Бял списък на хотели в страната - Тема 4

  • 128 888
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 886
Истината е само една - от Варна и Бургас всички Спа места са далече. ..........

Поморие е на по- малко от 20 км от Бургас. Автобусите дотам са почти като градски. И е чудесна опция както за Спа така и за балнеолечение, калолечение и луголечение.
Има и доста посетители от Варна, но като се има предвид прохода, си е далече за един уикенд.
п.с Гранд хотел Поморие за списъка.

В Стара Загора също е добра опция от Бургас.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 17:56 от xxxxx

# 736
  • 1444
  • Мнения: 1 058
Да споделя мнение за СПА Хотел Персенк в Девин, в който прекарахме 3 дни и ни хареса Simple Smile Хотелът е топъл, чист, храната не е никак лоша (има опция за закуска и вечеря на сет меню с местни и не само специалитети, порциите са огромни) и приветлив персонал. Обзавеждането в стаите не е последен писък на модата, но е прилично. Баните са просторни с вана и душ кабина (впечатленията ми са за делукс стая). Басейнът е средно голям, става за плуване ако хотела не е претъпкан Wink водата доволно топла. Не ми допадна единствено джакузито - прекалено малко, за 3/4 човека и беше пластмасово. Има парна баня, 2 сауни, място за релакс. Масажи не сме правили, тук не мога да коментирам. Фитнесът е малък, но добре оборудван. Ако си сам вътре е супер Grinning Има солна стая и подаряват престой от 20 минути към резервацията. Има детски кът с аниматор, както и други забавления за възрастни като боулинг, дартс, джаги. Лятото разбрах, че работи и аквапарк към хотела, на няколко метра извън него.
Бих го посетила пак с удоволствие ако имаше как да се телепортирам и да избегна завоите, които са около 50км от пътя Wink

# 737
  • Мнения: 7 923
Хотел Емали 1 в Банкя - непретенциозен, но много чист хотел с любезен персонал. В стаята беше много топло, леглото доста удобно, имаше миниатюрна тераса с две столчета и пепелник. Плюс една приятна изненада - в банята ни имаше прозорец.

# 738
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Отдавна му се канех на едно място и най - накрая го посетих и не мога да се въздържа да не го препоръчам, въпреки, че по принцип се въздържам от препоръки.
"Белите скали" край Гоце Делчев
https://beliteskali.bg/
Много обичам пипнати с вкус и любов /така се изрази една от собственичките Simple Smile / места, а това е точно такова. Не е евтино, но е чудесно място за отдих и наслада.

# 739
  • Мнения: 6 299
Отдавна му се канех на едно място и най - накрая го посетих и не мога да се въздържа да не го препоръчам, въпреки, че по принцип се въздържам от препоръки.
"Белите скали" край Гоце Делчев
https://beliteskali.bg/
Много обичам пипнати с вкус и любов /така се изрази една от собственичките Simple Smile / места, а това е точно такова. Не е евтино, но е чудесно място за отдих и наслада.
Това място ми е любимо от години, но не съм го посещавала отдавна. Сега установявам, че вече имат и закрит басейн, което е супер. Със сигурност ще се посети.

# 740
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Отдавна му се канех на едно място и най - накрая го посетих и не мога да се въздържа да не го препоръчам, въпреки, че по принцип се въздържам от препоръки.
"Белите скали" край Гоце Делчев
https://beliteskali.bg/
Много обичам пипнати с вкус и любов /така се изрази една от собственичките Simple Smile / места, а това е точно такова. Не е евтино, но е чудесно място за отдих и наслада.
Това място ми е любимо от години, но не съм го посещавала отдавна. Сега установявам, че вече имат и закрит басейн, което е супер. Със сигурност ще се посети.
Спа-то му е много кокетно и стилно.

# 741
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Търся хотел в София или околностите за Пролетната ваканция - събирам идеи?
Бях харесала РИУ Правец, обаче са в ремонт до края на годината. Целта на пътуването са няколко неща в столицата. Нещо допълнително в околностите, ако ни остане време.
Искам да е чисто и спретнато - с дете на 10 г. сме.

# 742
  • Мнения: 2 787
Здравейте!
Търся хотел в София или околностите за Пролетната ваканция - събирам идеи?
Бях харесала РИУ Правец, обаче са в ремонт до края на годината. Целта на пътуването са няколко неща в столицата. Нещо допълнително в околностите, ако ни остане време.
Искам да е чисто и спретнато - с дете на 10 г. сме.

Въпросът ви не е за тази тема, но - https://magusexperience.com/hotel-villa-magus/

# 743
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Благодаря!
П.П. Преди съм питала в темата за София - оказах се с малко дете в хотел АТМ. Не го броя за добър опит, за това попитах тук.

# 744
  • Мнения: 11 916
Вероятно няма да съм много от полза, защото става въпрос за преди повече от 10 г, а и не помня името на хотела. Но ситуацията беше такава-с дете на 6 с алергия пътувахме от Варна, като от София взехме самолет за Италия и заради детето ни трябваше по 1 нощувка на отиване и връщане в София. Всичко беше хем скъпи, хем неподходящо и намерихме малък хотел в Драгалевци. Резервираме го през букинг, съвършен-удобства на хотел, но почти къща за гости, голям двор, предлагаше се храна, чист въздух, стерилна чистота, наблизо-малко кафене с хубаво кафе и закуски в квартала. Много бях доволна, но съжалявам, че не помня име. Но търсете в Драгалевци нещо. Ако случайно към "архивите" пазя нещо, ще споделя името на хотела. Съзнавам, че не помогнах много, но идеята ми е, че в Драгалевци беше много подходящо.

Последна редакция: пн, 28 мар 2022, 20:42 от Светкавица

# 745
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Светкавица Благодаря! Ще потърся Драгалевци за следващо ходене.
Сега резервирах Магус от линка на mokka, за което сърдечно й благодаря!

# 746
  • Мнения: 266
Да, правилно, признавам си, че не погледнах къде се намира, а само прочетох и цитирах коментара на Елена.

Първоначално си мислех за Велико Търново, но в тази околност съвсем никакви подобни комплекси няма.


Ако напишете в Гугъл : Минерални води в България ще ви излезе карта на която ще видите в кои части на страната има минерална вода и къде можете да потърсите.

Преди пандемията бях решила, че всяка свободна събота и неделя ще прекарваме семейно в някое СПА. Така обиколихме доста но повечето са в западната югозападната част на страната.

В Павел баня (едно от малкото по-близки до вас) бях решила да посетим Diana Mar, но така и не стигнахме. За сметка на това посетихме Павел баня по друг повод и хапнахме страхотна храна в ресторант точно до Diana Mar. Та най-вероятно тази година и до него ще стигнем.

Препоръчвам хотел Дианамар, който, според моето семейство е най-добрия спа център в района. Чисто, приветливо, отлично обслужване, невероятен спа център и минерален басейн с 36 градуса вода. А храната определено заслужава специална похвала! Цената за нас е висока, но напълно отговаря на това, което получаваме като цялостно преживяване и отдих.

# 747
  • Мнения: 6 299
Хотел Св. Иван Релски Спа Ризорт в Банско. Превъзходен! Прекрасно Спа, топъл басейн, широки и комфортни стаи, хубава и разнообразна храна, хубаво кафе, качествени напитки и прекрасно обслужване. Подземен гараж, който в този пролетен сняг е голямо удобство.

# 748
  • Мнения: 1 615
“Арбанашки хан” в Арбанаси… Голям, зелен парк, чистота, уют и класа. Всичко е изпипано до най- малкия детайл в интериора. Много вежливо отношение на персонала.Идеално място за почивка !!

# 749
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Хотел Св. Иван Релски Спа Ризорт в Банско. Превъзходен! Прекрасно Спа, топъл басейн, широки и комфортни стаи, хубава и разнообразна храна, хубаво кафе, качествени напитки и прекрасно обслужване. Подземен гараж, който в този пролетен сняг е голямо удобство.
Учуди ме . Явно е по- празен в момента.Бяхме там лятото. Беше гъч. Плюс имахме сериозни забележки към спа- то.  Само парна баня и сауна. Сравнявам с Лъки, в пъти по,- добро спа!

Общи условия

Активация на акаунт