За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 697
  • 769
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 260
Момичета малки глупав въпрос, но не съм наясно. Малката е на 5 месеца и ще ходим в Гърция, може ли да влиза във морето?

# 211
  • Мнения: X
Някой има ли тази количка за бутане от Джъмбо?



Доволен ли е? Само за в парка ли става, не може ли да се кара по тротоарите? Взехме я днес, но е много нестабилна и постоянно се разпада Joy Ще си я вземат ли обратно, ако я върнем?

# 212
  • Мнения: 213
Момичета малки глупав въпрос, но не съм наясно. Малката е на 5 месеца и ще ходим в Гърция, може ли да влиза във морето?
На една от лекциите на които ходих, педиатъра каза, че до една година бебетата не трябва да се къпят в морска вода. Според питайте вашият педиатър, но в Гърция водата е доста солена, в България пък е мръсна...

# 213
  • Мнения: 2 405
Някой има ли тази количка за бутане от Джъмбо?



Доволен ли е? Само за в парка ли става, не може ли да се кара по тротоарите? Взехме я днес, но е много нестабилна и постоянно се разпада Joy Ще си я вземат ли обратно, ако я върнем?
Приятелка бута малкия с такава количка. Е общи линии е за хубав и равен терен. За тротоари схемата е:навеждаш се, сваляш камиончето, буташ, после пак качваш с навеждане:=)
Приятелката ми казва, че дръжката е нестабилна и хлабава.
Аз возих моята щерка в тяхната количка и ми се стори рай, защото има дръжка. Ние не бяхме помислили и купихме без, само количка. От няколко месеца вече се придвижва сама и е добре, с крачета. Преди беше малка и не схващаше идеята.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Изпуснала съм темата. Simple Smile
Ние живеем на море и малкият не сме го пускали във водата лятото(беше на 7-8 месеца), но и нямаше начин, топнахме крачетата му и беше готов да плаче. Вече е хала на тема вода: бърка в тоалетната, още зимата искаше да влиза в морето, види ли локва и се скача в нея, после рови с ръце в нея, та чак с интерес чакам да се стопли водата и да видя вече на година и половина как ще реагира.
На люлка го сложих май 9-10 месец, плака и въобще не му хареса, вече е доста доволен да го люлеем, но аз мразя детските площадки и рядко го водя. Simple Smile Но вече ме подръпва към тях и няма да имам избор. Големите деца са като стадо слонове, могат да го смажат за секунда, тръгвам си с доста изтощена нервна система, няколко пъти го удряха, събаряха и малко след това започна да посяга да удря.

# 215
  • Мнения: 1 212
Някой има ли тази количка за бутане от Джъмбо?



Доволен ли е? Само за в парка ли става, не може ли да се кара по тротоарите? Взехме я днес, но е много нестабилна и постоянно се разпада Joy Ще си я вземат ли обратно, ако я върнем?

Подкрепям, че е за равен терен, ако искате да си я имате за по-дълго.
Аз имах и я карах по тротоари, в градска среда, и резултатът беше, продънена гума след 2 седмици (защото са пластмасови). Много ме беше яд, защото малкия си се возеше с кеф, но...
Другия вариант е да си я оставите като кола за бутане с крачета, не знам дали може да се върне, но не пречи да питате.

# 216
  • Мнения: 16 871
Синът ми беше на 6м, когато го водихме на спа и на 7 м, когато ходихме на море. Плува и на двете места, като на плажа тичаше (за ръка) от кеф за пясък и вълни. Много му хареса да се плицика в морето.

# 217
  • Мнения: 35 110
Нашият го вкарахме в морето на 10 месеца. Беше му супер. Преди това го водих на плуване и нямаше никакъв проблем

# 218
  • Мнения: 2 124
Синът ми беше на 6м, когато го водихме на спа и на 7 м, когато ходихме на море. Плува и на двете места, като на плажа тичаше (за ръка) от кеф за пясък и вълни. Много му хареса да се плицика в морето.

На 7 месеца тичал ?
Много рано започнал да бяга този момък, било то и за ръка.

# 219
  • Мнения: 35 110
Моето на година и нещо още не тича, а на 7 беше червей Wink

# 220
  • Мнения: 686
Момичета, малката от сутринта е акала два пъти и в акото забелязвам черни нишки като нарязан конец на ситно. Притеснявам се дали е нормално. Педиатърката не ми отговаря на обажданията.
Вчера ѝ дадох малка лъжичка банан. Не знам дали не е някаква непоносимост. Иначе на обяд си яде зеленчуково пюре.

# 221
  • Мнения: 7 776
Това са фибрите на банана. Съвсем нормално е да ги има, не се тревожи.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 1 596
И на мен ми се случи няколко пъти. Често давам банан, но не съм забелязвала такива нишки. Веднъж бяха много, мислих цял ден Simple Smile и се сетих, че бананът беше доста зрял. Намазах на кухненска хартия от друг зрял банан и след няколко часа по нея беше пълно със същите черни нишки. Simple Smile

# 223
  • Мнения: 7 776
Може да са и червени или кафеви на цвят нишките. При щерката първите пъти бяха червени, изкарах си акъла, но се оказа бананчето 😜

# 224
  • София
  • Мнения: 2 566
Ох, какво още ви чака в памперса след въвеждане на месото... Wink
Вчера въведох белтък за първи път, в печиво. Вие как го давате?

Общи условия

Активация на акаунт