начини за приспиване

  • 2 872
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Никакво приспиване! Crossing Arms smile3524 Сама в леглото.Само един път съм я люляла на ръце когато и слагаха капките в устата и не може да яде 2ч след това.Пък тя си иска яденето навреме. И тогава на ръце беше на 5мес.

# 16
  • Мнения: 649
аз от началото не съм го приспивала, първите месеци се унасяще на гърдата- и веднага го слагах в неговото си легло, нощем още се буди понякога  Twisted Evil, но вече не го храня- само вода или залъгалка.  през деня спеше в количката, защото обикновено се разхождахме и той си заспиваше, а вечер си заспива сам в леглото в неговата си стая - баня, вечеря, чета му приказка, гушкаме се 1-2 мин, целувка и го слагам в леглото (така сме вече от месеци)... забелязах, че като е с чувалчето по- лесно заспива, защото не може много да се върти.  
и аз мисля, че е важно да се изгради някакъв ритуал, който да се изпълнява стриктно всеки ден, защото така бебчетата "запомнят" и си знаят, мама ме целува и после заспивам  Hug

# 17
  • Мнения: 8 505
Никога не съм я приспивала-изпива си млякото в кошарата и заспива.

# 18
  • Мнения: 878
Благодаря за съветите  Hug [desi] много предложения си ми дала,но повечето съм ги изпробвала и не действат.На ръце не иска,залъгалка не ползва baby_neutral,в леглото реве,даже снощи го оставих уж да си пореве и да заспи,ама след 35 минутен неистов рев се отказах,нямаме "ш ш ш" на телевизора,освен да пробвам със сушоара. Rolling Eyes

# 19
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
ние минахме всички етапи на приспиване.заспиваше и на ръце заспиваще и сама.после започна да си суче пръста и така заспиваше.от две седмици я научих да заспива гушната до мен на спалнята.залепи се до ръката ми и след две минути е в страната на сънищата. Laughingпосле се пренася на нейното легло.засега деиства безотказно.а това за сешоара ме шашна.но моге и аз да пробвам ако се наложи

# 20
  • Мнения: 16
И ние имахме подобен проблем с Рая(беше на същата възраст). Решихме с татко и, че вече не може така-ни кръст остана, ни ръце. Сложихме я в кошарката, бибата в устата, загасихме лампата и се наредихме пред бебефона в другата стая. И какво мислиш - мрънка, мрънка/не беше силен рев/ 15-20 и заспа. Ура!!! До 4-тия месец не заспиваше преди 24.00ч и ние стигнахме до извода, че сме й пречили с нашето присъствие в стаята. Сега е на 9м и всичко е о.к.  Пробвай различни варианти и приложи най-успешния. Желая ти успех Grinning

# 21
и аз мисля че всичко си е до дете . с голямата минахме през всичко но най голям ефект имаше когато я сложех на краката си и я люлеех като люлка .караха ми се че щяла съм да и размътя мозъка и да я направя шашава но друго спасение нямаше ,а и така ми бяха свободни ръцете що книги изчетах тогава Grinning , а с малката лягах в кошарата при нея и тя си играеше с косата ми и така заспиваше. успех с опитите  Peace

# 22
  • Мнения: 7 186
Никога не съм го приспивала. Оставям го в леглото и той сам си заспива, така е свикнал, даже ако има човек при него е по- неспокоен.
Иначе от самото начало му оставям в леглото разни играчки, шарени списания и др. подръчни материали в леглото, той заспива, докато си ги разглежда. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 457
и ние се приспиваме на гърда или се гушкаме и носим на ръце Peace

# 24
  • Мнения: 1 084
Simple Smile) При нас ш-ш-ш звукът действа безотказно Simple Smile). Аз използвам прахосмукачката, мъжът ми предпочита радиото Simple Smile) - ненастроено, на последна станция. Simple Smile) Бяхме свалили от Интернет и Мр3 с утробен шум, но ме мързи да мъкна лаптопа до спалнята Simple Smile).  Когато видя. че вече е нервна, защото й се спи, просто я гушвам, давам й да пие АМ/кърма от биберона с най-малката дупка (за успокоение, не за вечеря Simple Smile), пускам прахосмукачката и до 3 минути е заспала Simple Smile))). Да е жив и здрав Д-р Карп Simple Smile) ("Най-щастливото бебе в квартала") -  бебка си спи от 11 до 7 сутринта без прекъсване. 

# 25
  • Мнения: 1 284
много се радвам че се научи да заспива сам в креватчето е след няколко пъти бутане на бибата накрая се предава, другия начин е бутане в количката но не е за предпочитане
успех Peace

# 26
  • Мнения: 878
Снощи пробвах номера с сушоара,действа Peace.Последните дни бяха кошмарни спеше ми разпокъсано 7-8 часа през ноща и окло 1 час през деня. Rolling EyesОбаче намерих виновника изби ни второ зъбче и днес е малко по спокоен, baby_neutralспа 2 часа през деня,да видим тая нощ как ще е.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 061
Върна ме назад във времето  Joy

Приспивах го в количката - слагах една джапанка на пода и започвах да я прескачам с количката, за да друса  Crazy това го успокояваше - по едно време беше единствения метод за за заспиване по всяко време на деня  Peace

Друга идея - всички деца заспиват в колата - качвате го в колата, правите 2 кръгчета на квартала и готово  Hug  и изобщо не се шегувам!

Или просто го оставях да си реве в кревата, докато се умори и заспи. Имало е вечери, когато след 15 мин рев (постепенно затихващ !) заспива. Ако не се успокоява, а реве с все сили прилагах някой от другите методи - количка в комбинация с песника (зайченцето бяло, една и съща всяка вечер, за да я асоциира със спане), в по-краен случай - количката на балкона и пак джапанката (на въздух заспиват по-лесно) и накрая - в колата  Hug

УСПЕХ!

# 28
  • Мнения: 4 806
ами в този период за един месец използвах шезлонга (с бавно и спокойно полюляване) и тихи детски песнички
също помага и ако звука "шшшшш" й пея в мелодия (намирам, че зайченцето, дето е бяло, добре си пасва Simple Smile за това упражнение

вероятно все пак зъбчето е било проблемът... имай търпение, защото тези дни, колкото и да са тежки, минават и никога не се връщат. А са толкова хубави. Жалкото е, че го разбираме много по-късно Simple Smile

# 29
  • Мнения: 355
И аз имам същия проблем с приспиването и мислех да пускам тема, но ще се включа в тази. и без това със Зоуи сме от мартенския отбор и явно проблемите ни са еднакви.
Много методи на приспиване има и почти всички съм ги изпробвала. Само дето си мисля, че децата ни учат, а не ние тях. Наталия до преди две седмици си заспиваше сама вечер, а през деня или в количката, или на люлката, а в колата е най-добре, ама може ли все да се возим? От известно време иска все на ръце, заспива с много друсане и рев. Сутринта я оставих сама в кошарата и след 20 минути мрънкане, плюене на биба, търкане на очи и смукане на пръсти най-после заспа, но на обед номерът просто не се получи и резултатът беше, че аз пак дундурках. Просто какво да я правя не знам, но знам,1 че тя води мен, а не аз нея, макар хич да не ми се иска да е така. Но се успокоявам, че сега му е времето да я гушкам, като порасне няма да ми дава, а и чувството да гушкаш бебе е много хубаво, така че нещата се компенсират.

Общи условия

Активация на акаунт