За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 747
  • 769
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 124
И аз имам  Омрон само, че Duobaby с две маски за горни и долни дихателни пътища и аспиратор за нослето.

Още не съм го ползвала, не се е налагало.

# 571
  • Мнения: 1 212
За мен покупката на инхалатор е най-оправданата ми досега. Цяла зима почти не е спирал. При първи симптоми на хрема или кашлица го използвам. Много ми е помагал и на мен, като съм била болна. Ние късно го купихме, от зор, малкия беше вече на година и половина и много често боледуваше. (вече е на 5 г.)
Струваше си, определено.
Това е нашия, като цената му в нета варира.
Но мисля, че е от бюджетните, след този от Лидл.
https://m.emag.bg/detski-kompresoren-inhalator-europharma-panda- … S3khoCSEMQAvD_BwE

# 572
  • Германия
  • Мнения: 3 432
Не знам дали инхалаторът е непременно задължителна покупка, ние нямаме а дъщеря ми вече е на 2г4м и не ми е трябвал. Ако има кашлица я лекуваме по друг начин, пак минава. Чудех се и аз дали да взимам, накрая се отказах

# 573
  • Мнения: 1 471
Инхалатор имаме и ние лидлски. Започнахме да го ползваме след като дъщеря ми стана на 3-3,5. Постоянно влачи нещо от ДГ и е болна зимата. Върши ни чудесна работа.

# 574
  • Мнения: 16 872
Това е моят, тук в Бг беше 120 лв, когато гледах пред 1г. Ползвала съм го за сина ми, за съжаление.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00F12MBW2/ref=ox_sc_saved_image_2 … R8XB7XF&psc=1

# 575
  • Мнения: 688
Момичета, до колко време съхранявате урина на бебе в стерилен контейнер докато го занесете в лаборатория?
Сложих на дъщеря ми колектор с нагласата, че тя в следващия час едвали ще го напълни. Но стана обратното. Изпишка се доста бързо, прехвърлих урината в стерилен контейнер и докато я грабна да излизаме тя заспа.
Мислите ли, че ако я занеса до час след взимането на пробата ще е проблем?

# 576
  • Мнения: 2 124
Не би трябвало да е проблем, в лабораториите ги съхраняват повече време преди да направят изследването.

# 577
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ди колкото знам в лабораторията слагат консерванти. Моята лекарка е казвала, че трябва да се занесе до час.

# 578
  • Мнения: 2 124
И на мен така са ми казвали до час-два най-много, защото е биологичен материал все пак.

Но имам приятелка лаборантка, която ми казва, че понякога се правят изследванията и 3 часа след като е занесена пробата.

Специално в Русе, примерно лаборатория Здраве имат само една централа, в която се правят изследванията в останалите клонове просто вземат пробите и на определен период от време минава кола, която ги събира и носи в централата вече за да се извърши изследването.

За консерванти не ми е споменавала, но не е ставало и на въпрос.

# 579
  • Мнения: 4 684
Аз пък редовно виждам стоящи чашки с урина в лабораторията, докато чакам за нещо. Със сигурност стоят повече от 30-40 минути, като преди това са пътували към същата лаборатория. Сестрите не си дават зор да ги изследват.

# 580
  • Мнения: 5 468
Момичета, по повод инхалатора, какво налага да се купува такъв, ако не е имало нужда досега?

# 581
  • Мнения: 6 622
Момичета, кога се налага да се дава нещо за зъби? На каката не съм давала нищо, но при нея нямаше видим дискомфорт. Малката сега явно я мъчат. Не плаче, но я усещам на моменти, че става нервна и хапе всички около нея.

# 582
  • Мнения: 18 487
По принцип инхалатора може да се ползва почти при всички заболявания на дихателната система, освен при гнойна ангина. Хрема и кашлица се повлиявали добре от инхалации с физиологичен разтвор. В последното аз лично не съм съвсем убедена, макар и да съм правила в такива случаи инхалации. Аз купих при ларингит на голямата (10г.) тази зима заради изписаното лечение с Пулмикорт.

# 583
  • Мнения: 13 082
Аз купих миналата есен, голямата направи бронхит за втори път в разстояние на няколко месеца. Малко след това ми се наложи и за малкия да го използвам, кашляше зловещо и беше на Пулмикорт.

# 584
  • София
  • Мнения: 39 773
И аз моят инхалатор го купих при една зверска кашлица на сина.
Ако нямаше нужда не бих го взела.

Общи условия

Активация на акаунт