Перилни препарати и омекотители – 58

  • 47 748
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68 369
Момичета, как изглежда препарата за петна на Дм? Днес питах в магазина и не можаха да ми отговорят, показаха ми на сано.



Това е водороден пероксид...дано не бъркам, така съм запомнила- като вениша е.
На етикета пише че съдържа кислородни избелители.

Има и за цветно пране кофичка. Тази е за бяло.


ДОПЪЛВАМ СЕ....този , който съм показала горе, се добавя към прането.
Ако питането е за препарат с който директно и предварително да се третира петното, в ДМ май има течен сапун за петна - видях мнение на Гес в темата за ДМ, но картинката не е видима....а аз не ходя често там и не им знам асортимента...😊

Може да попитате и в темата за ДМ...

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 16:34 от teta75

# 46
  • Мнения: 4 642
Купих Савех Платинум за бяло и за цветно и в съдържанието е изписано, че съдържа зеолити!? А ся де. На ДМ си пише зеолит >30% а на савекса не пише колко точно са %
Кои качествени прахове са без зеолит и със щадящата цветове съставка?


И относно миризмата от пералнята- почистих ръба, който е под гуменото уплътнение и пак ми мирише. Ще трябва пак да купувам препарат за почистване.

# 47
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Пусни я или празна на 60 градуса, или сложи малко прах за бяло и я пусни на 60 градуса.
За какво са ти препарати за почистване?

# 48
  • Мнения: 68 369
В препаратите за почистване имаше съставка, която разбиваше наслагванията...прави реакция и ги чисти. Няма я в праха за бяло...

# 49
  • Мнения: X
ОМО-то си е ОМО,това с Коколиното...вече ми е любимия прах за пране Simple Smile
Между другото забелязах при Ариел,че ако слагам по-малко от обикновено изпира по-добре,wtf?!

# 50
  • Мнения: 11 444
Този Ариел бива ли го?

# 51
  • София
  • Мнения: 10 516
Влизам да измрънкам. В магазина за паралелен внос не можаха да ми предложат прах за бяло. WTF??? Имали само универсални. За бяло само течни.
Тръгнах си с Омо за 70 пранета за цветно (розова кутия с немски надписи) и два омекотителя. Прах за бяло пак си взех на Савекс платинум.
И ме подсетихте да си пусна почистващата програма. Не ми изписва на колко градуса загрява водата.

# 52
  • Мнения: 817
Тоа Савекс, посмъртно няма да го купя. Ако ще и на челна стойка да пере.

# 53
  • Мнения: 599
Момичета,за това с почистването на пералнята мога да спомена как аз я почиствам.
В 200мл оцет разтварям един баклувер и хубаво разбърквам ,като се разтвори добре баклувера наливам всичко това направо в барабана на пералнята (ест.на празна пералня),а отгоре където е мястото за праха за пране -слагам прясно изцеден сок от лимон и пускам пералнята да пере на празно поне на 60°.
Резултата е повече от Удивителен !
Въпреки ,че живея в Германия,не ползвам никакви препарати за почистването и ,а само горе описаното.Blush
Прахът ,който използвам е Персил за цветно пране със зелен омекотител на Ленор.Доволна съм много !

# 54
  • SF
  • Мнения: 20 771
До днес бях с течно ОМО, но купих Ариел на прах за 20 пранета - 7,70.
От ОМО-то съм със смесени чувства. Преди съм го ползвала на прах и съм била доволна, но сега нещо от течния.... Може би няма да го повторя  или поне не скоро.
Много харесвам течен DASH в тъмносиня опаковка, но той не се продава във всички магазини и трябва да го търся в специални такива за прахове и препарати.
Надяам се Ариел на прах да не ме разочарова.

# 55
  • Мнения: 68 369
Влизам да измрънкам. В магазина за паралелен внос не можаха да ми предложат прах за бяло. WTF??? Имали само универсални. За бяло само течни.

Няма универсални прахове - това са прахове с избелители, тоест за бяло.

Течни за бяло няма в истинския смисъл - никой течен не съдържа кислородни избелители, съответно не избелва реално.

Продавачката нищо не разбира, за жалост. Това, че ти си й повярвала, също е жалко.

При толкова инфо в нета и особено в тази тема, да вярвате на Сульо и Пенка.....не го разбирам.

# 56
  • Мнения: 4 642
Савекса не е лош. За бяло се справи със сока от моркови, който синът ми не знайно как си беше полял върху врата.  Гадната миризма, която си спомням от преди 10-15 г. я нямаше в платимуна.

Омо съм взимала от ДМ, но сякаш не бях очарована. Не знам дали има разлика в качеството предлаган в различните вериги магазини.

# 57
  • Мнения: 68 369
Как да има разлика и каква точно, като зареждат от едно място?
Омо ултимейт официален внос си е един и същ навсякъде по веригите в БГ.

# 58
  • Мнения: X
Аз ОМО си купувам в малки кутии от кварталния магазин.
В Дм зяпах като луда,махнали са кутиите с прах,преди имаше поне Персил,тц...

# 59
  • София
  • Мнения: 10 516
Влизам да измрънкам. В магазина за паралелен внос не можаха да ми предложат прах за бяло. WTF??? Имали само универсални. За бяло само течни.

Няма универсални прахове - това са прахове с избелители, тоест за бяло.

Течни за бяло няма в истинския смисъл - никой течен не съдържа кислородни избелители, съответно не избелва реално.

Продавачката нищо не разбира, за жалост. Това, че ти си й повярвала, също е жалко.

При толкова инфо в нета и особено в тази тема, да вярвате на Сульо и Пенка.....не го разбирам.
Тета, честно казано бях с идеята за прах, на който пише за бяло. Така съм си наумила...
Сега ще си пера с каквото съм купила. Много ми любопитно Омото как ще се справи.

Общи условия

Активация на акаунт