Vache ми направи...

  • 2 872
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Чудесна питка! Simple Smile
Браво на майстора!  chef   Hands Clap
Страхотно се е справил и Краси, дано наистина с каквото се захване печелившо да бъде! Stuck Out Tongue

# 16
  • София
  • Мнения: 9 478
Чудесно бебешко парти! Simple Smile
Хехе, от кога не съм ходила на такова...
Порастна ми момченцето.... Е, сега с бебка, ще се отходим... Laughing
МНого ми хареса идеята за тази постелка-пъзел. И аз ще взема такова за вкъщи. Много е веселко, някак си. Simple Smile

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И на мен много ми харесаха снимките, празника и най-вече питката!  Grinning
Браво Ваче - страхотна си!  #Milti  #Milti  #Milti
А на Краси - дано му се сбъднат желанията от прощъпулката Simple Smile .


П.П Копче и аз ще взема такъв "килим".
Има ги в СофияПресс в МИС 69. Не бяха скъпи, но може сега покрай празниците да са ги оскъпили  Sad

# 18
  • Мнения: 6 315
Страхотна питка, страхотни снимки и страхотен прощапулник! Да ти е живо и здраво детенце и много късмет да има!

# 19
  • Мнения: 654
Цитат на: kopche
Чудесно бебешко парти! Simple Smile
Хехе, от кога не съм ходила на такова...
Порастна ми момченцето.... Е, сега с бебка, ще се отходим... Laughing
МНого ми хареса идеята за тази постелка-пъзел. И аз ще взема такова за вкъщи. Много е веселко, някак си. Simple Smile

Пъзелът е страхотен и изолира много добре,мек е точно колкото трябва-в Метро ги има опаковани по 26бр.,а аз лично ги взех от Илиенци-10 бр. за 5 лв.-аз си взех 30 парчета и стана тази големина-отдолу съм ги залепила с тиксо,защото Краси ги разглобяваше непрекъснато,а тсега не се сеща Grinning

# 20
  • Мнения: 6 315
Такива пъзели им и в Метро в момента. Бяха доста евтини.

# 21
  • Мнения: 2 051
Колко хубави неща се случват!
Хубав повод, хубава пита (наистина майсторска), хубави деца (и мами Wink ) по снимките!
Все така да е!

# 22
Страшни сте. Браво на момчето за добре избраните професии (каквито и да са те - нали са доходни Wink )
Браво на Ваче за разкошната питка слънце
Ето и рецептата да ви я издам пък дано не ме набие Ваче Embarassed  Grinning
Ето как се прави

Питка “Слънце”
Продукти:
1 кг. брашно;
400 мл прясно мляко; желателно е да е 200 мл. мляко и 200 мл вода – по-добре става питката
1-2 яйца;
1 ч.л. сол;
2-3 с.л. олио;
1 кубче мая
Маята се слага разтрошена в купичка заедно с 1 с.л. захар, 1 с.л. брашно и малко вода. Оставя се на топло да шупне.
В пресятото брашно се прави кладенче, добавя се млякото (мляко+вода), добавя се едното яйце и единия белтък, единия жълтък се отделя за намазване, добавя се солта, олиото и шупналата мая. Меси се тестото. След като се омеси се оставя на топка, в намазнена тавичка да втаса на 40 градуса около 20 мин. След това тестото се разделя на три части. Едната се разточва на кора, голяма колкото тавата, в която ще се пече. Тавата се намазнява с олио, слага се кората и се намазнява добре. Втората част от тестото се разточва по същия начин и пак добре намаслена от двете страни се поставя върху първата. След това се правят разрезите както е обяснено на картинката. Когато Слънцето е готово се оставя да втаса на 40 градуса 20 мин. След това се пече на 220 градуса само отдолу, вдигната на скарата, да не е в/у реотаните директно, когато е полуизпечена се пуска горния реотан за малко да я опече отгоре.

После – ТЪРКУУУУЛ

Ваче, и малко оф. Излезе ли вече новият брой на 9 месеца с вас?

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Супер снимки!!!! Браво!!!
Ама освен Ваче, има ли на снимките други мами от форума? А? Много съм любопитна, значи. Flutter  Flutter  Flutter

мда, и да не забравя, тия  пъзели са супер, Ади получи за РД си ден такъв, много се забавлява с него.

# 24
  • Мнения: 654
Цитат на: Liorena
Супер снимки!!!! Браво!!!
Ама освен Ваче, има ли на снимките други мами от форума? А? Много съм любопитна, значи. Flutter  Flutter  Flutter

мда, и да не забравя, тия  пъзели са супер, Ади получи за РД си ден такъв, много се забавлява с него.

Лио,аз май съм ги описала по снимките-Vivi,Таралеж,Dea,Vache,моя милост и сестра ми Grinning Мен ме няма никъде Sad -абе всъщност повече правихме клипчета с камерата-дали някой знае как се качват клипчета в нета?

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: LIDYA
Цитат на: Liorena
Супер снимки!!!! Браво!!!
Ама освен Ваче, има ли на снимките други мами от форума? А? Много съм любопитна, значи. Flutter  Flutter  Flutter

мда, и да не забравя, тия  пъзели са супер, Ади получи за РД си ден такъв, много се забавлява с него.

Лио,аз май съм ги описала по снимките-Vivi,Таралеж,Dea,Vache,моя милост и сестра ми Grinning Мен ме няма никъде Sad -абе всъщност повече правихме клипчета с камерата-дали някой знае как се качват клипчета в нета?


хм Rolling Eyes аз защо не видях кой кой е, сега ще видя пак.
Защото мернах Виви, и си викам, хм, да не се припознавам, ама явно не съм Stuck Out Tongue
Клипчета беше качила Кати от срещата в парка.

# 26
  • Мнения: 654
Лио,ние с Vivi  и другите момичета излизаме заедно с бебоците,защото сме комшиики-аз съм писала как случайно се запознахме в едно кафе и открихме че сме си писали във форума Grinning

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: LIDYA
Лио,ние с Vivi  и другите момичета излизаме заедно с бебоците,защото сме комшиики-аз съм писала как случайно се запознахме в едно кафе и открихме че сме си писали във форума Grinning


да бе вярно ли? е ти не си ли я виждала преди на снимки тук? иха, егато майтапа. Wink

# 28
  • Мнения: 654
Цитат на: Liorena
Цитат на: LIDYA
Лио,ние с Vivi  и другите момичета излизаме заедно с бебоците,защото сме комшиики-аз съм писала как случайно се запознахме в едно кафе и открихме че сме си писали във форума Grinning


да бе вярно ли? е ти не си ли я виждала преди на снимки тук? иха, егато майтапа. Wink

Аз да си призная не обичах да се заприказвам с майките по градинките и като виждах че идва тумаба с колички се криех зад една книга,обаче Vivi(тогава не се познавахме) попита:Това не е ли Краси? и от там се тръгна,а пък с  Таралеж,която е с друг ник в дира,се оказа че сме си пращали бележки за разни неща и се оказа че дъщвря й е родена на датата на синът ми и заедно си празнувахме рожденните дни Grinning
ето ни тук пак тайфата
http://community.webshots.com/album/176632227aibsbm

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Grinning  Grinning  Grinning
 Arrow света е много малък!

Общи условия

Активация на акаунт