричат. Моя напоследък също е невъзможен. Откри, че трябва да се гледа какво има нависоко и да реве за всяко нещо да му се даде. На всичкото отгоре трябва да съм му до гъза постоянно. Аз може да си цъкам на телефона, а той да си играе, но трябва да съм в стаята. Ако отида в кухнята да върша нещо идва и почва да реве и да ме дърпа да ходим в хола. Въобще купон голям.
Пак щом можеш телефон да извадиш пред него е добре. 😀 Моето само като го види и иска той да цъка. Затова вече ги крием през повечето време. И при нас е тръшкане за всичко, вече като не получи веднага каквото иска, ляга на земята. И така в магазина, пред входа, навсякъде... Ама нищо, ще мине!

# 152
  • Мнения: 3 439
И аз чакам долни кучешки от месец. На периоди пищи нощем от болка, но не е всеки ден. Ужасно е като се случи (вчера последно пищя и дадох нурофен) Sad

# 153
  • София
  • Мнения: 2 569
От няколко дни и моят хубавец е обърнал палачинката- рев до посиняване без причина, даже отказва да ходи из апартамента, ами аз да го нося, суче постоянно... опипвам му венците, нищо не усещам, но трябва да е зъб. С нищо не мажа, вечер се буди само да яде по-често. Веднъж преди няколко месеца плака много без никакво успокоение, тогава само му дадох панадол и веднага се успокои и заспа. Милите те, и ние искаме да ги облекчим, и те много се изнервят от болката, но в повечето случаи просто трябва да изчакаме да мине и това.

# 154
  • Мнения: 688
От няколко дена и моята дъщеря е така. Играе си с играчките, гризе ги и само да отида до другата стая и започва да плаче. Като се върна се смее... Иска постоянно да съм до нея или да я разнасям. Вчера много плака. Чак за миг спря и изрева ужасно силно сякаш някой ѝ причинява адска болка. (Сърцето ми се скъса от този рев.) Преди това бях намазала венците с Калгел. После се принудих да дам Панадол и веднага заспа. Вечер пък спи непробудно. Ако са зъби - нямам търпение да поникнат...

# 155
  • Мнения: 35 112
Моето на втората минута почва " мама, мама, мама"... А до скоро въобще не ме търсеше...

# 156
  • Мнения: 683
Ох, аз се надявам да не почне да ме търси (той не иска конкретно мен, а да не изпусне нещо/някой), да не почне да реве от чужди хора и да е все така контактен, че ще е на ясла от септември. Обаче като го знам ще го обхване мама манията 5 дена преди събитието.

# 157
  • Мнения: 1 001
Това са си съвсем нормални неща. Просто не искат да са сами, а да има някой до тях в стаята. Никога не съм го приемала за нещо особено. Дори и да трябва да върша нещо в кухнята, да зареждам пералнята, тя идва при мен. За сметка на това сега знае всичко къде е, вади чинии от миялната, слага или вади дрехи в пералнята... Баща й не знае в кой шкаф са нейните неща, тя знае. Да не говорим как сме я мъкнали с нас и по банки, и по нотариуси Joy

# 158
  • Мнения: 3 439
Някой няма ли с предпочитания към таткото като вкъщи Joy Като сме двете няма избор, но ако сме двамата предпочита него докато не огладнее Grinning Предполагам, защото от сега аз съм лошото ченге и все пак ми е малко тъжно, ако трябва да съм искрена Sad

# 159
  • Мнения: 688
Дъщеря ми сякаш предпочита баща си, макар да е само на 5+++. На него се смее много повече, радва му се като го види. И на мен се смее и радва, но с него е малко по-различно.

# 160
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А иска и баща си, ако сме си и двамата вкъщи обикновено минава номера аз да правя нещо, пък баща му да седи с него или обратното. И определено като се прибира баща му е голяма радост. На мен никакво внимание. Най много да почне да мрънка и да иска да го нося, което предполагам пак е израз на това, че съм му липсвала.

# 161
  • Мнения: 1 392
Здравейте, какво Ви е мнението за термо чантите за детска кухня. Ползвате ли, доволни ли сте.? Дайте отзиви, ако може. Защото се замислям за такива покупка.
В какво е нужно да се съхранява храната от Детската кухня , тъй като може да  сме по разходки след като вземем храната,  а времето тепърва се затопля.?

# 162
  • Мнения: 6 622
Малкото ми е само на 4++, но не се отделя от мен. През деня ям с нея, само я дебна да заспи за да отида до тоалетна. Обаче вечер като стане време да се къпя става страшно. Докато съм в банята пищи през цялото време. Последно време се къпя на отворена врата и баща и я държи да ме гледа. След като изляза от банята я кърмя и заспива вкопчена в мен. Няма шанс да я преместим в нейното легло. За сега се справяме, но незнам как ще е като порасне още малко.

# 163
  • Мнения: 35 112
Здравейте, какво Ви е мнението за термо чантите за детска кухня. Ползвате ли, доволни ли сте.? Дайте отзиви, ако може. Защото се замислям за такива покупка.
В какво е нужно да се съхранява храната от Детската кухня , тъй като може да  сме по разходки след като вземем храната,  а времето тепърва се затопля.?

Аз ползвам термочанта. Дават ни ги в пластмасови кофички и така си ги нося. Давам до 2 часа след като взема храната

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Събудих се с леко отекла и болезнена предмишница, предполагам е пренатоварено сухожилие, понеже беба е изцяло на кърма и я придържам, докато суче, съответно главичката й ляга точно на мястото на подутината. Каквото и да вдигна с тази ръка ме боли. Confused На някой друг случвало ли се е? Можете ли да препоръчате упражнения за възстановяване, стречинг?

Общи условия

Активация на акаунт