За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 765
  • 769
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 35 129
Днес в 17 ч беше 34 градуса при нас... Не се дишаше! Как да сложа покривало на количка в такова време? Моето в летния кош не търпи да има сенник. Иска всичко да вижда. Лятото не знам как ще го убедя.. миналата година като не проявяваше толкова характер беше по- лесно

# 121
  • Мнения: 1 406
Определено това с мятането на пелена ми е много странно като го видя. Милите деца, все едно в парник са сложени. Но майки всякакви, онзи ден една баба гледам бута количка и детето с търлъци и плетена жилетка облякано, а тя с къс ръкав. Просто унемях....

# 122
  • Мнения: 218
В тази връзка да попитам, аз слагам една мрежа, за да предпазя дъщеря си от мушички и комари ама ми е жал, струва ми се, че наистина спарва.. Има ли алтернатива някаква?

# 123
  • Мнения: 2 124
Мрежата е на дупчици макар и много малки е проветлива, не би трябвало да спарва.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 10:18 от Mn.nikol

# 124
  • Мнения: 1 134
Темата нещо се превърна в клюкарник и гледане на чуждите панички....грозно е.
Аз си слагам комарника, разбира се, предпочитам да не гадая детето ми алергично ли е към оси и пчели, или не, пък и не съм шофьор...няма да играем на руска рулетка с нея Wink

# 125
  • София
  • Мнения: 9 111
И аз се изненадах колко хора оглеждат другите деца/колички и се възмущават 🤔.
Аз съм над тези неща. Вчера за първи път се зазяпах, за да си сверя часовника дали е време за къс ръкав и крачол, но бяха масово с дълги другите бебоци. Но аз си го пуснах по летен гащеризон. Реално крачолчето е до коляното, не е толкова късо, а ръкавът е до лакътя. Беше си му супер.

# 126
  • Мнения: 2 124
Както си се загледала да видиш как е облечено чуждо дете явно не си "над нещата".
Поради същата причина го правят и другите и е нормално да се възмутят като видят на 30 градуса дете с няколко ката дрехи.

# 127
  • София
  • Мнения: 9 111
Не ми се влиза в спор. Да си видяла някъде да критикувам други родители как си гледат децата?
Просто някои деца са по-зиморничави, други родители се колебаят при преходно време какво облекло да изберат и чак да се възмущаваме тука като на някакъв народен съд, няма нужда.

# 128
  • Мнения: 2 124
Колко да си зиморничев на 30 градуса с непрестанен пек и горещ вятър от детето шурти пот...точно за възмущение си е.

То пък човек ако и възмущение не може да изрази..

# 129
  • Мнения: 433
Здравейте, мами! Simple Smile Аз съм мама на почти 6-месечни близначки Simple Smile Имам въпрос относно чадърчетата за колички - универсални ли са те? Бебетата се возят в Mountain buggy duet, дали ще пасне чадъра на тази количка? Благодаря :*

# 130
  • Мнения: 6 236
Гледайте дебелината на рамата.Ние имаме универсално чадърче,но става само за лятната количка,която е с тънка рама.На комбинираната която е с голяма правоъгълна и широка рама няма къде да се захване.

# 131
  • Мнения: 7 776
Може ли инфо от тези, сблъсквали се с розеола. Къде излиза обрива по тялото и какъв е? Подобен на претопляне ли е? Имам подозрение, че малката е с розеола, следобед ще я водя на лекар.

# 132
  • Мнения: 4 702
С розеолата се вдига и поддържа няколко дена висока Т, даже по принцип първо започва с нея и чак после избиват пъпките.
И на мен ми е чудно за покривалата. Хайде дрехите също затоплят, но детето диша свеж въздух, къде с ветрец, къде не....но с тия покривала, лятно време защо въобще се излиза, въздухът и в количката, и вкъщи е спарен. Хепи мама, слагай му мрежичка, тип комарник, тя хем крие бебето, хем не му спарва въздуха.
Аз не заглеждам количките, но вчера едно бебе така се дереше, че всички се обръщаха. Разминахме се с майката и забелязах, че на 8-9 месечно бебе в летния кош, му беше сложила покривалото, а детето буквално се опитваше да се измъкне от него. Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 7 776
Наясно съм за температурата. Питам за обрива, защото другите симптоми са същите.

# 134
  • Мнения: 4 702
Наясно съм за температурата. Питам за обрива, защото другите симптоми са същите.
да, обривът е ситен и почти навсякъде, като от претопляне, но по-розовки, не така червени.
Ако можеш, пусни снимка на част от обрива.

Общи условия

Активация на акаунт