За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 629
  • 769
  •   3
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 9 107
Ние имаме батко на 12 години. Не сме ползвали инхалатор и слава Богу не е боледувал с кашлица особено и да го удря в дробовете.
Бебето се разболя на 2 месеца. Нещо вирусно с кашлица и инхалациите ни помогнаха да не стигаме до болница. Та си е и до дете явно.

# 586
  • Мнения: 16 871
Аз купих за всеки случай. Обичам да съм подготвена. За жалост го ползвах с хрема на два пъти, със задна хрема веднъж и с ларингит. Ефектът беше мигновен при последните 2.

# 587
  • Мнения: 1 212
И нашия го купихме, във връзка с често боледуване на детето, придружено с много гадна кашлица.
Ползваме го с физиологичен разтвор при първи наченки на хрема и кашлица, а в по тежки случаи, с изписан от лекар Пулмикорт.
Ползвала съм го и за мен, имам много тежка кашлица като се разболея, с разтвор от Вентолин, мигновено ми облекчаваше пристъпите.

# 588
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А как ги прилъгвате да им сложите маската. Взех от приятелка на заем за хъркащия нос. Въобще не ми позволи да я доближа тая маска. Пробвах докато е в ергораницата, пробвах и с песнички да го залъжа. Ми реве та се къса.
Иначе и аз ще чакам някоя промоция, че наесен почва ясла и ще се влачи постоянно болен сигурно.

# 589
  • Мнения: 892
Нашият е PIC,  хипопотам, залъгват се като си играят с него, страшно помага това, че е под формата на играчка. Маската не слагам, държа накрайника пред носа/устата. Ползвала съм и лидл-ския като бяха по-малки, но този разпрашава в пъти по-добре.

# 590
  • Мнения: 35 105
Нашата педиатърка казва, че ако плаче дори е по- добре. Има повече ефект

# 591
  • Мнения: 18 391
Има едни безшумни ултразвукови, но те не стават за Пулмикорт. Първоначално бях взела такъв и го върнах, защото точно за Пулмикорт ми трябваше.

И дребната първоначално ревеше. Съгласяваше се ако маската е далече. И така започнах отдалече, постепенно я приближавах и накрая ѝ я сложих. Пусках клипчета от телефона, а тогава клипчета гледаше само по време на инхалация или докато дърпам сополите с прахосмукачката. Трудно да откаже такава оферта. Grinning

# 592
  • Мнения: 94
И ние започнахме с гледане на детски докато е инхалацията. Като беше рядко телевизията няма как да откаже. Сега вече си ги прави сама (на 5 години) и си чака търпвливо да свърши.
Иначе само 1 съм правила с лекарство, но на всяка по-силна хрема и кашлица пускам с физ. р-р

# 593
  • Мнения: 172
Някой дали е ползвал това устройство? Действа ли?

# 594
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
В една от фейсбук групите майките коментираха, че нищо не върши. От поне 30 коментара нямаше един положителен.

# 595
  • Мнения: 1 471
Някой дали е ползвал това устройство? Действа ли?

За съжаление не върши работа

# 596
  • Мнения: X
Във връзка с комарите, в аптеката ми предложиха някакъв часовник против комари. Той върши ли работа?

# 597
  • Перник
  • Мнения: 435
Има едни такива като гривнички за количката, те са с ароматни масла цитрус, уж отблъскват, но изветряват бързо според мен. Не знам дали не е по-икономично да си купя съответното масло и да напоявам памуче и да го слагам някъде в количката, дали е ок за бебето?

# 598
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
О тези гривни пък са още по зле. Наистина помагат бочко спрей, аутан и подобни. Друг е въпроса колко са подходящи за бебоците.

# 599
  • Мнения: 7 776
Ами не знам дали е от гривните. Но ги носи и няма ухапвания,а живеем до река. Аз съм нахапана. Има такава като часовник и една като телефонен кабел. Втората е по-лесна за слагане и с по-силен мирис.
Едит:
https://www.balevbiomarket.com/silikonova-grivna-protiv-komari-s … na-citronela.html от тези съм доволна за сега

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 13:41 от LittleCactus🌵

Общи условия

Активация на акаунт