За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 779
  • 769
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 442
Здравейте мами, извинявам се за въпроса не е много по темата, но да попитам, колко време след жълтъка може да се вкарват млечните и глутена

# 271
  • Мнения: 16 874
Забравих да напиша - питам за София.

Храм Св. Св. Кирил и Методий до бул. Брюксел. Храмът не е голям, но е ремонтиран, има страхотна градинка отвън с цветенца и с беседка, която би трябвало вече да е изцяло завършена Simple Smile аз се кръщавах там и беше много хубаво Simple Smile Свещниците са изнесени отвън и вътре в храма рядко влизат много хора Simple Smile
Пърпъл, може и на лични, но прати ми някакъв по-точен координат. Не можах да я намеря Thinking

# 272
  • Мнения: 30
Здравейте, днес забелязах че фонтанелата на бебето ми е хлътнала, много се притеснявам някоя сблъсквала ли се е с това?

# 273
  • Мнения: 1 001
Хлътването на фонтанелата е индикатор за обезводняване. На АМ или кърма е детето?

# 274
  • Мнения: 30
Хлътването на фонтанелата е индикатор за обезводняване. На АМ или кърма е детето?

АМ

# 275
  • Мнения: 661
Зависи в какво положение е бебето. Ако ги държите изправено у вас или полулегнало е нормално. На нас лекарката ни го обясни на примера с балон с вода. Ако го хванеш и държиш с два пръсна вдигнат водата ще отиде надолу и горе ще има празна част. Така е и при бебетата. Ние хората се състоим предимно от вода. Т. е. нормално е да хлътне фонтанелата. Ако го сложите да легне напълно, ще се оправи.
Ако обаче е така без значение от позицията и то известно време, първо му дайте АМ и изчакайте, за да видите дали е обезводняване. Ако и след АМ пак е така идете до някоя болница.

# 276
  • Мнения: 30
Зависи в какво положение е бебето. Ако ги държите изправено у вас или полулегнало е нормално. На нас лекарката ни го обясни на примера с балон с вода. Ако го хванеш и държиш с два пръсна вдигнат водата ще отиде надолу и горе ще има празна част. Така е и при бебетата. Ние хората се състоим предимно от вода. Т. е. нормално е да хлътне фонтанелата. Ако го сложите да легне напълно, ще се оправи.
Ако обаче е така без значение от позицията и то известно време, първо му дайте АМ и изчакайте, за да видите дали е обезводняване. Ако и след АМ пак е така идете до някоя болница.

Не винаги е хлътнала, като лежи не е. Много Ви благодаря

# 277
  • Мнения: 661
Ами значи всичко е в кръга на нормалното. И при моята беба се случва. Всеки път се сещам за балона с вода. 😃

# 278
  • Мнения: 2 406
Когато бебето е плакало също може да се наблюдава хлътване на фонтанелата.

# 279
  • Мнения: 2 124
Здравейте, днес забелязах че фонтанелата на бебето ми е хлътнала, много се притеснявам някоя сблъсквала ли се е с това?

На колко месеца е бебето?

Консултирай се с лекар, може да е нормално, може и да не е.

Ако бебето е на АМ, в тези жеги аз бих му предлагала и вода.

# 280
  • Мнения: 267
Моето бебе е на АМ от първия месец, имаше период на кърма + АМ ама не ми се получиха нещата, но винаги съм предлага и водичка, моята буба пълнеше памперса мигновено след ядене и едно повръщане падаше... След това давах вода че нищо почти не оставаше в нея общо взето на вода закърпвахме положението. Имах периоди в които ми се случваше да забележа такава хлътнатина, но не за дълго може би в различна позиция на бебчо, да бях чула и аз за този балон,че на 22 изтрещях с наблюдения над фонтанелата,която заради комбинацията от падане на косичката и никнене на нова все изглеждаше ту хлътнала ту подута.
Дано всичко е наред с бебчо педиатър трябва да каже окончателно становище

# 281
  • Мнения: 30
Моето бебе е на АМ от първия месец, имаше период на кърма + АМ ама не ми се получиха нещата, но винаги съм предлага и водичка, моята буба пълнеше памперса мигновено след ядене и едно повръщане падаше... След това давах вода че нищо почти не оставаше в нея общо взето на вода закърпвахме положението. Имах периоди в които ми се случваше да забележа такава хлътнатина, но не за дълго може би в различна позиция на бебчо, да бях чула и аз за този балон,че на 22 изтрещях с наблюдения над фонтанелата,която заради комбинацията от падане на косичката и никнене на нова все изглеждаше ту хлътнала ту подута.
Дано всичко е наред с бебчо педиатър трябва да каже окончателно становище

И моето момченце беше на смесено хранене, от 2 седмици някъде е само на АМ и преди това вода почти не пиеше  с триста зора няколко капчици. Сега почна да пие, до сега не бях чувала за това с балона и се успокоих. Хлътнала е когато го изправя, а като си спинка си е равна главичката му

# 282
  • Мнения: 661
Ами ние ходихме в спешното като се случи за 1 път. И там ни обясниха. Понеже много се бях притеснила с този пример ми стана ясно...

# 283
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Как залъгвате бебоците да седят на гърне? Стои две секунди и става. Пробвах с обикновено гърне, с такова което се яхва (има и кормило да си врътка), пробвах на тоалетната, да го залъжа с играчки, клипчета, но не и не. Той просто не иска да седне на едно място и това е.

# 284
  • Мнения: 892
Давам играчка или книжка, единият от близнаците обаче скача като му омръзне. Стане ли, не го насилвам да седи. Другият си върши работата и без нищо, че даже и реве да седне като има зор, на година и 4 са.

Общи условия

Активация на акаунт