За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 690
  • 769
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 18 699
Ела,ела ще ги мескаме заедно,имам продукти.

# 496
  • Мнения: 1 134
Една колежка приготвя такива бисквитки и само във варианта овесени ядки и банан.

# 497
  • Мнения: 13 082
О, в тая жега никъде не мърдам 😜 Ще ги пека довечера, за да си ги ядат утре в колата, че ще пътуваме.

# 498
  • Мнения: 2 836
Момичета,
С бебе как е най-удачно да се пътува голямо разстояние ( тогава ще е на 3-4 месеца) ?
От Западна Европа до БГ? С кола или самолет 🙄

# 499
  • Мнения: 267
Оле ако имаш възможност купувай билет, от личен опит ти го казвам нашето бебе беше на 4 месеца,когато пътувахме до Холандия с кола.... Не ме питай какво преживях Ill другия месец се прибираме живот и здраве,но билетите са малко скъпи и за това вероятно ще летим до Букурещ и от там вече ще ни вземат с кола.

# 500
  • Мнения: 13 082
Не го виждам това приключение с кола през Европата и то с малко бебе. Твърдо за самолет.

# 501
  • Мнения: X
Аз едва преживявам пътуване до съседна държава с бебето, пък какво ли ще ми е през цял Европа. Ако можеше със самолет винаги така щяхме да пътуваме.

# 502
  • София
  • Мнения: 18 699
Ние винаги с кола,не се съобразяваме с разписания и т.н.
Децата са свикнли

# 503
  • Мнения: 35 110
Ариа, мисля че като кайма за кюфтета беше консистенцията.
Аз варях овесените ядки, за да са по- меки

# 504
  • Мнения: 13 082
Направих ги, голямата не ги хареса 😂 Следващия път ще пробвам да ги накисна овесените ядки и да сложа повече кокосово брашно и по-малко овесени ядки.

# 505
  • Мнения: 385
Здравейте, от известно време се чудя дали не прехранвам детето Simple Smile той е на 10+ месеца, тежи 10,200кг и миналият месец беше 76см. Допреди месец два в повечето дни имаше един пълен памперс, малко след като се събуди. От известно време обаче вече памперсите са по 3-4 на ден. Нормална консистенция и всичко. Не винаги е много като количество. Има 4 заместени хранения, като откакто вкарах вечеря, сз я замених само с плод (преди беше грис с плод, извара с плод, елда и т.н). Не го насилвам да яде. Сутринта обикновено закусва кисело мляко с плод около 220гр, обяда е между 200 и 220гр, СЗ, вече само плод е между 150-180гр, а вечерята е или супа без месо или каквото е обядвал, към 200гр.Има две млечни хранеия - сутрин към 7 100мл (не иска повече) и през нощта към 4 пак около 100мл.

# 506
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Момичета,
С бебе как е най-удачно да се пътува голямо разстояние ( тогава ще е на 3-4 месеца) ?
От Западна Европа до БГ? С кола или самолет 🙄

Пътувахме с колата от Германия за БГ точно като стана дъщеря ми на 4 месеца. Това ни беше едно от най-леките пътувания с нея, както и обратното пътуваме 2-3 седмици по-късно. С една нощувка минахме разстоянието за 2 дни.

Със самолет не сме летяли досега с нея, не мога да дам мнение

# 507
  • Мнения: 3 439
След като полет час и половина, моето бебе (тогава на девет месеца) спа на отиване и връщане, аз съм за самолет Simple Smile Давах гърда преди да литнем и плувката Joy
От друга страна, на четири месеца си спеше и в колата все още, та не беше и така зле. _Bella_Mi_, ти най-добре си познаваш бебето, за да прецениш.
Kath, никой не може да ме убеди, че дете вдига 39 заради зъб. Дано всичко е наред и бързо да се оправя. Нашата морска розеола приключи Simple Smile

# 508
  • Мнения: 118
Момичета, извинете че така нахлувам в темата. Следя ви отдавна, чакам първото си бебче и ми е интересно какво може да очаквам в бъдеще.
Та стана ми интересно по повод въпроса на Izzie2615 когато започнем да се захранваме наистина ли трябва всичко да се мери до точен грамаж? Ако например му давам банан, ябълка или каквото и да било трябва ли да го меря задължително дали е 200 или 220 грама, не му ли давам докато покаже че не иска повече? Rolling Eyes
Отново се извинявам за глупавият въпрос Joy

# 509
  • Мнения: 95
Magi K.B, колкото майки, толкова и мнения Simple Smile
Аз съм привърженик на по-естествено гледане - кърмене на поискване, т.е. когато, колкото иска. Същото е и с пюретата после. Дори един нормален възрастен не е стриктен в това точно в колко часа яде, точно колко грама и какво. Защо да мъчим детето? Днес на закуска му се яде повече, на обяд - не. Утре обратното например.

Общи условия

Активация на акаунт