За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 686
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 218
Еми спрете да го насилвате,така ще продължи да прави напук.Моят е на година и четири месеца и не иска и да чуе за гърне.Проявява интерес само към писоара,има и седалка със стълби за нашата тоалетна и подвижно гърне.Пробвах го няколко пъти,не схваща,не му е интересно и не го насилвам.След месец пак ще го пробвам, не бързам за никъде с махането на памперса.

# 61
  • Мнения: 35 110
Трябва му време на детето да свикне с гърнето. Моя така нищо не правеше и след като стана на година и половина схвана и си прави нуждите там. Но не казва все още. Мисля да го оставя без памперс, когато се стопли и да видя какво ще стане

# 62
  • София
  • Мнения: 874
Абе то и аз не бързам, нито го насилвам. Просто споделям какво се случва при всеки опит. Иначе съм в ужас, че може в жегите да стои с това нещо на дупето!

# 63
  • Мнения: 35 110
Аз пък го насилвах... Ми не ставаше така. Накрая просто схвана кое за какво е

# 64
  • София
  • Мнения: 874
Трябва му време на детето да свикне с гърнето. Моя така нищо не правеше и след като стана на година и половина схвана и си прави нуждите там. Но не казва все още. Мисля да го оставя без памперс, когато се стопли и да видя какво ще стане
Знам, Пийкок и много ти завиждам за това! Моят човек от както е на 1 година познава гърнето. Явно минава през някакъв период на противопоставяне!

# 65
  • Мнения: 5 468
Да, някои деца са по-инатливи, особено като наближат 2. Grinning Забелязала съм, че в един момент може да стане по-трудно махането на памперса, точно защото стават по-големи и макар че може и да разбират какво се иска от тях, те се противопоставят. Аз вложих доста енергия за да махна памперса по-рано, но не мога да кажа, че съм насилвала детето, а по-скоро бях упорита и последователна. Но дъщеря ми тогава беше много послушна и още не проявяваше признаци на инат и борба за независимост. Grinning

# 66
  • Мнения: 35 110
И моето има етапи, в които се инати и нищо не прави . Но сега се е зарибил да пишка вътре, да стане и да го постигне леко да види дали има нещо вътре Wink не знам как го измисли това, много е смешен Wink

# 67
  • Мнения: 1 001
При дъщеря ми забелязахме, че ако има повече хора в стаята или такива, които не познава, не иска да върши нищо в гърнето, притеснява се. В яслата нито ака, нито пишка на гърнето, въпреки че са само 8 дечица в група, но си иска спокойствие да си свърши работата. Иначе всичко в памперса.

# 68
  • София
  • Мнения: 874
И моето има етапи, в които се инати и нищо не прави . Но сега се е зарибил да пишка вътре, да стане и да го постигне леко да види дали има нещо вътре Wink не знам как го измисли това, много е смешен Wink
Ами моето диване прави същото, въпреки, че вътре обикновено няма нищо! Хаха

# 69
  • Мнения: 16 871
Моят син плаче като види гърнето, а съм опитвала да го сложа точно 2 пъти през период от половин годиня. Купих седалка за тоалетната ни. На нея седи, като мрънка го взимам. Нищо не върши, не знам дали схваща за катво е. Притеснявам се понеже е много инат, да не вземе да ползва памперс до 3-4... ама каквото.

# 70
  • Мнения: 6 622
Голямата щерка я приучих към гърне много лесно с музикално гърне. Бързо научи, че щом пишка гърнето започва да свири.

# 71
  • Мнения: 35 110
Аз  не исках такива пеещи гърнета, защото после ще свикне с тях и няма махане след това. А в яслата няма кой да му осигури пеещо гърне.

# 72
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте! Сина ми е на 1.7, днес забелязах на главата му (зад ухото) едно подуто топче. При пипане и лек натиск не го боли. Заведохме го в спешния център на ДКЦ, не можаха да ни кажат точно какво е, но уж не би трябвало да е притеснително казаха. Има ли вероятност да е от зъб? Последните 2-3 вечери не спи спокойно, но нищо друго, през деня си е жизнен и не е вдигал температура. На някой случвало ли му се е нещо подобно?

# 73
  • Мнения: 1 134
Здравейте! Сина ми е на 1.7, днес забелязах на главата му (зад ухото) едно подуто топче. При пипане и лек натиск не го боли. Заведохме го в спешния център на ДКЦ, не можаха да ни кажат точно какво е, но уж не би трябвало да е притеснително казаха. Има ли вероятност да е от зъб? Последните 2-3 вечери не спи спокойно, но нищо друго, през деня си е жизнен и не е вдигал температура. На някой случвало ли му се е нещо подобно?
Вероятно е подут лимфен възел. Нищо конкретно ли не ви казаха в ДКЦ-то?

# 74
  • Мнения: 2 124
И аз мисля, че има възможност да е подут лимфен възел странно, че не са го изказали като възможна причина.

Дъщеря ми имаше на същото място и след преглед веднага го определиха като подут лимфен възел и казаха, че е нормално и с времето изчезна.

Аз бих завела детето при специалист.

Общи условия

Активация на акаунт