Удар по фонтанелата на бебе

  • 2 809
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте ,мами. Баткото днес удари малкия с голямо парче от пъзел(около 15см )точно по фонтанелата...докато стигна до тях 2-3 пъти ....бебето е на почти 10 месеца ,разплака се на момента ,но се успокои в рамките на 10-Тина секунди. Въпросът е ,че съм много притеснена дали ще има последствие . Частите са картонени, знаете , и беше със страничната част ,където се съединяват , а не плоската... Cry
Какво мислите , да звънна на личния ?

Последна редакция: пн, 08 юни 2020, 10:18 от Розмари

# 1
  • Мнения: 40 807
Бебетата са много по-здрави, отколкото си мислиш. Нищо му няма. Частиците от пъзела може да са остри, но са леки и не могат да доведат до сътресение, най-много до рана, ако ударът е бил много силен. Ама май не е така и даже повърхностна рана няма, какво остава за вътрешно увреждане. По-опасен може да бъде удар с мека тежка възглавница, или падане, защото тогава има сътресение на главичката.

# 2
  • Мнения: 350
Здравейте,благодаря , че се отзовахте . Да, леки са, но самия замах и силата на удара не ги ли прави опасни ???Разбрах  Ви, иначе, има логика . Стреснах се, изобщо не мисля трезво .

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Няма страшно. Те са леки пъзелчетата, а бебето не е много малко. Разплакало се е, защото се е уплашило. Но все пак, ако видите промяна в поведението на бебето, може да се обадите не педиатъра. Успокойте се, деца са. Нека си играят.

# 4
  • Мнения: 40 807
Опасни са, ако го удари по оченцето например, но баткото предполагам не с над 7 години по-голям, та колко сила ще има? И с това леко картонче, което не може да е особено остро. Но това не пречи да му дръпнеш едно здраво конско, де. Използвай повода.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Специално за фонтанелата съм чела, че трябва удър с много висока скорост, за да се случи нещо сериозно. Всичко е наред. Още повече, че се е успокоило бързо бебчето.

Общи условия

Активация на акаунт