За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 737
  • 769
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 216
Lolipopy, какво давате за зачервеното гърло. Нашата педиатърка изписа Голанил спрей. Никнат 4 горни зъба едновременно и целия горен венец е надут. На 10++ месеца е.

# 181
  • Мнения: 131
На 6м през декември синът ми беше с хрема и премина за седмица /5дена вит.Ц 2мл, физ. р-р и дърпане с аспиратор/ , тази седмица също е хремав, хърка нослето,като легне му се запушва, като е прав тече.. отново слагам физ.р-р, давам вит.Ц и дърпам. /но е с червено гърло и давам и сиропи/ Без други капки.Но така са преценили вашите педиатри след преглед.
Скорошно оздравяване
Благодаря, Lolipopy™🍭! И на мен не ми се ще да давам мн лекарства, но пък и ме е страх да не направим някоя беля 🤦♀ Не знам и аз вече ...
Оздравявайте бързо!

# 182
  • Мнения: 595
Понеже покашляше още от уикенда, а нямах връзка с педиатърката купих Стодал и вит.Ц веднага.В понеделник тя каза че е ок - слуша гърдите-чисти, и изписа и Изопринозин

# 183
  • Мнения: X
Препоръчайте добър ортопед в София. На малката ми се струва, че стъпалата на краката й са леко криви (стъпва навътре). Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Какво се прави в такъв случай? Знам, че на възрастни се правят стелки, така ли е и за бебета?

# 184
  • Мнения: 267
Мами някой смъквал ли е температура с белтък на крачетата, от 2 дни се борим с Т, днес бяхме на лекар но доктора каза че е нормално и нищо тревожно няма...( В Холандия сме от няколко месеца) аз обаче се тревожа все пак е една отпусната и с 39 градуса Т...

# 185
  • Мнения: 16 871
За Т пробвай с компреси под мишниците, на челото и на игвиналните гънки. Събличаш детето възможно най-много.

# 186
  • Мнения: 7 776
Някой има ли впечатления от jaq jaq bird маслените тебешири и блокчета за рисуване? Много ми харесват така на пръв поглед, но понеже са скъпички, ми се иска чуя впечатления.

# 187
  • Мнения: 433
Препоръчайте добър ортопед в София. На малката ми се струва, че стъпалата на краката й са леко криви (стъпва навътре). Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Какво се прави в такъв случай? Знам, че на възрастни се правят стелки, така ли е и за бебета?
.  Доц. Венелин Алексиев - страхотен специалист!

# 188
  • Мнения: 95
Ние ходихме в Горна баня в клиниката по ортопедия. Без час и ни прие много приятен млад доктор. Каза че е нормално да стъпва навътре - нещо в стил, че връзките на коляното още са меки и със стъпалата компенсира - много деца били така и най-често се израства без проблем.
Казвам го само за успокоение - най-добре си идете на преглед де Simple Smile според мен там всичките са добри специалисти.
Препоръчайте добър ортопед в София. На малката ми се струва, че стъпалата на краката й са леко криви (стъпва навътре). Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Какво се прави в такъв случай? Знам, че на възрастни се правят стелки, така ли е и за бебета?

# 189
  • Мнения: 433
Доц. Алексиев, когото споменах, е именно от Горна Баня, но преглежда само на частно, оперира в Горна Баня Simple Smile
Ние ходихме в Горна баня в клиниката по ортопедия. Без час и ни прие много приятен млад доктор. Каза че е нормално да стъпва навътре - нещо в стил, че връзките на коляното още са меки и със стъпалата компенсира - много деца били така и най-често се израства без проблем.
Казвам го само за успокоение - най-добре си идете на преглед де Simple Smile според мен там всичките са добри специалисти.
Препоръчайте добър ортопед в София. На малката ми се струва, че стъпалата на краката й са леко криви (стъпва навътре). Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно? Какво се прави в такъв случай? Знам, че на възрастни се правят стелки, така ли е и за бебета?

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 23:41 от Tolly

# 190
  • Мнения: 28
Здравейте,мамита!Имам едно притеснение-бебката ми е на 15 дни и от снощи в 19:30 не се е изхождала ,а е папкала(доста лакома е).Храним се редовно и съм само на кърма.Единственият признак беше преди няколко часа само с едно малко петънце на памперсА.Дали е запек или е рано да се каже... Sad

# 191
  • Мнения: 595
Само на кърма слабо вероятно да бъде това.Освен ако твоето меню не е повлияло.Нормално е, не се тревожи и изчакай до края на деня поне - после може ти да хапнеш разхлабващи плодове или друго

# 192
  • Мнения: 2 836
Момичета,
Моята бебка няма 30-40дни,но вече излизаме. Въпросът ми е може ли количката вместо големия кош, да я слагам в коша, който се води за кола? Защото в другия сякаш много се спарва?

# 193
  • Мнения: 296
В коша за кола не трябва да прекарва повече от час - час и половина без прекъсване. И ако в големия, съответно по широк кош, се спарва, няма ли в по-тесния кош за кола, сгъната, да и е по-зле?

# 194
  • Мнения: 7 776
Как така в 19.30 часа не се било изакало, това да не е автомат да ака в определени часове. На тази възраст трябва да има поне 6 напишкани и 3 наакани. Как кърмите детето, на поискване ли? Заповядайте тук за последваща дискусия, за да не спамим тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1112168

Общи условия

Активация на акаунт