За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 795
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 35 140
И аз така. Като почне да се тръшка дори съм го водила в другата стая и после идва при нас. Цялата вечеря е минавала в молене , хвърляне на храна, рев, нерви. Но той го правеше , за да привлече вниманието, сигурна съм

# 691
  • Мнения: 861
Някой да ми даде съвет за подсичане какво да направя , судокрем не помага

# 692
  • Мнения: X
Крем Здраве

# 693
  • Мнения: 6 247
Отвара от смрадлика.При моят много помагаше павловичевата мас,но в тази жега не бих мазала с нищо,камо ли мазно.По често без памперс да диша кожата,ако позволява обстановката гащички.Моят почти постоянно през деня е по слипчета или гащи за отучване.

# 694
  • Мнения: 35 140
Според вас , правилно ли е да се мие глава на дете с отвара от смрадлика. На моменти много си чеше тила Sad

# 695
  • Мнения: 13 083
Смрадлика и Бепантен. При по тежко подсичане никакви цинкови кремове.

# 696
  • Мнения: 6 247
Да не му е топло от косата?Моят от раждането го къпя с лайка и смрадлика по една шепа,кипвам ги в една малка тенджерка и после прецеждам във ваната.Един ден с това,един ден с бебешки шампоан,сапуни не ползвам за него.Излиза около половин литър отвара на 10 литра вода.Подсичал се е веднъж за толкова време от пуфис памперсите.Леко се запари миналата година от жегите въпреки че беше само по памперс и няколко дена го слагах да седи в този половин литър в един леген.

# 697
  • Мнения: 35 140
Подстригахме го и продължава да се търка. И то не е чесане , а си е търкане с ръце

# 698
  • Мнения: 6 247
Зъби може би тогава. Моят я дърпаше и се опитваше да се скубе и като го постригахме спря дори да си пипа главата.Сега за 10 дена избиха три кучешки наведнъж и по няколко пъти на ден и главата така си пипаше и ушите си дърпаше.

# 699
  • Мнения: 35 140
И аз мисля, че може да е от тях . Или поне се надявам да е от тях

# 700
  • Мнения: 6 247
За пърхот ли се притесняваш?Или крусти?Може пък просто да се поти повече и да му дразни.Пробва ли с шапка,без?Смени ли козметиката за глава ?Това ми идват като идеи.

# 701
  • Мнения: 35 140
Няма ни пърхот, ни крусти. Не е зачервен.  Шапка не носи. Мисля да сменя козметиката за коса

# 702
  • Мнения: 2 124
Някой да ми даде съвет за подсичане какво да направя , судокрем не помага
Бепантен.

# 703
  • София
  • Мнения: 39 810
Няма ни пърхот, ни крусти. Не е зачервен.  Шапка не носи. Мисля да сменя козметиката за коса
Пробвай.
Ако е от зъби би си пипал главата отстрани.
Моят син беше с много дълга и къдрава коса. Подстригах го малко преди навършване на годинката, защото ставах по няколко пъти през нощта да му бърша главата и да сменям калъфки.
За отвара от смрадлика не съм чувала. Може да не навреди, но се съмнявам да има ефект.

# 704
  • Мнения: 2 124
Смрадликата има супер антисептичен ефект, за подсечено е супер, но за главата ми е странно.

Моята дъщеря не се е подсичала никога, но на сестра ми дъщерята се беше подсякла зверски и с бани от смрадлика и бепантен се оправи точно за 1 ден.

Общи условия

Активация на акаунт