За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 739
  • 769
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 001
Колко е температурата?

# 481
  • Мнения: 18 473
Минава, за колкото минава t от вирус. Знам, че зъбите са любимо обяснение за всички неразположения, но не бих разчитала, че е t от зъби. Обикновено е наслагване на процеса по зъбоникнене плюс нещо допълнително, което всъщност води до t.

# 482
  • Мнения: 267
Според педиатърката на моето бебе трябваше да му избие зъбчето за Коледа (тогава на 5 месеца), всички неразположения ги отдаде на това, но зъб се появи чак в 7-я месец и то без температура... Побеля венчето и скоро се показа . Наблюдавай бебчо имунната им система работи на пълни обороти срещу всякакви вируси не всичко е от зъби. Дано скоро смъкне температурата и ако е зъбче да ви се усмихва още по-чаровно Heart

# 483
  • София
  • Мнения: 39 766
И двете ми деца са вдигали темп. при избиване на зъб, но еднократно, т.е. вдигат и след това темп. пада. Не са поддържали темп. Само ядене отказваше (синът).

# 484
  • Мнения: X
39,38,37... Ще ходим на лекар в 4.

# 485
  • Мнения: 1 001
Може да е вирус и да мине за ден-два.

# 486
  • София
  • Мнения: 39 766
39,38,37... Ще ходим на лекар в 4.
До 39 вдигаше дъщеря ми при избиване на зъб, но след това темп. падаше.
Безпроблемни ѝ бяха само първите 4 зъба.

# 487
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте! По отношение на акото и цвета му: тези дни обмених инфо с мамите от темата за кърменето и допуснахме варианта, че е възможно понякога акото да променя цвета си към зеленикаво като попрестои в памперса. Обаче от около 2 дни примерно често се случва да е зеленикаво. Дори вчера бяхме на преглед при док и й показах пълния памперс, тя, както за повечето неща, рече "нормално е". Не че искам да е ненормално, ама тя наистина за почти всичко така казва, та почвам да ставам скептична понякога. Днес му изби първо зъбче, дали е възможно акото да е било зеленикаво заради това, защото съм чувала, че някои бебета получават диария при зъбоникнене (моят не е акал рядко)?

# 488
  • Мнения: 35 112
Аз на зъбоникнене отдавам само кофти настроение. Всички видове неразположение на друго. Хрема, температура не ги отдавам на зъб. Бих се консултирала с лекар още на сутринта ако не ми отговори вечерта, когато съм установила температурата и не съм успяла да я смъкна.

# 489
  • Мнения: 13 082
Пийкок, бешв поствала преди доста време една рецепта за бебешки бисквитки, май с банан и кокосово брашно. Така и не си записах рецептата, но днес си купих кокосово брашно и реших да пробвам. Ако си спомняш за коя ти говоря, би ли ми я постнала пак. Благодаря 🤗🌷

# 490
  • Мнения: 892
Martinsitka, да, възможно е.

# 491
  • София
  • Мнения: 18 704
Кокосово брашно,овесени ядки и банан Бъркаш и печеш.

# 492
  • Мнения: 13 082
Ама каква консистенция трябва да докарам, Миднайтче? Защото още ми е сложно малко с кокосовото брашно да работя. Смешно, но е факт 😂

# 493
  • София
  • Мнения: 18 704
Абе да  не се разтича,като за кайма,една идея по~твърдо.Като оформиш и сплескаш да стои.Като кукис.

# 494
  • Мнения: 13 082
Ахахахах 😂 Начееее, ако не станат теб ще държа отговорна.

Общи условия

Активация на акаунт